Lov na Psilocybe u divljini

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
naturista
rank2
Postovi: 24
Pridružen/a: 20.08.2021, 21:33

Re: Lov na Psilocybe u divljini

Post Postao/la naturista »

I ja sam jako zainteresovao za trazenje gliva u prirodi, pogotovo nakon sto sam otkrio ovaj forum.
slika
slika

Ne verujem da su aktivne, ali me zanima koje su, u ovakvom stanju sam ih zatekao, pretpostavljam da sam zakasnio
slika
naturista
rank2
Postovi: 24
Pridružen/a: 20.08.2021, 21:33

Re: Lov na Psilocybe u divljini

Post Postao/la naturista »

I ove su bile pored tih,
slika
slika

A njih u ovakvom stanju
slika

I jedno kljucno pitanje, da li je moguce da Psilocybe rastu u nizim predelima ili samo na planinama?
Posto ja zivim u ravnici, i da li ima neka psyhoaktivna vrsta da raste u nizini. MOzda muhara?
kale.kikor
rank5
Postovi: 169
Pridružen/a: 29.04.2021, 11:12
Ima zahvala: 51 put
 pohvaljen: 42 puta

Re: Lov na Psilocybe u divljini

Post Postao/la kale.kikor »

muhara nije psilocibinska gljiva, a iako je psihoaktivna moze biti veoma otrovna u vecim koliciama
Stoga oprezno, konzumiraj samo ono za sta si 101 % sigura da je valjano
Nisam neki znalac, ali nisam cuo da psi gljive rastu u nizijama.
Kako su velicanstvena dela Tvoja Gospode, sve si premudroscu stvorio.
kale.kikor
rank5
Postovi: 169
Pridružen/a: 29.04.2021, 11:12
Ima zahvala: 51 put
 pohvaljen: 42 puta

Re: Lov na Psilocybe u divljini

Post Postao/la kale.kikor »

bio sam u lovu i ulovio sam ducku tako da znate da sam samo jedan od onih koji je nasao nekakve mycene i slicne promasaje :-o
no dok cekam bojler evo jedne lovacke pricice (-|
posle oko 1 god. prikupljanja informacija o psi serbici il cega god. odlucio sam se da ih u proslu subotu(16.10.21) potrazim po valjevskum planinama.
vreme mi se cinilo ok, bilo je hladnije nego za prosek u ovo doba godine i bilo je dosta kise zadnje 2,3 nedelje
tacno mesto je podnozje Jablanika (800-1000 mnv po google mapi)
za subotu je bilo prognozirano 100% vlaznosti :thumbsup: ( znam da nema veze u tom trenutku ali mi je fino zvucalo(bio sam optimistican))
sve je vrvelo od pecurki-na svakom koraku je neka, i zao mi je sto se ic ne razumem u gljive jer je sigurno bilo i jestivih, a sto se serbike tice bilo je dosta slicnih pecuraka (za mene duduka, al stvarno su licile)
naravno psilocibin nije oksidirao jer ga nije ni bilo, a print je bio beo kao sneg...
vreme i mesto verujem da su bili savrseni, kao za sve gljive tako i za serbiku,ali ona jednostavno nije bila tu...
tj ja nisam dosao gde ona obitava =))
za 2 noci i 3 nepuna dana,bez ulogoravanja i ostalog zivotarenja po planini, ovu pecurku sam trazio oko 12 sati(lagana setnja i skener na ON. i oko 3 h trazeci po pasnjacima libertij cap na oko 1000-1200 mnv po pasnjacima punim zivotinjskog otpada, govana i kake...
jednostavno mi se jos ne da da okusim psilocibin
al ne odustajem tako lako..
vracam se na uzgoj cubensisa, a posto mi je monotub tek propao, pokusacu brf tek samo da nadjem tegle bez grla.. igleda kao da ih i ne prave previse sa obzirom da ih do sada nigde nisam nasao... kao ni one stedljive sijalice(da li ih jos proizvode? :-?
misija je propala ali sam se lepo umorio ova 3 dana, ili odmorio, ne znam ni sam :mushroom: :sunn:
Kako su velicanstvena dela Tvoja Gospode, sve si premudroscu stvorio.
kale.kikor
rank5
Postovi: 169
Pridružen/a: 29.04.2021, 11:12
Ima zahvala: 51 put
 pohvaljen: 42 puta

Re: Lov na Psilocybe u divljini

Post Postao/la kale.kikor »

koko sam pismen ustvari jebote
Kako su velicanstvena dela Tvoja Gospode, sve si premudroscu stvorio.
Avatar
DarMarOrmar
rank1
Postovi: 1
Pridružen/a: 06.09.2021, 13:50

Re: Lov na Psilocybe u divljini

Post Postao/la DarMarOrmar »

Pozdrav,

pronađeno na livadi, u/pored konjskog izmeta.

