Last minute pitanja

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Bogz_Okupaci
rank2
Postovi: 21
Pridružen/a: 23.10.2018, 16:32
Ima zahvala: 9 puta
 pohvaljen: 6 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Bogz_Okupaci »

Kako vam se čini stanje na slikama? Jel se micelij razvija il je neki drugi đir u pitanju?

Inokulirane prije 10ak dana, mix vermikulita i rižina brašna (lani sam koristio integralno rižino brašno iz DM-a, ove godine nisam našao integralno, pa kupio neko obično rižino brašno iz eko uzgoja)

slika

slika

slika
Avatar
Firmus
rank11
Postovi: 486
Pridružen/a: 29.05.2019, 15:54
Ima zahvala: 311 puta
 pohvaljen: 262 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Firmus »

Meni izgleda dobro, cudi me da je micelij uspio ovako se prosirit sa obicniom brasnom, imas integralno brasno od rize, mljeveno u tvornici zdrave hrane.
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1248
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 557 puta
 pohvaljen: 461 put

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la AFX »

Firmus je napisao/la: 09.06.2022, 19:38 Meni izgleda dobro, cudi me da je micelij uspio ovako se prosirit sa obicniom brasnom, imas integralno brasno od rize, mljeveno u tvornici zdrave hrane.
Ide bez bada.. ;)
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
kale.kikor
rank5
Postovi: 169
Pridružen/a: 29.04.2021, 11:12
Ima zahvala: 51 put
 pohvaljen: 42 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la kale.kikor »

znam da nema veze sa gljivama stoga cu razumeti ako izbrisete ovaj post, ali moram da podelim muku sa vama.
zasadio sam 17 stabljika automatika mozda 500 m od naselja
Danas otisao rutinski da zalijem biljke kad cujem zujanje drona.
mislio sam da ce da dodje sa horizonta i da cu tek da ga ugledam zato se bacim u zbunje, da bi tako lezeci shvatio da je tacno iznad mene.
Da stvar bude gora, kako sam ga trazio pogledom, kada sam shvatio da je gore, ja ga budala pogledam, sto znaci i on mene, sto nikako ne valja.
Obilazim mesto svakih 3 dana na 10,15 minuta i odma palim, imam 3 puta do lokacije i uvek idem drugim.
po svemu sudeci, vozac drona il ko vec je uocio plantazu(dal isto dronom, ili dok je pesacio) i cekao da dodjem da me snimi, jer za 3 dana bas da se potrefi da dron slucajno dodje iznad mene i posle 10 sekundi ode(rekao bi da je bio namenjen meni)
Sad, da je murija odma bi me cekali, ili ne bi, nego oce da prikupe dokaze, opet drone je previse providan i imaju a umu da kad ga primetim, necu tu vise dolaziti.
Ili je pak samo neki tu radoznali lokalac, ipak ne sreces plantazicu vutre svaki dan.
Ne znam sta mi je raditi, da li da se vracam, ili da se pomirim sa vutrom za celu godinu sve do sledece sezone?
Kako su velicanstvena dela Tvoja Gospode, sve si premudroscu stvorio.
Avatar
55cacc2d7823
rank3
Postovi: 61
Pridružen/a: 13.05.2020, 04:07
Ima zahvala: 80 puta
 pohvaljen: 46 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la 55cacc2d7823 »

malo mi se cini preblizu naselju i rizicno da bocnes tu kolicinu automatika. tko god da je vozac drona sa nekim razlogom je planirao i cekao da dodjes bilo ti ili neka druga (nepoznata) osoba na lokaciju. nisam shvatio dal te dron vidio prilikom tvog dolaska na lokaciju ili te vidio u nekoj radnji naprimjer zaljevanju. u slucaju da dodje do problema, pobrini se da nemas nista u kuci i isplaniraj sta mozes da kazes. nemoj se zapetljat u svoju pricu, recimo ako vec sumnjas da nesto znaju. ako je samo neki radoznali lokalac sto je mozda i vjerovatnije, malo se cini previse radoznao. mislim da ti se pametnije vise ne pojavljivat na lokaciji. eventualno sa psom proci za mjesec-dva dana kad trebaju da zavrse. tesko je ostavit neku ljepu plantazicu u koju je ulozen trud na milost i nemilost prirodi, ali sloboda bi mi ipak bila na prvom mjestu.. pogotovo kad bi bio svjestan da mogu usljedit problemi. ipak tvoja je zadnja. drzi se i javi.

