Doručak i filozofija

Proširimo horizonte
Odgovori
Ronin

Re: Doručak i filozofija

Post Postao/la Ronin »

Zen i Samuraji su itekako povezani.Dosta njih ima da i ne nabrajam.Yamaoka Tessu npr,pa vježbe s Mačom u Zen-u.Japanci su to usavršili.Nemoj mi molim te Antonio tražit svaku rupu u rečenici i zamjerit al pokušavam na najbolji način objasnit.
Ako sam ja siguran zašto nije Zen za svakoga je ono zbog čega sam naveo u gornjem Postu;to je da Zen majstori ne jedu meso.Nije to nikakva filozofija .To su činjenice.E sad ima dosta drugih budističkih škola po Tibetu gdje jedu mesu .Kako kome paše.

...Samuraji su prakticirali Rinzai Zen da bi bili hrabriji na bojnom polju i postali bolje osobe,kao Križar kad moli Isusa , Samuraji nisu bili ubojice to su bili jako pošteni ljudi koji su branili Obitelji i djecu od razbojnika.Biti Samuraj i poginuti u bitci je velika čast. Ako je netko zao i ubija djecu normalno da bi mu odsjekao glavu ,zar bi ga samo gledao kako mi se šulja kraj kuće i hoće mi obitelj otrovat zato su bili Samuraji.
To znači bit Samuraj.

Normativ je Antonio da se ne oslanjam na tekstove nego na vlastito znanje.Neču navodit izvore .
Nemoj me krivo razumjet pa da ispadne da ti proturječim ovo je moje Ja ,nije da sam rođen u Japanu i tvrdim sve točno u detalje ali znam . Kao što i ti lijepo govoriš ali samo sam Strog i ljut pomalo jer samo zagovaram da se bude vegetarijanac. Svaka Čast iznimkama koji su dobre osobe i jedu meso ali ja kažem da bi bili još bolji da ne jedu meso ali to opet zvuči nemoguće.
Po meni nema vrste i pod vrste vegetarijanaca. Vegetarijanstvo je alat kao i psihodelik da se sreže ego .Ima i Vegetarijanaca koji su egoisti, ima i ubojica koji su vegetaarijanci koji zloupotrebljavaju Zen al opet ih priroda na kraju pokosi. :ymhug:

Nitko nema tako jaku volju da odbaci meso ,to se prakticira metodološki kroz godine ,pa tako i ja sam.Ja ponekad jednom tjednom pojedem ribu da ojačam organizam jer smo mladi.
Ali šta ja zagovaram je ispravno učenje koje trebamo svi njegovat i polako osvještavat.
Nikad ne neznaš kad če te najgore zadesit u životu kako i bolest a kako i neugodna situacija u životu.Zato treba imat izbalansiranu prehranu.Prirodu nemožeš zafrknut :ohnoo:
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Re: Doručak i filozofija

Post Postao/la pecurko »

jer samo zagovaram da se bude vegetarijanac
Nemoj to da radiš, ne nameći svoj izboor rada drugima, gubiš se :ohnoo:

I po tvojim tvrdnjama, ako to nisam ne mogu biti prosvetljen, ne mogu sebe uzdići iznad plana uticaja Zemlje i Meseca.
Da li stvarno misliš da vibracije unete hranom u hram našeg tela mi nismo u stanju da voljom promenimo u šta god zaželimo. Ako je tako i ako nemaš "volju" to što predlažeš može da pomogne, ali samo kao delić puta.
Zen je i nenametanje i nepoistovećivanje, a ne bih mogao da kažem da si tome blizu.

Ne zameri, ja te volim. :ymhug:
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
Ronin

Re: Doručak i filozofija

Post Postao/la Ronin »

Krivo si me razumio .Ne namečem ja ništa. Samo predstavljam sebe i svoje znanje.Hvala ti što me voliš ,volim i ja tebe još više . :bigsmilee:
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Doručak i filozofija

Post Postao/la antoniopavaroti »

