Koju gljivu izabrati

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
šaljivac
rank2
Postovi: 17
Pridružen/a: 08.06.2011, 22:12
Ima zahvala: 2 puta

Koju gljivu izabrati

Post Postao/la šaljivac »

Evo odlučio se da ću posaditi neke gljive. Ali sam se pogubio među mnoštvom gljiva koje sam našao. Pa evo vi mi recite sta da uzmem ;)
Nisam bas upucen pa reci cu sta bi htio:
1. nesta sto nije pretesko za uzgojiti
2. neke koje imaju dobar trip
3. da nisu neke fuj da ti se bljuje
4. da ih nemoras pojesti puno
5. ako je moguce neke iz kojih se ta psihoaktivna tvar moze izdvojiti i sintetizirati - to mi je onak fora i volio bi to probati.

Hvala.
Ni jedan od ovih postova nije moj i nemože se koristiti kao dokaz. Svi su napisani od strane treće osobe iako su napisani u prvom licu jednine.
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Koju gljivu izabrati

Post Postao/la HypnoToad »

Čekaj, znači interesiraju te naravno samo psihoaktivne gljive? E pa onda ti se uglavnom nudi samo jedna vrsta, sa gomilom glupih imena koja ne rade nikakvu razliku. To je Psilocybe cubensis, i mada tamo na FSRE ima hrpa različitih 'strejnova', svi su isti sa potpuno istim svojstvima, uz standardnu varijaciju genetike. Znači, našao si mnoštvo imena iste vrste koje su ljudi izmislili kako bi bolje prodavali spore. Ali pošto P. cubensis nije jedina vrsta, odgovorit ću ti po redu na pitanja.

1. Najlakše za uzgoj je sklerocij nekih livadnih Psilocyba kao galindoi ili tampanensis. Samo inokuliraš tegle i pustiš da miruju 2 mjeseca, sklerocij se sam formira. Još se nazivaju 'magični tartufi', spore se teško nabavljaju i skupe su, FSRE ih nema. Nakon njih su najlakše P. cubensis, opraštaju svakakvo zanemarivanje, i ne tako idealne uvjete.
2. 'trip' najviše ovisi o tebi, 'set & setting', sve imaju iste spojeve u različitim koncentracijama
3. P. cubensis mnogima imaju odvratan miris i okus, žvakanje i gutanje istih nije nimalo ugodno, ali postoje načini da se trajanje neugodnosti minimizira. Sklerocij ima okus i texturu vrlo sličnu lješnjacima, a Panaeolus cyanescens ima dobar okus i treba ih malo.
4. Jedna doza Panaeolusa stane u 00 kapsulu, cubensisa treba progutat šaku.
5. Nije moguće dobiti suhi ekstrakt psilocybina.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
šaljivac
rank2
Postovi: 17
Pridružen/a: 08.06.2011, 22:12
Ima zahvala: 2 puta

Re: Koju gljivu izabrati

Post Postao/la šaljivac »

Hvala puno ste pomogli.

5. Izvor: Hrvatska protiv droge : "Glavna supstanca ove gljive, psilocybin, može se izdvojiti i sintetizirati, te se u prodaji nalazi kao bijeli, kristalni prah, tablete, kapsule ili bistre otopine." Al to sad ni nije toliko bitno.


Najvise me se dojmi ovaj Panaeolus cyanescens sto ga treba malo i "ukusan" je. Dali ga je tesko uzgajati. Pod laganim uzgajanjem nemislim da bi zanemarivao gljive (pregrijavao ih, premočio, ostavio na "suhom") nego da nisu prezahtjevne (da im smeta stupanj vise manje, koja direktna zraka sunca i sl.)
Ni jedan od ovih postova nije moj i nemože se koristiti kao dokaz. Svi su napisani od strane treće osobe iako su napisani u prvom licu jednine.
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Koju gljivu izabrati

Post Postao/la HypnoToad »