edit: ne znam koliko bi bilo pametno otici na lokaciju po noci i rjesit se svega. ako ti to uopce dolazi u obzir i ne odlucis nastavit dalje.
Avatar
storm.raver
rank10
Postovi: 444
Pridružen/a: 11.02.2014, 15:59
Ima zahvala: 97 puta
 pohvaljen: 281 put

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la storm.raver »

Hahhaha interesantno

Nemas puno opcija, ulovljen si i snimljen, neko je verovatno hteo da te uplaši preventivno. A možda i predaju snimak policiji. Zato ne bi trebalo da se vracas...Uostalom ne znam jel javna ili privatna zemlja gde to sadis ?!
:mushroom: learning things :mushroom:
kale.kikor
rank5
Postovi: 169
Pridružen/a: 29.04.2021, 11:12
Ima zahvala: 51 put
 pohvaljen: 42 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la kale.kikor »

Polio sam biljke, poprskao ih neopitroidom, posuo zemlju pepelom zbog puzeva, i taman da krenem kuci cujem zujanje
Dron je bio tu svega 10,15 sekundi, nije leteo okolo pa da kazes da je bio u prolazu vec je dosao i otisao, rekao bih samo zbog mene.
Po okolnom rastinju rekao bi da je pre vise od 5 godina neko odrzavao tu zemlju(sad je zarasla)
Lokacija za vutru je zajebana jer treba da je ustekana a da bude na suncu ceo dan, jbg mnogo traze.
Od ovog mesta sam se oprostio, ali od biljaka jos nisam, pre nedelju dana sam doturio 12 kanti od 20 l vode, previse truda da bi sve propalo.
Napravicu akciju neku noc da probam da iskopam 4,5 biljke i da ih preselim, fali im jos 40ak dana do berbe, nema sanse sad da ih napustim.
Jedino mi je drago sto sam vec razmisljao o dronu, sve okolo je zeleno, a moja basta je sva raskopana(zemlja je svuda) te se iz vazduga vidi razlika, sto se i obestinilo.
Proslu sezonu sam uspeo da uzgojim 6 biljcica(140 g)
Ove godine je bakuta otkrila rak koze, pa reko da malo povecam plantazu, da koko-toko probam da joj pomognem, ali pokvareni ljudi bi me lisili slobode zbog toga.
Mozete da li vi to da zamislite?
Kako smo do ovde uopste dosli?!
Kako su velicanstvena dela Tvoja Gospode, sve si premudroscu stvorio.
ljomiga
rank3
Postovi: 58
Pridružen/a: 12.04.2022, 01:08
Ima zahvala: 20 puta
 pohvaljen: 21 put

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la ljomiga »

Pozdrav svima.
Jel ovo bakterija?

slika
Avatar
storm.raver
rank10
Postovi: 444
Pridružen/a: 11.02.2014, 15:59
Ima zahvala: 97 puta
 pohvaljen: 281 put

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la storm.raver »

Ne. Gde ?
:mushroom: learning things :mushroom:
ljomiga
rank3
Postovi: 58
Pridružen/a: 12.04.2022, 01:08
Ima zahvala: 20 puta
 pohvaljen: 21 put

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la ljomiga »

storm.raver je napisao/la: 02.07.2022, 14:52Ne. Gde ?
Mislim na ove tacke na kukuruzu koje kao da nisu kolonizovane. Sve su to bila zrna prilijepljena za staklo gdje se formirirao takozvani wet spot.
Odgovori