spoljni uzgoj na kravljem djubrivu

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Odgovori
Horos
rank6
Postovi: 237
Pridružen/a: 08.06.2011, 20:26
 pohvaljen: 57 puta

spoljni uzgoj na kravljem djubrivu

Post Postao/la Horos »

ovako drugari, imam jednu zamisao pa bi da probam da je sprovedem u delo. posto znam da pc gljive rastu u prirodi na izmetu prezivara resio sam da probam da sto vise koguce kopiram prirodu. situacija je sledeca. moj komsija je do prosle godine drzao krave. od njih je ostala gomila djubriva, koje je on stavljao na moj plac jer nije imao mesta kod sebe. to djubrivo je pomesano sa slamom jer je on slamu stavljao kravama da leze na nemu. sve to je stajalo napolju vise od godinu dana, sad je full spremno. mislio sam posto imam nekoliko printova, a nadam se da ce ih biti jos, da ih lepo stavim u vodu koju cu pripremiti prema uputstvu za sprice sa sporama, i da to prskam po toj gomili. nakon toga da stavim tanak sloj usitnjene slame preko, i da svaki dan zalivam po malo. sta vi mislite o ovoj ideji? moze li sta biti od toga?
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: spoljni uzgoj na kravljem djubrivu

Post Postao/la dr.manijak »

Mislim da je pametnije, da tegle stavis da skroz pobele i ubacis ih u kravlji izmet.

Edit: Mislim da je to nemoguce, jer da je tako lako, to bi bilo opste poznato i ne bi se ljudi maltretirali kao do sad da mogu jednostavno da ubace printove u izemt i rese stvar.
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
Malbasha
rank6
Postovi: 243
Pridružen/a: 21.03.2010, 23:49
Ima zahvala: 13 puta
 pohvaljen: 16 puta

Re: spoljni uzgoj na kravljem djubrivu

Post Postao/la Malbasha »

neznam al meni je lakše pripremit tegle, inkubator, sprice, casing...nego nac adekvatno govno, tako da ne mislim da bi to bilo opste poznato, i stvarno ti je loša predpostavka :))


al to šta si rekao, da ubaci koloniziranu teglu stoji, i definitivno bi uspjelo. uostalom manijače ti si posadio gljive u zemlju na isti način (nebitno kolko je micelij bio star) i dobio gljive...
moj ti je savjet da ih napraviš par tegla i dobro to rasporediš, jednu svako pola metra do negdje, hm, 20 cm u dubinu...s tim da to dobro izmješaš da se micelij šta bolje raširi. mica će se širit i spojit u jedan veliki organizam koji bi trebao rodit gljive po cijelom tom brdu govana.

a da direktno bacis spore na govno...pa vjerojatno bi uspjelo, uostalom tako se gljive razmnozavaju kad nije vegetativno, samo po meni to nije bas učinkovito. spore bi se vjerojatno oplodile na par mjesta i tu bi dale gljive al zasto bi to radio kad mozes imat puno bolji i brži način sa potpunom kontrolom gdje želiš da se raširi micelij.

nadam se da ces poslušat savjet i javljat napredak jer me stvarno zanima kako ce ovo ispast pošto nije bas da svi imamo dostupna brda govana ispred kuce, da ne govorim kolku količinu možeš dobit :lool: :cheesy:
Avatar
314
rank12
Postovi: 540
Pridružen/a: 22.08.2011, 15:34
Ima zahvala: 58 puta
 pohvaljen: 143 puta

Re: spoljni uzgoj na kravljem djubrivu

Post Postao/la 314 »

snimi ovo:

kontinentalna klima, dvorište, napušteena staja, gnojnik - betonirani, prošlo je 15 godina od kad se krava zadnji put posrala.....sjeverna strana, mali potočić žubori, uz potočić žbunje.

dolazi mlad seljak koji nije želio nastviti težak život rada na poljeprivredi, odbacio je teži i zdraviji put, okrenuo se stranoj muzici, koju nitko ne shvaća osim njega....selom ide, cijelo selo spava, samo mladi seljak na gljivama luduje....mjesečina, lavež pasa u daljini, huk sove, šum grana, miris agacije.

prilazi mu spora mala, manja od makovog zrna, u njoj život buja, mala bića svoj svijet žive....mladi seljak osjeća se kao Horton - slonić koji treba da ih spasi, da se razmonože....
prođe tuga kroz seljaka....suza krene....nema on znanja, trebao je da se primi težeg i zdravijeg puta, onda bi znao kako da pripremi postelju za bića što žive u spori manjeg od makovog zrna.

odjednom!
javi se neki glas i šapne:

-AJ' NE PIŠI GLUPOSTI TU, NEGO RECI DA IMAŠ 15 GODINA STARO KRAVLJE SRANJE U BETONIRANOM GNOJNIKU OKRENUTOM NA SJEVER UZ MALI POTOK. I TAKOĐER IMAŠ SLAME NA BACANJE I SIJENA.
I FINO POSTAVI PITANJE DA AKO NEKO ZNA NEK' NAPIŠE ŠTO, KAKO, GDJE I KADA.... :D
". . . TO JE ONAJ IZVORNI OSJEĆAJ PLEMENA KOJE JE U ISTOM RITMU, A VOĐA JE DJ."
Odgovori