❧ Amanita Muscaria (Muhara) Info ☙

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Odgovori
Avatar
AgAwAgA
rank1
Postovi: 9
Pridružen/a: 17.10.2010, 20:25

Re: ❧ Amanita Muscaria (Muhara) Info ☙

Post Postao/la AgAwAgA »

@Hypno: Savršeno :D Koliko gljiva (grama) je preporučljivo staviti? Stabljika isto funkcioniše kao i klobuk pretpostavljam?
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: ❧ Amanita Muscaria (Muhara) Info ☙

Post Postao/la HypnoToad »

Stabljika sadržava nešto manje muscimola nego klobuk, al opet ima nešto.
A neznam, ovisi koliko imaš, najbolje je ići polako jer jačina može jako varirati, pošto koristiš cijelu gljivu ja bi išao s nekih 5-7 grama prvi put, mislim da ni 10 nebi bilo previše.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
(:LoveSexDrugs:)
rank3
Postovi: 79
Pridružen/a: 31.08.2010, 13:34
 pohvaljen: 3 puta

Re: ❧ Amanita Muscaria (Muhara) Info ☙

Post Postao/la (:LoveSexDrugs:) »

Ja sam si jucer skuho caj sa malom kolicinom i uz hash dobio upravo ono sto sam ocekivao sa ovom dozom. Vrlo snaznu opustenost i lagano utonuo u san. Prilicno sam sigurn da su efekti bili ovakvi jer je dio gljiva gotovo sigurno bio Amanita muscaria var. formosa koja navodno ima jos znatno "opijatskije" efekte nego inace. Iskreno ne sjecam se kad me zadnji put nesto tako fino uspavalo :D. Inace me ni trava ni opijati ni bla - bla xD...vecinom bas i ne uspavaju nego uzivam u highu budan :D. Cito sam na jednom forumu o liku koji ih je dugo razdoblje koristio bas za spavanje i navodno je sve funkcioniralo super ali vjerojatno ju zbilja ni pametno precesto koristiti.
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: ❧ Amanita Muscaria (Muhara) Info ☙

Post Postao/la HypnoToad »

Po čemu zaključuješ da je bila formosa? To ovisi od autora do autora, ali većina koristi taj naziv za žutu muscariu u sjevernoj Americi.
To "opijatsko" djelovanje dolazi od muscimola, koji je jedina supstanca koja se ekstraktira u čaju.
Kako si napravio čaj, i s kojom količinom? Samo stavio u vodu i pustio da stoji ili kuhao sve to?
Sumnjam da bi postojale nekakve osjetne posljedice od trajnog korištenja malih količina, nije toksična na jetru, a muscimol nije toliko neurotoksičan. Uglavnom, i da je, puno manje je štetna od alkohola. Popiješ pivu na večer ili čaj od muscarie prije spavanja, dođe ti na isto.
E, jesi li primijetio kakvu promjenu u snovima?
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
(:LoveSexDrugs:)
rank3
Postovi: 79
Pridružen/a: 31.08.2010, 13:34
 pohvaljen: 3 puta

Re: ❧ Amanita Muscaria (Muhara) Info ☙

Post Postao/la (:LoveSexDrugs:) »

Pa bas po boji..dio ih je bio pravo crven a dio vise žuckast - naracast. I mislim da su tako i bile grupirane. Nisu jedna do druge rasle i crvene i svjetlije.

Dodao sam vitamin C, kuhao sam ih neko vrijeme i onda procjedio pa opet kuhao u drugoj vodi zajedno sa lemongrassom da malo popravi aromu :D i onda pomjesao odbadve tekucine. Mislim da je bilo nekih 4 grama.
Snovi su mi bili nesto intenzivniji i luđi ali ih bas nisam zapamtio. Najbolji dio je bilo slusat muziku iz polu-sna. Nisam ni ocekivao neke posebne efekte, vise testirao jel caj podnosljivog okusa i da vidim hoce li mi prouzrocit jaku mucninu il dobro sjest :D . Zbilja razmišljam o kombinaciji sa nekim drugim psihodelikom u slicnoj ili manjoj dozi...citao sam kako su neki ljudi u kombinaciji sa LSD-om i sa manjim dozama od ove dobili spektakularne rezultate.. A kad ih budem imao vise onda cu ih probat same u pristojnoj dozi.

I da, naravno da je manje štetna od alkohla :) .
Zadnja izmjena: (:LoveSexDrugs:), dana/u 16.11.2010, 11:57, ukupno mijenjano 2 puta.
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: ❧ Amanita Muscaria (Muhara) Info ☙

Post Postao/la HypnoToad »

Nisam siguran dal je formosa il samo mutacija, al moguće da je, mada boja može jako varirati. Formosa je inače baš svijetlo žuta.
Ja u čaj ubacim malo limunske kiseline i paprene mente, kiselost ti šokira jezik, menta popravi miris, bude sasvim ugodno za popit.
Tako sam i ja primijetio sa snovima, nemogu ih se uvijek potpuno sjetit, al ono ćega se sjećam su bolesnoće do maksimuma! :D
Ja sam miješao sa cubensisom, ekstrakt od 15 grama muscarie i 9 grama suhog cubensisa. Nisam osjetio da se muscaria nešto previše isticala, ali se sasvim dobro slagala s visokom dozom psilocina.
Mada nisam bio zadovoljan s tim ekstraktom, napravio sam ga samo za testiranje, čaj je puno bolji i jednostavniji.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
(:LoveSexDrugs:)
rank3
Postovi: 79
Pridružen/a: 31.08.2010, 13:34
 pohvaljen: 3 puta

Re: ❧ Amanita Muscaria (Muhara) Info ☙

Post Postao/la (:LoveSexDrugs:) »

E to sam takodjer uzeo u obzir. Vjerojatno je jos bolja opcija kombinacija gljiva i gljiva :D . Pogotovo sto su oboje definitivno manje stimiulirajuce nego LSD.
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: ❧ Amanita Muscaria (Muhara) Info ☙

Post Postao/la HypnoToad »

Bila je dobra kombinacija, potpuni gubitak ega, gubitak vizualne povezanosti s okolinom i sve što ide uz to, bilo je dosta smirenije i vizualnije nego inače.
Kako bi funkcioniralo s LSDem nemam pojma, nikad probao, al mogla bi bit dobra kombinacija.
Jako je dobra kombinacija malih doza muscarie s alkoholom, dosta smireno, vizualno, a opet energetično. Dobra parti kombinacija. Al nemože bit dobro za jetru. :p
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
AgAwAgA
rank1
Postovi: 9
Pridružen/a: 17.10.2010, 20:25

Re: ❧ Amanita Muscaria (Muhara) Info ☙

Post Postao/la AgAwAgA »

Jel neko išao u potragu, sad bi nekad trebale roditi:) Meni je daleko ovo moje mjesto gdje idem, pa reko da ne idem dzabe :D
Avatar
vrtniPatuljak
rank3
Postovi: 91
Pridružen/a: 30.04.2011, 12:39
Ima zahvala: 23 puta
 pohvaljen: 9 puta

Re: ❧ Amanita Muscaria (Muhara) Info ☙

Post Postao/la vrtniPatuljak »

Ja imam sušene kožice od gljive(ono gore crveno)Jel to kaj valja
"love the life you live, live the life you love.” - Bob Marley
Odgovori