Ako imate tehničkih problema, prijavite ih ovdje...

Problemi, nije vam nesto jasno, imate ideju, pisite ovdje
Odgovori
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1567
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 425 puta
 pohvaljen: 1449 puta

Re: Ako imate tehničkih problema, prijavite ih ovdje...

Post Postao/la Beyond Le Fov »

pita te chrome dal želiš da loada vanjski sadržaj ili ne, sad po novome ne izbacuje više stalno pitanje već moraš kliknut gore desno i dozvolit. To je zato jer je sajt pod ssl-om a video sadržaj i ostali vanka, ako ne dozvoliš bude prazno po defaultu.
ScreenShot001.png
ScreenShot001.png (24.56 KiB) Pogledano 3695 puta.
Avatar
Tain
rank6
Postovi: 204
Pridružen/a: 19.04.2010, 12:07
Ima zahvala: 65 puta
 pohvaljen: 50 puta

Re: Ako imate tehničkih problema, prijavite ih ovdje...

Post Postao/la Tain »

i meni takoder problem taj, ima par dana chrome više ne pita nego jednostavno ne prikaže.
hmmm.
I love not man the less, but nature more.
Avatar
Kimera
rank4
Postovi: 104
Pridružen/a: 17.04.2012, 19:26
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 18 puta

Re: Ako imate tehničkih problema, prijavite ih ovdje...

Post Postao/la Kimera »

Beyond je napisao/la:pita te chrome dal želiš da loada vanjski sadržaj ili ne, sad po novome ne izbacuje više stalno pitanje već moraš kliknut gore desno i dozvolit. To je zato jer je sajt pod ssl-om a video sadržaj i ostali vanka, ako ne dozvoliš bude prazno po defaultu.
ScreenShot001.png
Ja sam prošlu sedmicu isto mislio kako nešto nije uredu sa mojim crome browserom pošto on ima integrirani flash player. Bio sam ga reinstalirao ali nisam vidio gore desno onu ikonicu. Promjenio sam browser i pristupao forumu preko firefoxa ali taj browser je malo teži, ustvari zahtjevniji što se tiče resursa PC-a, pa se sporije učitava. Jučer sam pročitao ovaj post i skužio u čemu je problem bio i vratio chrome. Tnx!!
slika
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1567
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 425 puta
 pohvaljen: 1449 puta

Re: Ako imate tehničkih problema, prijavite ih ovdje...

Post Postao/la Beyond Le Fov »

TheMajka.com je na SSL protokolu što znači da je veza između servera i korisnika šifrirana. Zbog toga neki internet preglednici ne učitavaju automatski sadržaj koji je izvan themajka.com servera, pa morate to omogućiti da bi vam se prikazali multimedijalni sadržaji poput youtube video klipova i slika u postovima.

Brzi način za odobrenje učitavanja vanjskog sadržaja u google chrome (ikonica će vam se pojaviti samo na stranicama gdje je sadržaj blokiran, npr. u temama s youtube linkovima:
slika

Brzi način za odobrenje učitavanja vanjskog sadržaja u mozilla firefox:
slika

Ova rješenja samo su privremena i bit će zaboravljena kod idućeg posjeta sajta. Ovo su trajna rješenja:

Za Google Chrome:

Desni klik na shortcut chrome ikonicu > properties > na kartici shortcut u polje target poslije chrome.exe dodajte --allow-running-insecure-content
obratite pažnju na razmak između chrome.exe i --allow-run...

znači cjela linija bi izgledala ovako nekako na windows 7:
C:\Users\IME\AppData\Local\Google\Chrome\Application\chrome.exe --allow-running-insecure-content
chrome_prop.jpg
chrome_prop.jpg (74.97 KiB) Pogledano 3643 puta.

Za Mozilla Firefox:

U polje za unos adresa web stranica (address bar) upiši "about:config" (bez navodnika) i pritisni enter.

Klikni na "I’ll be careful, I promise!" gumb

slika

U polje za traženje koje se pojavilo upiši "block_active" (bez navodnika)

Napravi dvoklik na "security.mixed_content.block_active_content" i to će promjeniti vrijednost na "false".

slika


Za Internet Explorer:

Klikni na Tools > Internet Options > Security > Custom level… > pod "Miscellaneous" nađite "Display mixed content" i promjenite mu vrijednost u "Enable" > Ok > Yes > Apply

slika

https://help.optimizely.com/hc/en-us/ar ... he-editor-
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: Ako imate tehničkih problema, prijavite ih ovdje...

Post Postao/la Devil'sChase »

Ako netko možda zna zašto bi to moglo biti, ne mogu vidjeti nijedan video na forumu, samo je sve prazno.
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1567
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 425 puta
 pohvaljen: 1449 puta

Re: Ako imate tehničkih problema, prijavite ih ovdje...

Post Postao/la Beyond Le Fov »

vjerojatno ista stvar kao i sa slikama, moraš odobriti browseru negdje da loada vanjski sadržaj iako je sajt na sslu. U chromeu se pojavljuje kako je na slici u 71 postu (par postova prije ovog)
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: Ako imate tehničkih problema, prijavite ih ovdje...

Post Postao/la Devil'sChase »

Hvala, najljepše :) , moja greška što to prije nisam vidio
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Ako imate tehničkih problema, prijavite ih ovdje...

Post Postao/la Red »

Od jutros (7.30) pa do jedno 9.30 nisam mogla pristupiti forumu, nadam se da i drugi nisu imali isti problem ;)
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1567
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 425 puta
 pohvaljen: 1449 puta

Re: Ako imate tehničkih problema, prijavite ih ovdje...

Post Postao/la Beyond Le Fov »

da u zadnje vrijeme zna biti nedostupan forum po sat dva, ebiga, server nešto radi
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Ako imate tehničkih problema, prijavite ih ovdje...

Post Postao/la Red »

ccc.. opet nešto krepao na pol sata :blinkk:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Odgovori