Da li sam imao sreće? Dobio sam dojavu da su ih pronalazili na toj lokaciji, e sad koje točno nisam siguran, ali su radile navodno...

Lp

media/images3/1634737762.jpg
media/images3/1634728013.jpg
media/images3/1634712773.jpg
kale.kikor
rank5
Postovi: 169
Pridružen/a: 29.04.2021, 11:12
Ima zahvala: 51 put
 pohvaljen: 42 puta

Re: Lov na Psilocybe u divljini

Post Postao/la kale.kikor »

to je ta- marasmius j joj sisu... print beo ko sneg.... necu je vise traziti . mozda se stretnemo jednog dana ako ona to bude htela. do tada na kubensise
Kako su velicanstvena dela Tvoja Gospode, sve si premudroscu stvorio.
Duki Šampinjon
rank1
Postovi: 4
Pridružen/a: 02.11.2019, 00:43
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: Lov na Psilocybe u divljini

Post Postao/la Duki Šampinjon »

Ljudi, neko zna dobru lokaciju za branje gljiva, ne samo psilocibinskih? Lokacija: Braničevski okrug, Srbija
kale.kikor
rank5
Postovi: 169
Pridružen/a: 29.04.2021, 11:12
Ima zahvala: 51 put
 pohvaljen: 42 puta

Re: Lov na Psilocybe u divljini

Post Postao/la kale.kikor »

n00bX je napisao/la: 06.12.2020, 16:28
storm.raver je napisao/la: 06.12.2020, 13:13
n00bX je napisao/la: 06.12.2020, 12:25
storm.raver je napisao/la: 06.12.2020, 09:38
n00bX je napisao/la: 06.12.2020, 00:56
123 je napisao/la: 06.12.2020, 00:37 ima li gdje dokumentirano da je ta vrsta pronadena kod nas?
Ima na yt jedan lik koji svake godine redovno nalazi tu vrstu negde na KiM.
Posto je svakako javno na yt posalji link ovde tog lika sa kosova. Nisam siguran na koga mislis. Ako neces ovde molim te posalji mi link privatnom porukom.
Hvala
Ne mogu jos uvek da saljem pp, pa cu onda staviti link ovde.
https://www.youtube.com/watch?v=yGOSd7Y0Udc
Hvala... pretpostavio sam da mislis na ovog lika, ali iskreno nisam znao za ovaj video. Jeste liberty cap.
Ali on je iz Bugarske, ne znam da li je ovo filmano stvarno na Kosovu, nisam bas ubedjen.
U komentarima pise cesto makedonija je bugarska kosovo je srbija, a kad ga ova pita u kojoj smo zemlji on kaze ( sto meni deluje kao ironično) Kosovo. A drug sa kojim bere je kao Albanac. Kind of weird.
I call bugarska find, iako je moguće da ih ima i na Kosovu.
Izbacio je neki klip pre mesec dana gde isto bere P. semilanceatu, verovatno na istoj lokaciji. Mozda je slagao, meni bi bilo bas glupo da jeste, jer ne vidim razlog, u Bugarskoj su ionako legalne.
n00bX, video sam privatnu poruku, ali ne znam kako da ti odgovorim. kod svih clanova, ispod slike stoji tri tackice i kad kliknem ima privatna poruka,ali kod tebe nema toga... :eevil:
da, te sa crnom drskom sam nalazio
iz BG-a sam, sad sam isao za valjevo samo zbog serbice, mada mi se ne isplati da opet idem a da se vratim praznih ruku
Kako su velicanstvena dela Tvoja Gospode, sve si premudroscu stvorio.
Odgovori