Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
kova023
rank3
Postovi: 75
Pridružen/a: 24.11.2012, 19:10
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 2 puta

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la kova023 »

Da li mislis da 100 posto prekrije od gore ili 100 posto cijela debljina substrata
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la dr.manijak »

Povrsina da bude 100%, a dole ti je nebitno.
Bolje ti je da oblozis aluminijumskom folijom posudu da ti ne izbijaju gljive na sve strane..
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
kova023
rank3
Postovi: 75
Pridružen/a: 24.11.2012, 19:10
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 2 puta

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la kova023 »

ma mislio sam foliu staviti, sad je dobro i ovako odma vidim ako je neka gamad uletila, a ono sto sam mislio da je kontaminacija je ubiti bila oksidacija kako sam vadio posude pa se voda pod kuto sljevala u kraj posude, evo vec 5 dan se ne siri nigdje tu i tamo se pojavi na miceliju ali to je to. Valjda ce biti za nekoliko kruzova ovo lito, brod more i otoci jedno od meni najdrazih mjesta, tu je jos i planina. A kad smo kod mora sad neznam da li je to do mene ili... uglavnom kad skocim umore i malo plivam dodjem sebi, ali cim izadjem i malo se osusim voznja ide dalje, je li tko imao takva iskustva, TNX
Avatar
Gorda
rank9
Postovi: 386
Pridružen/a: 20.01.2013, 22:45
Ima zahvala: 86 puta
 pohvaljen: 91 put

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la Gorda »

Trebam odgovor nekoga tko je sto posto siguran u ono sto govori...

Dakle, kejkove sam stavio na dunkanje...međutim, kad sam skidao sa njih sloj suhog verma, na jednom kejku sam primjetio nešto kao paučina, al ne znam točno kakve boje(imam poremećaj boja) možda sivkasto. Ta "paučina" se nalazila u sloju suhog verma u promjeru možda 2-3cm...

Uredno sam kejkove stavio na dunkanje, a taj jedan sam isto isprao, očistio i stavio posebno dunkati u jednu manju posudicu. E sad, micelij je sto posto zdrav, nema neugodnog mirisa niti išta slično. Koliko je to opasno, tj. da li se ikome išta slično dogodilo?

Ako stavim i taj kejk u boks sa ostatkom, a ajmo reć da je potencionalno zaražen, koliko je to pametno?

Inače nemam nekih problema sa uzgojem, sve uvijek ide kako spada...al ovo me sad malo brine...
"Just as a candle cannot burn without fire, men cannot live without a spiritual life."
Avatar
Otto Grunf
rank3
Postovi: 82
Pridružen/a: 26.09.2010, 16:04
Ima zahvala: 25 puta
 pohvaljen: 12 puta

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la Otto Grunf »

To se Meni Cesto Zna Desiti Kada Kejk Bude 100% Kolonizovan, Kao Da Micelijum Probije Kroz Sloj Verma Sve Do Povrsine. Do Sad, Nikad Nije Bilo Problema Sa Tim U Nastavku Frutanja Kejkova.
A Ti, Ako Imas Mjesta, Pokusaj Posebno Drzati Taj 'sumnjivi' Pa Vidi Sta Ce Ispasti.
Srecno.
Avatar
Gorda
rank9
Postovi: 386
Pridružen/a: 20.01.2013, 22:45
Ima zahvala: 86 puta
 pohvaljen: 91 put

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la Gorda »

Pa realno, razmisljam na nacin: ako je micelij zdrav, znaci nije ga po....lo to s tim sto sam vidio... Očišćeno je, dunka se, nema razloga ne valjati. Izolirat ću ga, čisto preventivno, pa da vidimo rezultat...ali eto, nije da me ne brine...
"Just as a candle cannot burn without fire, men cannot live without a spiritual life."
Avatar
oseloth
rank13
Postovi: 585
Pridružen/a: 19.07.2011, 00:31
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 64 puta

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la oseloth »

Ako je raž inače dobar bulk medij da li je itko probao napraviti brf cake ali sa raženi brašnom?
Avatar
Gorda
rank9
Postovi: 386
Pridružen/a: 20.01.2013, 22:45
Ima zahvala: 86 puta
 pohvaljen: 91 put

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la Gorda »

Moguće je, ali preporučam ne smrviti skroz do praha... malo krupnije.
"Just as a candle cannot burn without fire, men cannot live without a spiritual life."
Avatar
oseloth
rank13
Postovi: 585
Pridružen/a: 19.07.2011, 00:31
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 64 puta

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la oseloth »

Da da malo krupnije, kao kavu možda i mrvu krupnije jer se raž više ljepi i napraviti sve po pf teku. Probam pa javim kad završi ova tura.
Crazydave
rank1
Postovi: 4
Pridružen/a: 02.04.2013, 15:59
Ima zahvala: 1 put

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la Crazydave »

Ej bok, trebam vasu pomoc, krenuo sam s gljivama nabavio print malabar gljive
Krenuo sam s cakeovima , napravio dvije jedna se kontaminirala a jedna je pri kraju kolonizacije( skoro 100%). E sad nisam bas u mogucnosti nabaviti vermikulit, striko iz trgovine veli da može narucit al pitaj boga kad ce stic reko je cca mjesec dana, malo mi je to previse ppa bih vas molio ak mi mozete dati kakav savjet s cim bi mogao zamijeniti vermikulit ako postoji ikakva zamijena...
Odgovori