Last minute pitanja

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
Firmus
rank11
Postovi: 486
Pridružen/a: 29.05.2019, 15:54
Ima zahvala: 311 puta
 pohvaljen: 262 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Firmus »

Super, drago mi je da ti je uspjelo. Ako nisu brf cakes možeš napraviti grain to grain tansfer. Kad se kolonizira tegla dovoljno ti je jedna puna žlica i samo prebacis u sterilnim uvjetima u te staklenke sa žitaricama i trebalo bi se uvatiti. Isto tako kao što je Beyond Le Fov napisao, nije ti bitno toliko da bude 100% kolonizirano ako ćeš miješati sa kokosovom zemljom.

S obzirom da nisi dobila puno, najbolje ti je da za trip uzmeš što više, jer ćeš imati više koristi i nećeš trebati toliko često uzimati. Nezz koliko si mislila uzimati, ali ja bi ti savjetovao za uzmeš to na dan kad nemaš nikakvih obaveza sutra i znaš da te nitko neće ometati i naravno u dobrom si raspoloženju. Isto tako je dobro konzultirati I Ching postaviš mu pitanje npr "Je li sad pravo vrijeme da uzmem?"

Ja u zadnje vrijeme radim sa pšenicom, imaš u dm-a kilo pšenice za 13 kuna, a od toga dobiješ nekih 8 staklenki od 700 mL. I još kad napraviš grain to grain... naravno za to treba imati ekspresni lonac.

Ja sam ostao sad bez, pa radim opet brf-cakes jer mi je želja dobiti plodove što prije :) Našao sam u Mall of Split u Tediju one ravne staklenke koje ne treba razbijati, pa ću se sad toga nakupovati.
Avatar
Moon Child
rank2
Postovi: 19
Pridružen/a: 16.11.2019, 20:35
Ima zahvala: 55 puta
 pohvaljen: 8 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Moon Child »

Hvala na savjetima. Primljeno na znanje :) U trip ću se upustiti kad ih skupim dovoljno. Tebi sretno sa uzgojem :mushroom:
"Go ahead and let them call you crazy...
Then you are free to do whatever you want."
Avatar
Spunk
rank7
Postovi: 296
Pridružen/a: 19.01.2019, 17:29
Ima zahvala: 113 puta
 pohvaljen: 172 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Spunk »

Jel može netko podjelit znanje.
Znam da casing nije nužan za cubensis, ali imam osjećaj da bi ovdje zbilja napravio dobro.
Vani uzgajam, konjsko, kokos, gips. Ima 6 slojeva micelija. Na vrhu je 1.5 cm čistog kokosa.
Jedini vermikulit koji mogu nabavit je dosta sitan. Ne znam kako tresetu dići PH, građevinsko vapno ima puno magnezija, a drugo ne mogu nabavit.
Pomoć

slika
slika
slika
slika
Jebivjetar
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la HypnoToad »

Pasterizirana zemlja za cvijeće s vermikulitom 50/50 ili do 70/30 ti je okej, njen pH je već neutraliziran. Ali i kokos ce posluziti. Bolje se ne zajebavat s tresetom, pogotovo ako nemaš pH-metar.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Spunk
rank7
Postovi: 296
Pridružen/a: 19.01.2019, 17:29
Ima zahvala: 113 puta
 pohvaljen: 172 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Spunk »

Hvala
Pogledat ću jel imaju kakvu laganu, sa što manje dodanih mineralnih dodataka.
Ili ne smetaju previše? Jer živim na kraju svijeta a već imam Potgrond H
Smrznuti crni sphagnum treset
Fini bijeli sphagnum treset
Dodano gnjojivo (g/l): 1,5
Sumpor, S : 150mg/l
Dušik, N : 210 mg / l
Fosfor, P2O5 : 150 mg / l
Kalij, K2O : 270 mg / l
Magnezij, Mg : 100 mg/l
Jebivjetar
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la HypnoToad »

Ne smeta previše, pogotovo ako nije organsko. Samo je pasteriziraj prije kejsanja.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Spunk
rank7
Postovi: 296
Pridružen/a: 19.01.2019, 17:29
Ima zahvala: 113 puta
 pohvaljen: 172 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Spunk »

HypnoToad je napisao/la: 18.05.2020, 22:28...
Napravio sam kako si rekao i na par mjesta se počeo nazirati micelij.
Zadnji put sam radio slično kao sada, samo bez casinga. Bilo je ok, ali micelij nikada nije potpuno kolonizirao površinu supstrata. Pretpostavljam da sada ispod casinga hoće.
Zanima me koliko trebam čekati da micelij proraste casing pa da počmem lagano mahati nečim i utjeram štogod svježijeg zraka. Dosta je visoka posuda
Jebivjetar
Avatar
Firmus
rank11
Postovi: 486
Pridružen/a: 29.05.2019, 15:54
Ima zahvala: 311 puta
 pohvaljen: 262 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Firmus »

Imam ja pitanje, tek jučer sam skužio da sam za bušenje SGFC koristio svrdlo od 8 mm, a ne od 6 kao što se preporuča. Rupe sam radio svakih 5 cm. Pretpostavljam da će biti problem održavati vlagu, što mi je najbolje raditi? Imam i traku i umjetnu vunu...

Evo slike:
slika
Avatar
Moon Child
rank2
Postovi: 19
Pridružen/a: 16.11.2019, 20:35
Ima zahvala: 55 puta
 pohvaljen: 8 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Moon Child »

Uuuuu nisam znala da treba toliko rupa, ja sam na svojem napravila 10 većih sa lemilicom sve na istom nivou što mislim da mi je krivo jer se teže izmjenjuju zrak. I na gljivama mi je na dnu dosta micelija, mislim da je to znak premalo zraka. Napravit ću možda još koju niže i koju više.
IMG_20200529_090709.jpg
"Go ahead and let them call you crazy...
Then you are free to do whatever you want."
Mistaken
rank1
Postovi: 1
Pridružen/a: 29.05.2020, 09:23

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Mistaken »

Pozdrav ljudi, izvininjavam se ako pisem na pogresnom mestu...
Imam jedno pitanje, znaci novajlija sam u potpunosti, ne mogu da stignem da se o svemu informisem...
Molim vas da mi neko odgovori sto jasnije...
Da li je ovo sve sto je potrebno da narucim za uzgoj magicnih pecuraka https://www.magic-mushrooms-shop.com/en ... w-kit.html ...
Da li seme dolazi unutar toga ili seme moram kupovati posebno, sorry na glupim pitanjima...
I Ako je to sve , kakve su to pecurke, kakav je efekat?
Odgovori