Gljive- Psihodelicno Iskustvo- Trip gajd

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
dawsongeek
rank8
Postovi: 315
Pridružen/a: 05.11.2013, 15:02
Ima zahvala: 50 puta
 pohvaljen: 109 puta

Re: Gljive- Psihodelicno Iskustvo- Trip gajd

Post Postao/la dawsongeek »

da, slažem se ... ajd da sad pitam ... pročitao sam da gljive mogu poplavit na mjestima gdje ih dodirneš, a ove moje kad sam ih brao nisu bile svjetlo plave, plavkaste, modre i sl. ... bile su ispunjene "tintom" ... plavo plavo :

slika

jel to možda razlog što su tako jako djelovale jer jeo sam ih ja dosta puta prije a nikad nisu tako djelovale ... tako agresivno :confusedd:
I VODA JE OTROV U PREVELIKOJ DOZI ... BUDI UMJEREN !
Shanti
rank7
Postovi: 256
Pridružen/a: 28.07.2010, 01:23
Ima zahvala: 189 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: Gljive- Psihodelicno Iskustvo- Trip gajd

Post Postao/la Shanti »

moguće...ja isto pred neko vrijeme fruto neki b+...većina ih je bila ko da si ih u tintu uronio, i to bez nekih extrmnih nagnječavanja i sl...pa sam i mislio neko vrijeme da su neke kontaminacije u điru..ali nisu.. :D a porcija od 1g me toliko izšaketirala da je bilo za nevjerovat :cheesy:
Avatar
dawsongeek
rank8
Postovi: 315
Pridružen/a: 05.11.2013, 15:02
Ima zahvala: 50 puta
 pohvaljen: 109 puta

Re: Gljive- Psihodelicno Iskustvo- Trip gajd

Post Postao/la dawsongeek »

da, kuiš ... :psy
I VODA JE OTROV U PREVELIKOJ DOZI ... BUDI UMJEREN !
Avatar
nephilm
rank2
Postovi: 17
Pridružen/a: 12.04.2012, 17:19
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 5 puta

Re: Gljive- Psihodelicno Iskustvo- Trip gajd

Post Postao/la nephilm »

Dali mi moze tko pojasniti dali to je to sto mislim

Najzanimljivije su psilocybin (Psilocybe Mexicana), ili po naški gnojištarke te muhara (Amanita muscaria).


Psilocibe:

Male gljive žestokog djelovanja. Rastu posvuda. U evropi su najjače irske, na njima je isfuran cijeli irski folklor. Kod nas ih nema ali po novom se situacija ipak mijenja uz trud nekih entuzijasta da oplemene okoliš... Rastu na dreku travoždera. Zato se preporuča ne konzumirat cijelu gljivu već ju zalit vrelom vodom pa pustit da odstoji, gljive hitit a vodu popit. Možda je najcjenjenija mexička gljivica. Ugodan je iako jak halucinogen, ne predugog djelovanaj, oko 4 sata.
u zadnje vrijeme me uče da su najjače evropske gljivice češka podvrsta bohemika. kako je to nauka vrhunskog stručnjaka nemam zašto ne vjerovat. i slažem se iskustveno s tvrdnjom...
aktivna su tri sastojka u gljivi: psilocibin, psilocin i beacistin. kvaliteta ovisi o omjeru ta tri.


slika


slika

slika

slika
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Gljive- Psihodelicno Iskustvo- Trip gajd

Post Postao/la HypnoToad »

Što si htio reći tim postom?
U ovom 'opisu' je u tako malo riječi hrpetina pogrešnih informacija, a onda je na dnu par slika Coprinellus vrste. Ništa mi nije jasno?
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
nephilm
rank2
Postovi: 17
Pridružen/a: 12.04.2012, 17:19
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 5 puta

Re: Gljive- Psihodelicno Iskustvo- Trip gajd

Post Postao/la nephilm »

Te gljive sam slikao u voćnjaku i zanima me dali imaju kakva psyhodelicna svojstva ??? text je kopiran sa http://www.uho.hr/
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Gljive- Psihodelicno Iskustvo- Trip gajd

Post Postao/la HypnoToad »

Nemaju. To je gnojištarka, jedna od Coprinellus vrsta.
A to UHO je krcato glupostima, pogotovo dio o gljivama.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
nephilm
rank2
Postovi: 17
Pridružen/a: 12.04.2012, 17:19
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 5 puta

Re: Gljive- Psihodelicno Iskustvo- Trip gajd

Post Postao/la nephilm »

hvala na neutjesnoj informaciji UHO micem iz favorita
sinnerman
rank6
Postovi: 233
Pridružen/a: 12.03.2012, 23:40
Ima zahvala: 52 puta
 pohvaljen: 71 put

Re: Gljive- Psihodelicno Iskustvo- Trip gajd

Post Postao/la sinnerman »

xxx
Zadnja izmjena: sinnerman, dana/u 22.04.2015, 12:04, ukupno mijenjano 2 puta.
Omne nimium, quamvis optimum, naturae inimicum est.
Avatar
Gorda
rank9
Postovi: 386
Pridružen/a: 20.01.2013, 22:45
Ima zahvala: 86 puta
 pohvaljen: 91 put

Re: Gljive- Psihodelicno Iskustvo- Trip gajd

Post Postao/la Gorda »

Nemoj shvatiti osobno ili kao napad...ali po mom misljenju ne treba dozivljavati bad trip kao takav kakvim ga vecina zamislja. "Bedara" se desava u devedeset posto slucajeva radi nas samih jer se ne znamo nositi s tripom. Trip nije čvaknut gljive ili sliku, čekat, pa kak bude. Po mom misljenju i iskustvu, trip bi trebao bit prepustanje, protok misli i maksimalno prihvacanje svega sto dolazi. Na taj nacin je sansa za bedaru znatno manja. Ne zelim nikome soliti pamet, jer ne koristimo svi psihodelike iz istih razloga i na isti nacin...ali neka pravila ipak postoje. Taj ego koji se non stop spominje, svuda, ima svoj obrambeni mehanizam i bas radi toga dolazi do konfuzija, nelagode, preispitivanja i slično...

Dozivio sam tripove od "najruznijih" do najljepsih osjecaja...i mogu rec da sam svasta naucio dok nisam dosao na ovu razinu kad smatram da se mogu nosit sa tripom bez ocekivanja, straha, premisljanja itd.

U ovom zip fajlu je knjiga u kojoj ima super objasnjenih stvari. Ne kazem da je sve tocno i da treba prihvatiti zdravo za gotovo kao takvo, ali da moze objasnit neke stvari i zasto se sta desava, moze. :-?

http://bgd.8k.com/
"Just as a candle cannot burn without fire, men cannot live without a spiritual life."
Odgovori