Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Redemption666
rank2
Postovi: 22
Pridružen/a: 08.02.2013, 00:22

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la Redemption666 »

Plastična posuda, koliko vidim nije probušena nigdje,eventualno ako postiji neka rupica koju ne vidim. Temperatura varira od 24-28C i naravno posuda je prekrivena dekom. Kad sam prošli put radio nakon 15ak dana kad se ništa nije dogodilo sam otvorio poklopac i smjesa unutra je smrdila iako micelj nije pormjenio boju bio je i dalje bijel.
Avatar
Beli mag
rank4
Postovi: 124
Pridružen/a: 15.01.2012, 22:43
Ima zahvala: 34 puta
 pohvaljen: 31 put

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la Beli mag »

Potrebne su ti rupe kako bi došlo do izmjene zraka. Zato ti niš niti ne raste. Probuši male rupice svakih 5-6 cm na posudi. Ako posuda nije transparentna, nema potrebe da je pokrivaš dekom. Time em što povećavaš temperaturu u kutiji, a isto tako dodatno smanjuješ protok zraka. Ako ti stvari nisu baš najjasnije, prošvrljaj malo po forumu, pogledaj par dnevnika (preporučujem dnevnike od člana 314). Imaš također cijelo upustvo za uzgoj koje je Red stavila. Istražuj, istražuj i istražuj i tek onda na uzgoj :)

Sretno! :)
Konstruktivna pitanja smetnutih umova
Avatar
Morpheus
rank6
Postovi: 236
Pridružen/a: 30.03.2011, 00:38
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 17 puta

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la Morpheus »

Opet ja sa pitanjima :D
Ali, ovako, proslo je 3 nedelje i mozdca jos 3,4 dana od inokulacije prvog pokusaja. Jedna tegla je prezivela, divna, lepa bela, sem ostrvaca po ivici, vec sam pomenuo. Malo jesam panicio oko toga ali, zahvaljujuci, kao i uvek, pozitivnim ljudima sa foruma, skontah da je normalno. :) E, sad, micelijum je lepo napredovao i dalje, medjutim je na mestima na kojima se nakupilo bas mnogo kondenzacije stao s rastom i blaaago, jako blago pozuteo. Stoji vec tri dana tako. Micelijum ne raste vise, zuto to se ne siri, nema smrada u stilu wet spota. Da li predlazete da predjem na kejsing fazu ili? :psy
Redemption666
rank2
Postovi: 22
Pridružen/a: 08.02.2013, 00:22

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la Redemption666 »

U Redinom gajdu je navedeno da kutija mora biti strogo zatvorena. Znači ovako: stavio sam sloj zemlje 1cm, zatim sam stavio sloj micelja, a zatim opet sloj zemlje 1cm. To znači da bi za 3-5 dana pri temepraturi od 26-30C.. micelj trebao izbit na površinu,ali se to nažalost ne dogodi :( ...
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la dr.manijak »

Malo nekom sterilnom kasikom/nozem pomeri zemlju da vidis da li je micelij krenuo uopste da raste, mozda je tu ali jos nije izbio.
Predpostavljam da sigurno nisi napravio neku glupost kao recimo stavio vrucu zemlju itd..
A temperaturu ti ja kazem da smanjis, jer mislim da nema potrebe za tolikom, savrsena ti je 22c*.
Meni je uvek na toj temp i nikad nema nikakvih problema sve buja kao u sumi.
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
oseloth
rank13
Postovi: 585
Pridružen/a: 19.07.2011, 00:31
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 64 puta

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la oseloth »

Redemption666 je napisao/la:U Redinom gajdu je navedeno da kutija mora biti strogo zatvorena. Znači ovako: stavio sam sloj zemlje 1cm, zatim sam stavio sloj micelja, a zatim opet sloj zemlje 1cm. To znači da bi za 3-5 dana pri temepraturi od 26-30C.. micelj trebao izbit na površinu,ali se to nažalost ne dogodi :( ...
Koju zemlju stavljaš. Koja sorta je u pitanju
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la HypnoToad »

oseloth je napisao/la:Inače se koristi rižino brašno no eto ja ću pokušati sa zrnom.
Eh ali morat ću probati i casing bez casinga. Što se tiče vlage to imam rješeno drugačije i u prostoru je 100% vlažno. Neće moći ništa hlapiti iz micelija. Treba eksperimentirati.
Gljive su 90% voda. Zrnje služi isključivo kao hranjiva podloga i sadrži minimalne količine vode, nedovoljne za razvoj plodova. Kejsing s druge strane služi isključivo kao rezervoar vode koji prisiljava organizam stalnom dostupnošću vode da producira plodove. Ambijentalna vlažnost nije ni približno dovoljna za to.
Kejkovi se rade od samljevenih žitarica pomiješanih sa vermikulitom, tako da automatski sadrže lako dostupne hranjive sastojke i rezervoar vode, pa im netreba kejsing.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la dr.manijak »

Vidim recimo da na nekim videima (Time Lapse) da je svetlo nad pecurkama 24h upaljeno, inace naravno ne bi tako snimalo.
Pa me zanima iz radoznalosti da li ima nekakve veze ako stavljam 12/12 ili 24h.
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la HypnoToad »

Mislim da sam pred nekoliko godina pročitao post od RogerRabbita sa šrumerija da takav režim konstantnog svjetla jako šteti razvoju plodova i da je on za time lapse koristio nekakav tajmer koji bi palio svjetlo samo na nekoliko sekundi kada bi se uzimala fotografija.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
FalloutBoy
rank2
Postovi: 11
Pridružen/a: 06.08.2011, 01:18
Ima zahvala: 3 puta

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la FalloutBoy »

pozdrav dobri ljudi! imam jedno pitanjce za vas,zna li netko od kuda bi se mogle naručiti spore p.azurescens?, ali u obliku printa a ne u šprici! fsre je out of stock,a u šprici mi baš i nije najpraktičnije,paranojica i to.. unaprijed hvala! :-*
“I wanted to change the world. But I have found that the only thing one can be sure of changing is oneself.” A.Huxley
Odgovori