✰ Gdje nabaviti Spore? ✰

Sve ono što ne spada u ostale kategorije
Odgovori
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: ✰ Gdje nabaviti Spore? ✰

Post Postao/la dr.manijak »

radi im stranica.
Uzmi sta ima.
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
rollingstone(r)
rank1
Postovi: 7
Pridružen/a: 01.07.2014, 22:05
 pohvaljen: 1 put

Re: ✰ Gdje nabaviti Spore? ✰

Post Postao/la rollingstone(r) »

:mushh: :psy
Avatar
Green Rat
rank3
Postovi: 89
Pridružen/a: 31.03.2014, 11:20
Ima zahvala: 28 puta
 pohvaljen: 45 puta

Re: ✰ Gdje nabaviti Spore? ✰

Post Postao/la Green Rat »

Naručio bi si sjemenke Peruvian Torcha (TRICHOCEREUS peruvianus) i Peyotea sa stranice koehres-kaktus ali nisam siguran koji je točan naziv za Peyote jer ima naziv "LOPHOPHORA williamsii 10K" i još dosta drugih imena iza tog za koja ne znam šta bi trebala značit, možda podrijetlo sjemenki? Da li mi netko može preporučit šta od toga da uzmem? Link na stranicu
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: ✰ Gdje nabaviti Spore? ✰

Post Postao/la HypnoToad »

Iza zareza je ime lokacije od kuda je potekla biljka/sjeme. Imaš na kraju i L. w. mischung, mješavinu.
T. peruvianus od Koehresa je divlji T. cuzcoensis.
Ne volim skakati sa zaključcima, ali samo bih napomenuo za one koje to interesira, velika većina divljih Trichocereusa ima minimalnu razinu alkaloida, 'San Pedro' kao takav ne postoji u prirodi, to je biljka uzgajana tijekom stotina godina za šamanske ceremonije, kultivar izoliran zbog specifičnih svojstava. Znači tu se radi o biljci s barem 20 puta većom razinom alkaloida od onih nađenih u divljini, od kojih potiče većina sjemena na tržištu.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Green Rat
rank3
Postovi: 89
Pridružen/a: 31.03.2014, 11:20
Ima zahvala: 28 puta
 pohvaljen: 45 puta

Re: ✰ Gdje nabaviti Spore? ✰

Post Postao/la Green Rat »

Hvala Hypno! Šta bi mi ti onda preporučio, da uzmem Peyote od Koehresa a umjesto Peruviana da uzmem San Pedro? Jel bi to bio TRICHOCEREUS pachanoi kod Koehresa? Ili mi je bolje naručit sa Azariusa iako je kod njih puno skuplje?
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: ✰ Gdje nabaviti Spore? ✰

Post Postao/la HypnoToad »

Ja bih ti preporučio da uzgajaš kaktuse zbog njihove ljepote i snage. Ionako ih nakon 10 godina brižnog uzgoja nećeš htjet porezat.
Nedavno sam vidio sliku 'T. pachanoi' iz Koehres sjemena od pred nekih 5 godina, isto cuzcoenssis, ili vjerovatnije pachanoi oprašen cuzcoensisom. Ali ima bodlje od 5 cm. Ako ne znaš točno obje biljke koje su sudjelovale u tvorbi ploda, ne možeš znati ni kakve će karakteristike imati potomstvo. A ni tada nije sigurno.
Od Azariusa i sličnih sajtova nemoj naručivati ni slučajno, oni to sjemenje prodaju ciljanoj klijenteli pa mogu nabiti bolesne cijene, dok s druge strane ne trebaju uopće brinuti o kvaliteti i preciznosti identifikacije tog sjemenja. Ako želiš kaktus radi alkaloida, onda ti je više-manje glavna opcija naručiti reznicu iz Perua, a to ti nikako ne preporučam.
Peyote ti s druge strane treba 15 godina Meksičkog sunca i suše da bi akumulirao neku razinu alkaloida. Da li bi imao srca porezati njih 10 nakon 10 godina uzgoja za par sati nadrogiranosti? Ja znam samo da ja ne bih.
Uzmi si par vrećica sjemenja onih biljaka koje ti dobro izgledaju, predano se brini za njih i uživaj u samoj njihovoj prisutnosti. Eto, to je samo moj savjet. Želim ti sreću što god odlučiš!
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Green Rat
rank3
Postovi: 89
Pridružen/a: 31.03.2014, 11:20
Ima zahvala: 28 puta
 pohvaljen: 45 puta

Re: ✰ Gdje nabaviti Spore? ✰

Post Postao/la Green Rat »

Pa moja ideja je da uzmem sjeme i da dio kaktusa kalemim na Pereskiopsis i te kaktuse bi koristio za putovanje, gledao sam da netreba toliko dugo vremena kad su tako kalemljeni. A drugi dio bi uzgajao normalno, bez kalemljenja, i njih nikako nebi htio rezat nego bi ih ostavio da rastu. Meskalin ne želim kupovat jer mislim da bi umjesto njega lako mogao dobit nešto drugo a u kaktusima ima i drugih alkaloida osim meskalina i mislim da je onda i samo iskustvo drugačije.
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: ✰ Gdje nabaviti Spore? ✰

Post Postao/la HypnoToad »

Sretno ti onda...
Prouči si malo mehanizme produkcije alkaloida, genetske preduvjete i vanjske uvjete. Meskalin je alkaloid koji se taloži, ne stvara odjednom kao psilocibin. Studije su pokazale da je vrijeme rasta važnije od brzine rasta.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
SmrtNaKonju
rank2
Postovi: 47
Pridružen/a: 07.04.2015, 09:24
Ima zahvala: 26 puta
 pohvaljen: 20 puta

Re: ✰ Gdje nabaviti Spore? ✰

Post Postao/la SmrtNaKonju »

Pozdrav, ljudi. :)
Pratim forum kraće vrijeme i odlučio sam pokušati s Golden Teacher s FSRE. Koliko sam shvatio, dosad nitko ovdje nije imao problema s njima? :mushh:
Što je najgore što se može dogoditi? Na temi o legalnom statusu magičnih biljaka nisam otkrio koji je točnos tatus spora. Idem dalje kopati, možda sam nešto propustio. :-?
Avatar
muscaria
rank5
Postovi: 182
Pridružen/a: 28.10.2012, 17:47
Ima zahvala: 40 puta
 pohvaljen: 39 puta

Re: ✰ Gdje nabaviti Spore? ✰

Post Postao/la muscaria »

Spore su ti ilegalne u RH i svako naručivanje, trgovina i posjedovanje je kažnjivo zakonom. (čl.2 st. 4-7. Zakon o suzbijanju zlouporabe droga). Nisam čuo da je itko imao loših iskustava sa FSRE, ali određeni rizik svakako postoji. Sretno! :thumbsup:
Peace, Love, Sharing & Understanding
Odgovori