Ronin je napisao/la:Zen i Samuraji su itekako povezani.Dosta njih ima da i ne nabrajam.Yamaoka Tessu npr,pa vježbe s Mačom u Zen-u.Japanci su to usavršili.Nemoj mi molim te Antonio tražit svaku rupu u rečenici i zamjerit al pokušavam na najbolji način objasnit.
Ako sam ja siguran zašto nije Zen za svakoga je ono zbog čega sam naveo u gornjem Postu;to je da Zen majstori ne jedu meso.Nije to nikakva filozofija .To su činjenice.E sad ima dosta drugih budističkih škola po Tibetu gdje jedu mesu .Kako kome paše.
:ohnoo:
..nije mi namjera da kao što ti kažeš " tražim rupu u rečenicama " a još manje da ti zamjerim na bilo čemu ili ne daj bože da smatram kako su moja mišljenja bolja od tvojih ...
Ne, ja jednostavno pišem ..ponekad iz uma a ponekad iz srca.. Ako se moje srce ili Um ne slažu sa nečim onda to prenesem rječima kolko je to moguče a sve bez ikakve namjere povrjediti ili osuditi nekog ..To koliko se netko možda osjeti pogođen ili povređen nekim rječima zavisi isključivo od njega samog..Moje riječi ..ne znače baš ništa..niti su one po sebi laž ili istina..ni jedno ni drugo..Od svakog pojedinačno zavisi kako čemo ih doživjeti..kao laž ili kao istinu ili nešto posve treće.Zato sam rekao to što jesam o samurajima i o križarima..i kod toga ostajem jer samuraji nisu bili nikakvi zaštitnici sirotinje nego kasta , klasa u feudalnom poretku u kojem je seljak bio jadan i bjedan i iskorištavan od feudalca-vlastelina , šoguna ili kako su se več zvali a sve uz zdušnu pomoč oružnika-samuraja koji su svoj (jadni i mizerni)poziv zakukuljili u odjeću plemenitosti ..ponosa..vjernosti itd itd odnosno Bušida ili ti načina ratničog življena i ponašanja..Točno je da su se križari molili Isusu..ali zašto ? Zato da im da snagu ruci u kojoj su držali sablju , da im da oštru kamu i ratnu sreču ..eto to su molili . Nisu molili za svog neprijatelja a ponajmanje su okretali drugi obraz ...a Isus o tome
govori..i uči . Križari su bila obična gamad zaogrnuta "svetinjama" i huškana na klanje i uništavanje od mamice zvane Crkva..koja je zdušno davala oproste i opraštala sve te gnjusne zločine počinjene u naporima i u ime osvajanja Svetog Isusovog groba ..makar meni nije jasno gdje mu je grob ako je uskrsnuo i živ otperjao k svom Ocu.. gdje je grob onda?
Naravno ..sve je to simbolizam ali ne za masu ..ne za Crkvu ..za njih su to svete istine zbog kojih su nebrojeni dali život štiteči ono čega nema i čega nikad neće ni biti ..obečanje ludom radovanje a popovima dobar život i plandovanje...Dakle , sve što navodim ne mora biti istna a vjerojatno i nije makar mi nije namjera da lažem ali lagati se može i iz neznanja ..krivog navoda..i mnogo čega drugog...Pozdravljam te Ronin..neću reči da te volim ..da to krivo ne protumaćiš :x ali ok. si ti momak ...
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Avatar
Zgubidan
rank7
Postovi: 293
Pridružen/a: 10.05.2012, 11:26
Ima zahvala: 26 puta
 pohvaljen: 103 puta

Re: Doručak i filozofija

Post Postao/la Zgubidan »

O Ronine, ne želim se svađat s tobom, ali moram ti ponešto odgovoriti...
Po tvojim postovima imam dojam da je tebi vegetarijanstvo diglo ego do oblaka. Pa stalno tvrdiš da ste bolji, korak ispred nas u evoluciji. Veliš da samo vegetarijanci mogu doživjet prosvjetljenje... Pa ko to kaže da si bolji ako ne tvoj ego?
Pa tvrdiš da je vegetarijanstvo najbolje za sve, ali si mlad pa ti treba ribe?? Ne dobivaš li sve od biljaka?
Također iz tvojih postova zaključujem da si kontrol freak i mislim da imaš problema sa kontrolom bijesa. Tvoja vjerovanja i tvoj opis istih u mnogim postovima su mi totalno kontradiktorni. Dok pišeš o srezavanju ega, pišeš totalno egoistički, dok pišeš o prosvjetljenju, pišeš totalno zatucano.
Shvati ovo kako hočeš, ali jedini motiv da ti ovo ovak javno velim jeste moja želja da ti otvorim oči. Imam osječaj da ti želiš vjerovati u to kaj pišeš, možda i vjeruješ da živiš po tim načelima, ali brate mili you don't. Još je dug put pred tobom u želji da si ubiješ ego i da se pomiriš sam sa sobom.

A šta se teme tiće, samo htjedoh reć da mi je već godinama nezamislivo doručkovat išta osim kave.
Lud je samo onaj čija se ludost ne poklapa sa ludošću većine.
Shanti
rank7
Postovi: 256
Pridružen/a: 28.07.2010, 01:23
Ima zahvala: 189 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: Doručak i filozofija

Post Postao/la Shanti »

Ah te riječi i nesporazumi :D mislim da kad je Ronin rekao da Zen nije za svakoga, da je mislio na njegovu dinamičnu stranu, na Zen kao direktni uvid koji nemilosrdno sasijeca razne veze za mnogostrukim identitetima s kojima se ljudi vole poistovjećivat, na Zen koji sa sobom nosi neizrecivu dobrobit i oslobađanje a s druge strane na čovjeka stavlja odgovornost jer uvidi doesg svojih djela i odluka, a većina ljudi budimo realni za takvu odgovornost nije spremna pa je stoga vjerojatno rekao kako Zen nije za svakoga, u tom smislu...ali opet s druge strane naravno da je Zen za svakoga....tojest, Zen je svatko :)) ...ah taj neuhvatljivi Zen, se brine o svem, za neuhvatljivog Zena, nema probleeema, neustrašivi Zen =))
Ronin

