Gljive- Psihodelicno Iskustvo- Trip gajd

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
oseloth
rank13
Postovi: 585
Pridružen/a: 19.07.2011, 00:31
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 64 puta

Re: Gljive- Psihodelicno Iskustvo- Trip gajd

Post Postao/la oseloth »

I mislio sam ali moral sam pitati. Hvala
Avatar
Ruskinja
rank3
Postovi: 88
Pridružen/a: 12.12.2012, 13:37
Ima zahvala: 55 puta
 pohvaljen: 24 puta

Re: Gljive- Psihodelicno Iskustvo- Trip gajd

Post Postao/la Ruskinja »

Eh, sada ću priupitati jedno glupo pitanje, ali ajde mogu se izvući na činjenicu da nema glupih pitanja:
Jel' su te gljive štetne? Da li su u pravom smislu riječi droga i da se može svrstati zajedno s heroinom i kokainom?
Nisam imala pojma o gljivama, da se uzgajaju i da se može tripovati na njima do majke, pa sad malo pomalo istražujem, ali i dalje mi je to mistika, ne znam što da konkretno mislim o tome...
S druge strane, za ayu sam zagrizla, i moram se pohvaliti nevjerojatno mi se približila. Čekam posljednji korak (višak love upravo za nju), u međuvremenu se laganini pripremam...
Neki ljudi su tako siromašni, sve što imaju je novac.
Avatar
Psychonaut
rank11
Postovi: 492
Pridružen/a: 31.10.2010, 19:58
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 177 puta

Re: Gljive- Psihodelicno Iskustvo- Trip gajd

Post Postao/la Psychonaut »

Eh, sada ću priupitati jedno glupo pitanje, ali ajde mogu se izvući na činjenicu da nema glupih pitanja:
Jel' su te gljive štetne? Da li su u pravom smislu riječi droga i da se može svrstati zajedno s heroinom i kokainom?
Nisam imala pojma o gljivama, da se uzgajaju i da se može tripovati na njima do majke, pa sad malo pomalo istražujem, ali i dalje mi je to mistika, ne znam što da konkretno mislim o tome...
S druge strane, za ayu sam zagrizla, i moram se pohvaliti nevjerojatno mi se približila. Čekam posljednji korak (višak love upravo za nju), u međuvremenu se laganini pripremam...
Gljivama nije mjesto u istoj recenici sa heroinom i kokainom. Mnogo su slicnije su ayi nego tim supstancama, mada imaju svoje posebne karakteristika.
Ne izazivaju zavisnost, nisu toksicne (barem koliko je meni poznato), i sve u svemu prilicno su bezazlene. Opasnost je jedino izuzetno los trip, kao i kod ostalih psihodelika. I naravno da nisu preporucene psihicki nestabilnim osobama, ili osobama sa porodicnim sklonostima ka sizofreniji.
Pametno je poceti sa manjim kolicinama, na mirnom mjestu, najbolje u prirodi.
Pozivam te da budes moj ucitelj
Avatar
oseloth
rank13
Postovi: 585
Pridružen/a: 19.07.2011, 00:31
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 64 puta

Re: Gljive- Psihodelicno Iskustvo- Trip gajd

Post Postao/la oseloth »

Pre doziranje sa smrtnim ishodom nije zabilježeno. Gljive su manje opasne od kanabisa. To je što se tiče psilocibina kao aktivne supstance. Good trip bad trip. To je sada do osobe same za sebe. Treba ih pogotovo prvi puta konzumirati u prisustvu trijezne osobe (vodiča) koji može pripomoći ako zatreba. Iako svaki put ima svoju poruku bio on dobar ili loš, no 99% ih je dobrih tako da te ne treba brinuti.
Avatar
Ruskinja
rank3
Postovi: 88
Pridružen/a: 12.12.2012, 13:37
Ima zahvala: 55 puta
 pohvaljen: 24 puta

Re: Gljive- Psihodelicno Iskustvo- Trip gajd

Post Postao/la Ruskinja »

A LSD? ice, meth, ect., speed... Sintetičke droge, ne znam ni točno koje su haluciogene od njih, znam da speed nije.
Od gljiva nema ovisnosti i ne počne se čovjek drastično mijenjati fizički na gore?
Gljive nemaju dmt, po kojem onda principu one djeluju? Da sve to što čovjek tripuje je žešće zabrijavanje koje nema veze s ničim ili se može duhovno razvijati preko gljiva, izaći iz matrice i sl.?
Neki ljudi su tako siromašni, sve što imaju je novac.
Avatar
Psychonaut
rank11
Postovi: 492
Pridružen/a: 31.10.2010, 19:58
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 177 puta

Re: Gljive- Psihodelicno Iskustvo- Trip gajd

Post Postao/la Psychonaut »

Gljive sadrze psilocibin, odnosno psilocin, koji je hemijski veoma slican DMT-u. To su sve supstance iz familije triptamina. Ali to uopste nije tako bitno. Cak i u ayahuasci nije DMT ono zbog cega je ljudi tradicionalno konzumiraju.

Sto se tice tih ostalih supstanci, postoje skupine srodnih supstanci koje okvirno dijele neke ucinke, ali se i unutar skupina te supstance razlikuju.

Recimo LSD, slicno kao i gljive, ne izaziva zavisnost, niti je poznatno da ima neke negativne fizicke ucinke, ali postoji opasnost od losih tripova i psihoze kod ljudi koji su tome skloni.

