Last minute pitanja

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
Bigger Thomas
rank2
Postovi: 28
Pridružen/a: 26.02.2016, 11:21
Ima zahvala: 7 puta
 pohvaljen: 4 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Bigger Thomas »

Samo da vas još malo upilam, pa moram ponoviti post upit:
Na inkubatoru sam koristio obični silikon iz pištolja i nije baš kvalitetno držao poklopac nalijepljen na kutiju. Podigao se na par mjesta.

Recite mi kako prilijepiti poklopac na kutiju (kako to stručnjaci na ovom forumu izvode), dvokomponentno ljepilo ili nekakav RTV silikon koji se spominje?
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la antoniopavaroti »

Sve je zavisno od kakvih materijala su ti kutija i poklopac...postoje različite vrste ljepila ...možda i da lepiš sa tekučom plastikom .. ma to bar nebi smeo biti problem...
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Avatar
huana.meri
Moderator
Postovi: 513
Pridružen/a: 10.06.2016, 23:03
Ima zahvala: 200 puta
 pohvaljen: 239 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la huana.meri »

Poštovani lovci i uzgajivači, trebam vašu pomoć sada, jer konačno imam konkretne kutijice pred sobom.

Probat ću biti što kraći, fotki imam dosta, iako su neke zbog načina pakiranja posuda dosta mutne.
Nasadio sam desetak čaša, prevelike zapremine, prvi put mi je pa sam naučio školu s kuruzom, i prebacio ih nakon što je micelij stao sa širenjem u mix crnice kupovne za cvijeće i konjsko.
Balegu i zemlju sam na suho razmrvio i dodao deset posto gipsa, pasterizirao, i vani na otvorenom, bio sunčan dan baš, ubacio supstrat u kutijice razne i pomješao sa kuruzom koja je micelizirana.
Neke su mi čaše bile čudne, boja je bila u redu, sve osim bijelog sam pobacao, no primjetio sam kao da micelij ima različitih formi oblika, zavisno o supstratu na kojem se širi, ispravite me ko nisam u pravu.
Danas su kutije 5 dana zatvorene.
Meni je malo sumnjivo što neke kutije imaju formu micelija poput kristala, a neke imaju kao paučinu.
Nekako mi zdravije izgledaju ove dvije male kutije od slaje i velika sama, baš zdravo.
Dok su mi ove paučinaste sumnjive, pomagajte, da pobacam što prije ako je nešto od kontaminacija.
Ove dvije kutijice koje su različite, jedna slaja jedna kuhinjska s poklopcem, su mi isto paučinaste, nemogu slikati bolje ali okom se vidi da micelij, ako to jest micelij, obuhvaća grumenčić zemlje/balege i razvija se u svim smjerovima ali jako tanko, kao dlačice, a bijelo je isto kao i na bistrim fotkama, samo je konstrukcija drugačija, ako me razumijete. Valjda će nešto od ovog nasad biti uspješno.
U ovoj velikoj sam pola corn kolača raširio u supstrat a pola ostavio u komadu, da vidim šta bude.
Sve su posude koje su različitim čašama miješane odvojene, zato imam nade, :mushroom: :mushroom: :mushroom:

slika
slika
slika
slika
slika
slika
Napred je natrag a natrag je napred, pazi kamo ti ideš ;)
Chegi
rank8
Postovi: 318
Pridružen/a: 02.01.2012, 19:00
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 65 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Chegi »

Kutije ne trebaju(rekao bih "ne smeju" ali to nikada nisam procitao pa ne bih da ispadne da sam dao dezinformaciju) da budu zatvorene. Dok cekas da se kolonizira micelij po supstratu ta folija treba da ima izbusenih par rupica po sebi,i da bude na tamnom mestu. Tek kada se micelij rasiri po supstartu(koliko procentualno treba da se rasiri po supstratu zavisi od supstrata koji koristis,koliko sam ja do sada uspeo da skapiram) treba da drzis u zatvorenoj kutiji,koju nekoliko puta dnevno otvaras da bi doslo do razmene vazduha...Toliko od mene,za ostale stvari ce morati neko strucniji,iskusniji da ti pomogne :) Srecno

Edit: Meni je micelij uvek bio kao na tvojoj vecini slika,verovatno ovo sto nazivas kao paucina, nikada nije bio kao na ovoj trecoj slici :-? (svaki grow mi je bio kukuruz+coco coir,i 1 kukuruz+zemlja)
Avatar
huana.meri
Moderator
Postovi: 513
Pridružen/a: 10.06.2016, 23:03
Ima zahvala: 200 puta
 pohvaljen: 239 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la huana.meri »

pobacao sam sve osim 3 kutijice koje mi zicer izgledaju lijepo, ostatak je završio na kompostištu
Napred je natrag a natrag je napred, pazi kamo ti ideš ;)
nikolija
rank2
Postovi: 25
Pridružen/a: 16.01.2016, 15:14
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 13 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la nikolija »

jedno pitanje da li neko ima ideju kao rashladiti box u ovo toplo kada temperatura ne spada ispod 26 cak i nocu ?
strah me da frutanje nece poceti a tako je zeljno ocekivano
Avatar
huana.meri
Moderator
Postovi: 513
Pridružen/a: 10.06.2016, 23:03
Ima zahvala: 200 puta
 pohvaljen: 239 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la huana.meri »

možda nekom cakom sa ledom, on je kontra toplome, :)
Napred je natrag a natrag je napred, pazi kamo ti ideš ;)
Avatar
sometimes
rank13
Postovi: 554
Pridružen/a: 10.01.2012, 12:45
Ima zahvala: 232 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la sometimes »

ne trebaš hladiti box sada, ja sam u špici ljeta uzgajao bez problema...., a ako misliš da trebaš onda fino stavi box u neku veću posudu u koju po dnu posložiš zaleđene boce ili one tzv. pingvine i box na to...

ili kupi klimu.... :) :) :)

ali zašto uopće misliš da bi trebao imati nižu temperaturu za frutanje?
....it didn't make any sense.....
nikolija
rank2
Postovi: 25
Pridružen/a: 16.01.2016, 15:14
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 13 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la nikolija »

e hvala na odgovoro sto znam porcitao sam da treba niza temperatura da bi zapocelo frutanje ne znam zato pitam
a ovo sa ledom mi se cini malo agresivno .. mozda ipak da ostavim tako kao je al opet ne znam
Avatar
huana.meri
Moderator
Postovi: 513
Pridružen/a: 10.06.2016, 23:03
Ima zahvala: 200 puta
 pohvaljen: 239 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la huana.meri »

Oj majke moje, eo kod mene se mota slavljenička buksna jer se prvi pinovi navirili, srići nema kraja, Headroom na listi, pa reko da vas izvjestim, nemam nikog drugog, eo pikčrs, moje prve bebe, :mushroom: :mushroom: :mushroom: :mushroom: :mushroom: :mushroom: :mushroom: :mushroom: :mushroom: :mushroom: :mushroom: :mushroom: :mushroom: :mushroom: :mushroom: :mushroom: :mushroom: :mushroom: :ymparty:
slika

Čak mi se neko moreno otvara, neću možda ni stić sve skinut, jel se nakon prvog flush-a može postupak prekinut smrzavanjem, sam dobro upamtio....Neide me na financijskom planu al na ovom da se svaki dan veselim pravo bome ide...skroz neke ok vijesti. :sunn:
Napred je natrag a natrag je napred, pazi kamo ti ideš ;)
Odgovori