Re: Doručak i filozofija

Post Postao/la Ronin »

Nisam htio da me se krivo razumi.Stvarno.Al tako je ispalo.Baš mi je žao.Ova priča je bila nadoveza s antoniovim tekstom što je i u stvari baš bilo normalno.Volim filozofiranje.
Rekao sam to je samo moj stav i valjda imam pravo napisat nešto što mi je na srcu i umu.
Možda sam malo pretjerao istina,al svima želim sve najbolje. Ispričavam se.
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Doručak i filozofija

Post Postao/la antoniopavaroti »

Shanti je napisao/la:Ah te riječi i nesporazumi :D mislim da kad je Ronin rekao da Zen nije za svakoga, da je mislio na njegovu dinamičnu stranu, na Zen kao direktni uvid koji nemilosrdno sasijeca razne veze za mnogostrukim identitetima s kojima se ljudi vole poistovjećivat, na Zen koji sa sobom nosi neizrecivu dobrobit i oslobađanje a s druge strane na čovjeka stavlja odgovornost jer uvidi doesg svojih djela i odluka, a većina ljudi budimo realni za takvu odgovornost nije spremna pa je stoga vjerojatno rekao kako Zen nije za svakoga, u tom smislu...ali opet s druge strane naravno da je Zen za svakoga....tojest, Zen je svatko :)) ...ah taj neuhvatljivi Zen, se brine o svem, za neuhvatljivog Zena, nema probleeema, neustrašivi Zen =))
vjerojatno je tako..ali onda to i treba jezgrovito napisati kao ti.. pa kom opanci a kom obojci...Teško je pogoditi ko šta misli ...hiromantijom se ne bavim več duže vreme a niti ne doručkujem pa mi je teško pratiti " šta je pjesnik htio reči" na prazan stomak pogotovo. ..Nego si mislim da (možda) nisam u pravu ..jer možda može biti i obrnuto , naime prvo se postigne vegetarijanstvo a onda prosvetljenje.... hm hm interesantno :ymsmug: moram početi prakticirati totalno veganstvo samo me malo muči ona Roninova riba hm hm ..kakva je to riba ..slatkovodna ili morska ili kopnena , pa onda , uh, ima tu još nekih nedoumica oko te ribe.. dal to za doručak ili neki drugi obrok konzumirat ? Ili između obroka? Možda samo na veće? I koliko puta ? Svaki dan ili tri puta tjedno ? Ili nekako drugačije... Sad sam na sto muka..ajme a volim ribe , uh, dobra riba ..ma zakon čovječe.. još ako je svježa ..onako da se fino bacaka ..previja ..migolji..prije nego je se stavi na roštilj , ražanj, i laganini okreče ..onako, polako bez ikakve žurbe..samo se pazi da ne zagori pa se tu i tamo namaže sa ekstra djevičanskim maslinovim uljem jer ko maže taj i vozi oliti peče tj. roštilja...Sad mi jasano..bilo kuda riba svuda..A Zen? Ma , lako čemo za zen ..prvo ribu da konzumišemo jer smo eto ustanovili da se sa praznim želudcem ne može prosvjetliti.. :delicious:
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Ronin

Re: Doručak i filozofija

Post Postao/la Ronin »

Ribu nisam naveo kao za doručak ..nego opčenito jednom tjednom pojedem Ribu . Prijatelj zaroni na laštikaću izvuće štagod ribe i to je to,srdela s tržnice a nekad i rječna riba ;pastrva.

Ja tako jedem jer se zbilja osjećam zdravije.Imam kefirna zrnca ,nekad to za doručak pomješam sa žlicom cukra i skaćem ko zec,pa onda za ručak; kupus i krumpir ponekad razne vrste juha ,maslinovo ulje ,sirevi razno razni predvečer ,a manji obroci voće i orašasti plodovi tokom dana....Ponekad postim,nekad se od izlazaka zanesem da ručam,pa pojedem samo čokoladu i miran sam. ... al s takvom prehranom sam sebe doveo na jedan kvalitetan level pogotovo na psihološkom nivou..

.Kad god pojedem slaninu ili komad mesa postanem agresivniji a misli su mi puno puno mračnije....Domača slanina je jebena stvar tu imam problem sa seksualnim nagonom i previše ...pa ti budi pametan...
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Doručak i filozofija

Post Postao/la antoniopavaroti »

....ajde Ronin , napiši nešto ebiga .. vidiš da je sve stalo čim nas dvojica ne pišemo..ajde lipi moj.. Ja bi pisa al nimam inspirata..eh
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Odgovori