Sa druge strane, stimulanti kao sto su speed i meth pripadaju sasvim drugoj skupini psihoaktivnih droga, djeluju na druge dijelove mozga, aktiviraju uglavnom dopaminske umjesto seratoninskih receptora itd. Kod ovh supstanci postoji opasnost od psiho/fizicke zavisnosti, kao i od stete koju prouzrokuju organizmu. Sa ovim supstancama nema iskustva, tako da je najbolje da o tome vise ne pricam.

Sto se tice potencijala za duhovni razvoj, moje misljenje je da vecina tradicionalnih psihodelika, ukljucujuci gljive i LSD, imaju potencijal da se koriste kao alati u duhovnom razvoju, o cemu mogu posvjedociti brojni ljudi koji su ove supstance isprobali :psy
Naravno, svaka od ovih supstanci ima neke svoje specificnosti, i mislim da nam uz odgovornu upotrebu definitivno mogu biti od koristi.
Pozivam te da budes moj ucitelj
Avatar
Ruskinja
rank3
Postovi: 88
Pridružen/a: 12.12.2012, 13:37
Ima zahvala: 55 puta
 pohvaljen: 24 puta

Re: Gljive- Psihodelicno Iskustvo- Trip gajd

Post Postao/la Ruskinja »

Fala učitelju :)
Pametno i pažljivo ću koristiti ove informacije pri daljnim odlukama
Neki ljudi su tako siromašni, sve što imaju je novac.
Avatar
Papazjanija
rank1
Postovi: 1
Pridružen/a: 04.05.2013, 08:22

Re: Gljive- Psihodelicno Iskustvo- Trip gajd

Post Postao/la Papazjanija »

Prvo bih zeleo sve na forumu najsrdacnije da pozdravim, nov sam na forumu posto sam ga nazalost tek nedavno otkrio :( .

Zeleo bih da pitam ljude koji su iskusniji od mene sa pecurkicama jedno meni vazno pitanje.

Pecurkice, porciju od 2gr suvih, sam prvi put probao pre nekih 4-5 meseci sa nekim drustvom u prirodi. Bilo je fenomenalno, toliko dobro da sam bio potpuno oduvan. Ne bih sada da duzim ali imao sam onaj osecaj povezanosti sa prirodom, sa drugarima koji su bili samnom, osecaj da sam spoznao istinu, osecaj da je to sve sto se dogadja stvarnije od prave stvarnosti (uzgred budi receno to mislim i sada ;) ),protok vremena i dozivljaj prostora se potpuno promenio, boje koje sam video su bile fantasticne, nestvarne, osecaj oslobodjenosti od sopstvenog ega i povrsinskih, kulturoloskih uticaja...Nakon svega ovoga sam se apsolutno i nepopravljivo zaljubio u pecurkice :x

E onda sam probao pecurkice drugi put, isto 2 gr suvih ali iz drugog izvora, pre nekih nedelju dana...Isto drustvo, priroda, iii skoro nista, bilo je neke lagane opijenosti, sve je trajalo skoro duplo krace, i tek ako bih se bas skoncentrisao mogao sam da u nekim trenucima prepoznam delic onog rada od prvog puta. Znam da je ovakve stvari nezahvalno kvantifikovati ali ako bih trebao da uporedim to bi bilo u najboljem slucaju 10% onog prvog tripa :( . Znam da svi kazu da je prvi trip uvek najjaci, najlepsi, nezaboravan ali mi je malo nelogicno da bude tolika razlika. Ivinjavam se na opsirnosti i sad konacno ide moje pitanje...

Da li je to do lose uzgojenih pecurki koje su mozda imale manje psilocibina ili sam se ja na neki nacin navikao ili sam imao prevelika ocekivanja posle onog neverovatnog prvog puta? Da li je moguce da bude tolika razlika u tripu? Hvala svima na strpljenju i eventualnom odgovoru :)
Avatar
Psychonaut
rank11
Postovi: 492
Pridružen/a: 31.10.2010, 19:58
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 177 puta

Re: Gljive- Psihodelicno Iskustvo- Trip gajd

Post Postao/la Psychonaut »

Vjerovatno su gljive bile slabije(potencija moze puno da varira), a ni ocekivanja ti sigurno nisu pomogla. Najbolje je sva ocekivanja ostaviti po strani prije bilo kakvog tripa, i prihvatiti iskustvo takvo kakvo jeste.
Pozivam te da budes moj ucitelj
A. Layne
rank1
Postovi: 1
Pridružen/a: 13.05.2013, 23:42

Re: Gljive- Psihodelicno Iskustvo- Trip gajd

Post Postao/la A. Layne »

Prije svega,

pozdrav svim ljudima ovdje na forumu. :ymhug:

Imam nekolicinu pitanja, pa ako je netko voljan dati mi odgovore.

Da se razumijemo nikad u životu nisam probao gljive, no način na koja se stječu spiritualna iskustva mi je u najmanju ruku pobudila znatiželju.

Dakle,

može li mi netko opisat loš trip? Kako se nositi s lošim tripom? Molio bih sve savjete moguće, iz iskustva Vašeg naravno.

Ako ih ikad budem konzumirao, preporučena doza za početnike je koja?

Hvala lijepo.
Odgovori