Last minute pitanja

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
Clipssy
rank3
Postovi: 63
Pridružen/a: 30.04.2012, 11:55
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 9 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Clipssy »

Kako onda najefikasnije ubrati da se to ne bi dogadjalo?
Introduce a little anarchy, upset the established order and everything becomes chaos
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la HypnoToad »

Uhvatiti na samom dnu, na samo jednom mjestu, i ubrati. Ali zašto ti to smeta? Svejedno će psilocin oksidirati prilikom sušenja.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
međimurac
rank2
Postovi: 12
Pridružen/a: 14.07.2012, 19:57

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la međimurac »

Napravio sam dvije sprice sa sporama,imam 5 tegli....jel previse ak obje sprice rasporedim na 5kom? :D
Avatar
Kimera
rank4
Postovi: 104
Pridružen/a: 17.04.2012, 19:26
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 18 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Kimera »

U svaku teglu ubaci 1-2ml suspenzije spora. Nemoj pretjerivat sa vodenom otopinom, jer previše vode u teglama je siguran west-pot. Bacilus Subtilis obožava zaostalu vodu na dnu tegli. Imaš 5 tegli pretpostavljam od 720ml u svaku ubaci maximum 2ml, znači najviše 10ml otopine. :thumbsup:
slika
međimurac
rank2
Postovi: 12
Pridružen/a: 14.07.2012, 19:57

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la međimurac »

znaci treba mi jos 5 tegli :D :D jel ovisi kolicina spora o kolicini gljiva koje dobijes?! :-?
Avatar
Clipssy
rank3
Postovi: 63
Pridružen/a: 30.04.2012, 11:55
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 9 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Clipssy »

Ne ovisi.
Introduce a little anarchy, upset the established order and everything becomes chaos
Avatar
Leo montes
rank3
Postovi: 70
Pridružen/a: 03.11.2010, 10:39
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 20 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Leo montes »

Kao sto su ti decki odgovorili...

2ml po tegli i ne vise... ako ti na kraju ostane visak suspenzije, pripremi jos tegli ili sprice spremi u frizider (ne u zamrzivac) gdje mogu stajati vise mjeseci.

Prije pohranjivanja u frizider, ocisti iglu, spricu i njenu kapicu s alkoholom, pusti da ispari i zamotaj u CISTU aluminijsku foliju i baci u frizider do sljedece prilike.

Sretno ! :thumbsup:
Nature will persist without us. Will we without her?
hawaiian
rank2
Postovi: 22
Pridružen/a: 29.05.2012, 14:54
Ima zahvala: 4 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la hawaiian »

Nabavio sam expres lonav ,danas sterilisem raz i kukuruz...mislio sam da sipam jedno 3 cm vode stavim na sporet i polako zagrejavam do trenutka dok ne pocne da pisti onda smanjim toplotu i cekam 90 min...jel to ok ? Ovaj lonac ima kod drske ajde recimo prekidac koji otvara rupu kroz koju prolazi para ..to mi nije jasno samo pa ako neko moze da mi pojasni da li treba da drzim na sredini jer me brine hoce li onda dostici dovoljnu temperaturu u loncu !!
Avatar
Kimera
rank4
Postovi: 104
Pridružen/a: 17.04.2012, 19:26
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 18 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Kimera »

Svi exspres lonci imaju baždaren ventil kako bi počeli puštat paru na određenom pritisku i na taj način održavali temperaturu oko 120°C. Ono dugme koje te buni je vjerojatno namjenjeno da nakon kuhanja možeš izbacit pritisak iz lonca kako biš ga migao otvoriti ali najbolje je ostaviti zdjele da se polako hlade unutar lonca nekih 24 sata. Tako je sterilizacija temeljitija, 3-4 centimetara vode ovisno o visini zdijela, voda nesmije da uspije uči u zdijele kroz rupe obavezno Al-folija preko i dobro je staviti neku krpu ispod tegli kako ne bi pukle.
slika
Avatar
Clipssy
rank3
Postovi: 63
Pridružen/a: 30.04.2012, 11:55
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 9 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Clipssy »

.
Zadnja izmjena: Clipssy, dana/u 02.10.2013, 23:21, ukupno mijenjano 1 put.
Introduce a little anarchy, upset the established order and everything becomes chaos
Odgovori