Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Chegi
rank8
Postovi: 318
Pridružen/a: 02.01.2012, 19:00
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 65 puta

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la Chegi »

Meni je isto u alu foliji ali ja verujem da je bilo u trenutcima i 40ak stepeni ali sobzirom da bi trbealo da je unutra voda sterilna verujem da nista lose nije moglo da se razvije u startu i slicno.

Videcu,probacu...Rekoh mozda neko iz iskustva zna da nema sanse da funkcionisu takvi spricevi pa da se ne mucim :)
Avatar
Green Rat
rank3
Postovi: 89
Pridružen/a: 31.03.2014, 11:20
Ima zahvala: 28 puta
 pohvaljen: 45 puta

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la Green Rat »

Pred nekih godinu dana sam dobio spore od FSRE, strain Golden teacher. Kolonizacija je dobro prošla ali kad su se počeli pojavljivat pinovi nisam mogao vjerovat šta se događa, sve pin do pina! kokos se nije vidio kolko je pinova bilo :-o nikad nisam vidio toliko pinova. Ali onda se dogodio problem, ni jedan pin nije narastao, svi su ostali mali, abortusi. Nije bilo smisla čupkat ih jer ih je bilo previše, neznam koliko 100-200?? pa sam ih jednostavno ogulio nožem sa substrata, dunkao substrat i vratio u box. Nakon 10ak dana je naraslo nekoliko jako malih gljiva, nakon čega sam opet dunkao i tek u trečem flushu dobio nekoliko normalnijih gljiva od kojih sam uzeo printeve. Sa jednim printom sam pokušao opet ali ista stvar, masu pinova koji ostanu abortusi i par normalnih gljiva u 2. i 3. flushu. Frend je pokušao sa drugim printom koji sam mu dao al mu se dogodila ista stvar. Uvjeti su bili dobri, vlage nije falilo, često je prozračivan box. Da li netko zna koji je uzrok da tako jako propina i sve ispadnu abortusi, genetika možda? I zašto kasnije izraste jako malo gljiva, da li svi ti pinovi iscrpe substrat?

Na žalost nemam slike, sačuvao sam jedan print pa možda opet pokušam iako neznam koliko ima smisla pokušavat kad se tri puta dogodila ista stvar
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la pecurko »

Nisam čuo za takav slučaj, u krajnjem slučaju, abortusi su jednako potentni kao i velike gljive...
Mada bih ja problem ipak tražio u samom uzgoji, tipa premalo luftanja, previše vlage ili CO2...
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
Avatar
extranoize
rank9
Postovi: 353
Pridružen/a: 30.03.2010, 19:04
Ima zahvala: 60 puta
 pohvaljen: 105 puta

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la extranoize »

Kladim se na nedostatak vlage.
Imao sam takvu situaciju zbog previše rupa na boxu pa se popravilo nakon što sam ih prorijedio.
Okali se u Materiji, sine Zemlje, okupaj se u njezinim gorućim slojevima, jer ona je izvor i mladost tvojega života.
Pierre Teilhard de Chardin
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la HypnoToad »

Slažem se da se tu vjerojatno radi o nedostatku vode, ali ne u zraku nego u samom supstratu. Ako imaš samo kojsing od kokosa, onda je sigurno to. Zrnje ne zadržava ni približno dovoljno vode za pravilan rast velikog broja gljiva.
Moguće je i da supstrat nije dovoljno hranjiv, ali to je manje vjerojatno.

Pečurko, da, aborti imaju jednaku razinu alkaloida kao zreli plodovi, po gramu, ali to vjerujem ljudima nije velika utjeha ako umjesto 100 grama gljiva izvuku 2 grama abortusa.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Chegi
rank8
Postovi: 318
Pridružen/a: 02.01.2012, 19:00
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 65 puta

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la Chegi »

Pokusaj mozda da dunkas pred prvi flush,negde sam citao da to neki rade ali nisam siguran kada i kako sobzirom da mi se to malo ne slaze sa teorijom da ne bi smelo da bude previse vode na povrsini. Ja sam planirao sledeci grow da dunkam pre prvog flusha jer su mi prosli put drugi i treci flush bili bolji od prvog,pogotovo drugi koji je bio bar 3 puta bolji od prvog...E sad,ja sam imao duplo manje kokosovog treseta nego sto bi trebalo,samim tim i duplo manje vode ali nisam imao taj problem da su mi sve gljive bile abortusi. Mada sam koristio posudu od 8litara pa je moguce da je iz tog razloga bilo dovoljno vode da gljive mogu da napreduju :-?


@HypnoToad ako sam dobro razumeo to bi trebalo da znaci da 1gr abortusa ima isto psilocibina kao i 1gr zrelog ploda? U glavnom(uvek)sam do sada citao da su abortusi potentniji od zrelih gljiva(po gramu naravno) :-o Cak sam i licno par dana posle prvog konzumiranja pecuraka pojeo pola/trecinu sake abortusa i to mi je do sada bio najjaci trip (doduse shvatio sam da postoji i neki cudan faktor kod toga koliko ce jako da me "udare" pecurke,poslednji put sam konzumirao 2.1g i malo posle sam uzeo jos 1g i bio mi je drasticno slabiji trip nego prosli put od 1.8g :S)
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la pecurko »

Je da nije neka uteha, ali ja ne bih imao srca da ih samo bacim...mislim da će sad posle dunkanja biti sve u redu Green rat-e. :thumbsup:
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
Avatar
Lest
rank2
Postovi: 18
Pridružen/a: 27.10.2015, 17:08
 pohvaljen: 2 puta

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la Lest »

Lozdrav,novi sam clan i ako vas pratim duze vremena.

Vec duze vremena se bavim meditacijom,razumjem se u razno samoniklo bilje,te konzumiram vutru.

Nedavno sam nabavio 4 gr suhih gljiva te ih zelim koristit u svrhu prosirenja svijesti kroz meditaciju.

Nisam do sada konzumirao sastojke koji utjecu na epifizu,te me zanima koliko mi preporucujete da uzmem?Zelim dozivjet intenzivno iskustvo,ne laganu opijenost i smucenost.

Ne znam koja je vrsta gljiva,ali imaju debelu stabljiku,suhe su pa je plosnata dosta.

Da li da uzmem 2 gr ili 4 gr.Takodjer,preporucujete pljugu uz to ili ne?

Najljepsa hvala na odgovorima.

Upoznat sam sa raznolikom literaturom o psihadelicima,od Huxleya,Strassmana,Castanede,...samo nisam nikad do sad krenuo za tim stimulansom.Losi tripovi me ne brinu ugl.
If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is, Infinite. 
- Blake -
Avatar
Lest
rank2
Postovi: 18
Pridružen/a: 27.10.2015, 17:08
 pohvaljen: 2 puta

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la Lest »

Jos jedno pitanje uz put..posto je psilocibin molekularno vrlo slican DMT-u,iskustva konzumiranja se razlikuju dosta ili su slicna?
If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is, Infinite. 
- Blake -
ecuadorcro
rank1
Postovi: 7
Pridružen/a: 29.08.2015, 16:30
Ima zahvala: 3 puta

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la ecuadorcro »

Zna li tko gdje se u Hrvatskoj može kupit ili naručit vermaculit?
Ekipa puno hvala!!
Odgovori