Da, anti-droga propaganda je uvijek točna. :rolleyes:
Ne vjeruj retardiranim needuciranim debilima koji šire idijotsku propagandu. Psilocybin je izrazito nestabilan izvan hitinskog omotača gljivlje stanice, postojan je jedino u vodenoj ili alkoholnoj otopini, ali kao 'bijeli prah' nikada. Nikada ga nećeš na crnom tržištu nać kao bijeli prah, u kapsulama ili tabletama. Ako ti netko pokuša prodat tako nešto, to sigurno nije psilocybin.
Ne kužim, ako već žele širiti propagandu, bar neka nauče osnovne činjenice o onome po čemu pljuju...
Panaeolusi su izrazito teški za uzgoj, ne opraštaju ništa, sve mora biti po parametrima. Supstrat, vlažnost, izmjena zraka, temperatura, sve mora biti točno. Nikako ne preporučam kao prvi uzgoj.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
šaljivac
rank2
Postovi: 17
Pridružen/a: 08.06.2011, 22:12
Ima zahvala: 2 puta

Re: Koju gljivu izabrati

Post Postao/la šaljivac »

hmmmm znači onda mi ostaje Psilocybe cubensis odvratnog okusa i mirisa kojih moram pojesti pola šake :eeek:

Ima li neke koje bar ako vec jedem pola šake nisu odvratne?
Ni jedan od ovih postova nije moj i nemože se koristiti kao dokaz. Svi su napisani od strane treće osobe iako su napisani u prvom licu jednine.
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Koju gljivu izabrati

Post Postao/la HypnoToad »

Psilocybe galindoi/tampanensis/mexicana sklerocij, ali ćeš za špricu sa sporama morat iskeširat oko 30 eura.
Odvratan okus P. cubensis se može izbjeć tako da ih se samelje u prah, istrese u usta i zalije nekim sokom, ili tako da se napravi čaj.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Koju gljivu izabrati

Post Postao/la dr.manijak »

Ma bre nije to tako, mad ai jeste.
Tebe niko ne tera da zvaces gljivu.

Iseckas je na sitne komade kao brasno i umesas to sa topljenom cokoladom i pojedes kasikom, kao da si pojeo cokoladu, tako da to nije frka.
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
šaljivac
rank2
Postovi: 17
Pridružen/a: 08.06.2011, 22:12
Ima zahvala: 2 puta

Re: Koju gljivu izabrati

Post Postao/la šaljivac »

hmmm preko 200 kn za spore koje mi mozda i nece uspjeti posto prvi puta radim - NE mozda probam kad dobijem iskustva.

1. kolika je ta porcija Psilocybe cubensis?
2. neznam negdje sam procito da temperatura unistava gljive (to je bilo navedeno kao razlgo zasto ih se nemoze pušiti) zar ih onda i topljena cokolada nemoze unistiti ili je to cisto zbog puno vece temperature kod pusenja?
Ni jedan od ovih postova nije moj i nemože se koristiti kao dokaz. Svi su napisani od strane treće osobe iako su napisani u prvom licu jednine.
šaljivac
rank2
Postovi: 17
Pridružen/a: 08.06.2011, 22:12
Ima zahvala: 2 puta

Re: Koju gljivu izabrati

Post Postao/la šaljivac »

HypnoToad je napisao/la:Psilocybe galindoi/tampanensis/mexicana sklerocij, ali ćeš za špricu sa sporama morat iskeširat oko 30 eura.
Odvratan okus P. cubensis se može izbjeć tako da ih se samelje u prah, istrese u usta i zalije nekim sokom, ili tako da se napravi čaj.

sklerocij? jel mozes pojasniti :( proguglo sam al ne kontam sta je to. hvala. ;)
Ni jedan od ovih postova nije moj i nemože se koristiti kao dokaz. Svi su napisani od strane treće osobe iako su napisani u prvom licu jednine.
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Koju gljivu izabrati

Post Postao/la HypnoToad »

1. oko 2-3 grama je standarda doza
2. ne uništava temperatura nego izloženost zraku. Talište psilocina je iznad 160*C, ali jako lako oksidira. Taj proces je puno brži na visokoj temperaturi. Čaj i miješanje u otopljenu čokoladu neće ni na koji način oštetiti aktivne tvari.

Pogledaj tu za sklerocij
http://www.azarius.net/smartshop/shroom ... _galindoi/

pretraživanje pojma 'magic truffles' će vjerojatno dat više rezultata.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Odgovori