Last minute pitanja

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
labuxna
rank2
Postovi: 17
Pridružen/a: 11.04.2016, 22:09
Ima zahvala: 7 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la labuxna »

pozdrav ekipa,

apsolutni sam pocetnik u ovome i cupav sam, pa me interesuje sledece

imam otisak spora na dnu plasticne .. boce, zatvorena je i takvu sam je dobio.. nisam je otvarao. koji je najbolji nacin da je prebacim u spricu. tj, koja tecnost i kako tacno da "sastruzem" to sa dna bocice.

drugo, citao sam dosta, gledao pratio.. i humus plus kukurzno brasno je dobitna kombinacija?

vjerujem da ovo sve pise negde ali zaista nemam bas zivaca da pregledavam sve, hvala na razumjevanju.

pozdravicc
Naturalis
rank2
Postovi: 29
Pridružen/a: 07.01.2014, 15:24
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 8 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Naturalis »

labuxna je napisao/la:pozdrav ekipa,

apsolutni sam pocetnik u ovome i cupav sam, pa me interesuje sledece

imam otisak spora na dnu plasticne .. boce, zatvorena je i takvu sam je dobio.. nisam je otvarao. koji je najbolji nacin da je prebacim u spricu. tj, koja tecnost i kako tacno da "sastruzem" to sa dna bocice.

drugo, citao sam dosta, gledao pratio.. i humus plus kukurzno brasno je dobitna kombinacija?

vjerujem da ovo sve pise negde ali zaista nemam bas zivaca da pregledavam sve, hvala na razumjevanju.

pozdravicc
viewtopic.php?f=46&t=47

Porstudiraj ovaj post, objasnjen je detaljno sa slikama bice ti jasnije sta i kako. a tu plasticnu bocicu slikaj nam da vidimo da preporucimo nesto..
Naturalis
rank2
Postovi: 29
Pridružen/a: 07.01.2014, 15:24
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 8 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Naturalis »

Jel zna neko kako da odlozim porodjaj tegli? Idem na neki put i nece me biti oko 2 nedelje. Put je za dve nedelje. A imam 2 tegle spremne za porodjaj. Da li da ih stavim u frizider pa onda kad se vratim da ih porodim ? Jel zna neko dal to utice nekako na potenciju itd ?
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la shroomko »

labuxna pogledaj i video let's grow mushrooms. Najbolje se uci kad ti netko pokaze kako (znaci video). Imas to na youtube.
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la pecurko »

@Naturalis- slobodno u frižider :)
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
labuxna
rank2
Postovi: 17
Pridružen/a: 11.04.2016, 22:09
Ima zahvala: 7 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la labuxna »

evo kako izldelda posudica u kojoj sam dobio otisak, nisam je otvarao i stoji u mracnoj polici nekih mjesec dana (rekose mi da to nije problem), pa sad razmisljam da u nju naspem destilovanu vodu i ostavim u frizider 24 sata.. sta mislite da li je to mudar potez..

Drugo,

Uzeo sam HUMUS i RIZINO BRASNO, pa me interesuje da li je to dobra podloga za ubrizgavanje spora.. (sterilno, pretis lonac i sve to razumijem ali sam ja sebi iz videa preveo u humus pa me interesuje da li je to ok?)


Hvala
labuxna
rank2
Postovi: 17
Pridružen/a: 11.04.2016, 22:09
Ima zahvala: 7 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la labuxna »

Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1248
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 554 puta
 pohvaljen: 461 put

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la AFX »

Zašto humus?? Rižino brašno + vermikulit.
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Naturalis
rank2
Postovi: 29
Pridružen/a: 07.01.2014, 15:24
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 8 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Naturalis »

Mozes ovako, ako racunamo da je print dobar i sterilan i da je posuda unutra sterilna. Onda uzmes destilovanu vodu, sipas u casu obicnu ili onaj bokal za rakiju sa uskim grlom. Odokativno mi deluje da u ovu posudu staje jedno 50-100ml. Toliko i sipas u tvoju casu (bokal za rakiju) destilovane vode, i zatvoris folijom. Stavis u express lonac na sterilizaciju kao u gajdu sa ovog sajta. Kad to sterilises i voda se ohladi u sto sterilnijim uslovima sipas tu vodu u posudu sa printom. Uzmes spric i napunis ga par puta i ispraznis vodom cisto da se spore razmute u vodi, da ne budu grupisani. I onda napunis 5x 10 ml spriceva i to je to. To mi deluje kao jedini dobar nacin.
Sto se tice "humusa" zajebi to sve. za prvi put radi kao sto gajd kaze, raz pa onda vermikulit pomesas sa kokosovim tresetom i nema sanse da pogresis. Imas gajd na sajtu kako da pripremis vermikulit-kokosov treset 50-50 %.

P.S. Sve radis u sto sterilnijim uslovima sa sto manje kretanja vazduha , u rukavicama i maskom za disanje.
labuxna
rank2
Postovi: 17
Pridružen/a: 11.04.2016, 22:09
Ima zahvala: 7 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la labuxna »

nasuo sam vodu u bocicu, prije toga sam sve dobro okolo ocitstio alkoholom, ocistio foliju zamotao u bacio u fridz na 24h, kontam nozem onim metalnim (nemam skalp) upaljacem ugljenisati i onda ocistiti jos alkoholom i to probati sa strugati izmuckati i u spric mekano...

sto se tice ovog ostalog odlucio sam se za psenicu (nisam mogao naci raz) natopio 24h u vodi (trenutno se kuva ovo 10 min sto pise na gajdu koji ste mi predlozili) i sad mislim staviti u teglice pa u pretis.. nadam se da je to ok...

jos samo pitanje posto nemam poklopac na njima (jer je onaj glupavi stakleni a teglice su vrh, mislim staviti foliju cistu dva lista, izbusiti jednu rupicu da mogu ubrizgati spore pa preko toga jos jedan pa u pretis..

hvala svima na odgovorima, svaka cast za stranicu ... nisam imao pojma za ovo dok mi drugar nije predlozio da posjetim
svaka vam cast.. podrzavam u potpunosti i samo nastavite sa dobrim radom :)
Odgovori