Last minute pitanja

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
milemyco
rank2
Postovi: 14
Pridružen/a: 12.11.2020, 13:56

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la milemyco »

Aoo pa sta mi hoces reci? Ipak gotova stvar jer ce se kontaminirati? Nije mi jasno kakav coco coir ljudi ovde koriste, jedino sam od cigli nasao 75L, ostalo su pakovanja u kesama!

Jel moze mala pomoc tu? Sta bi uopste pasterizacija bila? Ubacim coco u tegle i tako u PC prokuvam? I kako utvrditi koliko vode koristiti kada je coco u rastresitom obliku?
Avatar
Spunk
rank7
Postovi: 296
Pridružen/a: 19.01.2019, 17:29
Ima zahvala: 113 puta
 pohvaljen: 172 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Spunk »

Sterilizacija: radi se u ekspres loncu i s njome ubijaš sve živo unutra. Dobija se potpuno čist medij. Potrebna je u pripremi žitarica za spawn

Pasterizacija: radi se na nižoj temperaturi i cilj je ubiti štetne oblike živih bića, a korisne bakterije itd ostaju. One tako štiite da se štetne bakterije i ostalo kontaminacije nemaju mogućnosti brzo razvijati. Za kokos ti treba lonac, ili kanta s poklopcem, ili nešto slično. Staviš kokos, preliješ kipućom vodom, poklopiš i čekaš da se ohladi. I to je to
Osuši kokos, izvaži 100g, polako dodavaj vodu i mješaj. Dodavaj sve do zasićenosti kako sam ti rekao već. Treba ti menzura da bi znao koliko si točno vode ulio.

Recimo da ti treba 450g kokosa
4.5 x količina vode koja ti je trebala za 100g.
Tu vodu proključaš i preliješ 450g kokosa
Jebivjetar
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1248
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 557 puta
 pohvaljen: 461 put

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la AFX »

milemyco je napisao/la: 14.11.2020, 14:28 Nije mi jasno kakav coco coir ljudi ovde koriste
Često sam viđao da rulja koristi upravo ovaj:
https://www.pet-centar.hr/jbl-terra-coc ... -600g.aspx
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
milemyco
rank2
Postovi: 14
Pridružen/a: 12.11.2020, 13:56

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la milemyco »

nema tog ovde, osudjen sam na taj u kesi iako mi nije najjasnije kako se to najbolje radi. Takodje ovo dodavanje vode itd, vrelu vodu da dodajem? Zar coco ne treba da odstoji ako ne ceo dan u kanti onda bar 6 sati?

Jel moze neko da se javi ko je koristio coco coir u kesama, vec izreckan
Avatar
Spunk
rank7
Postovi: 296
Pridružen/a: 19.01.2019, 17:29
Ima zahvala: 113 puta
 pohvaljen: 172 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Spunk »

Jebivjetar
Avatar
Golub
rank2
Postovi: 23
Pridružen/a: 06.12.2020, 17:08
Ima zahvala: 13 puta
 pohvaljen: 9 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Golub »

Pozdrav ljudi, par last minute pitanja kao moja prva poruka ovde :)

1. Da li je bolje koristiti uske a visoke tegle ili obrnuto - siroke a niske, naravno obe iste zapremine - 370ml
2. Debljina podloge u boksu (20l) koliko treba da bude? oko 5cm?
2.a Da pomesam sve zajedno podloga micelijum ili red podloge red micelijumpa ponovo podloga?
3. Za tu debljinu podloge koliko stavljam tegli micelijuma? Tegle su 370ml
4. Temp za razvoj micelijuma od 25-27 a box 22-25?

Hvala svima unapred na odgovorima
Avatar
Firmus
rank11
Postovi: 486
Pridružen/a: 29.05.2019, 15:54
Ima zahvala: 311 puta
 pohvaljen: 262 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Firmus »

Golub je napisao/la: 07.12.2020, 20:47 Pozdrav ljudi, par last minute pitanja kao moja prva poruka ovde :)

1. Da li je bolje koristiti uske a visoke tegle ili obrnuto - siroke a niske, naravno obe iste zapremine - 370ml
2. Debljina podloge u boksu (20l) koliko treba da bude? oko 5cm?
2.a Da pomesam sve zajedno podloga micelijum ili red podloge red micelijumpa ponovo podloga?
3. Za tu debljinu podloge koliko stavljam tegli micelijuma? Tegle su 370ml
4. Temp za razvoj micelijuma od 25-27 a box 22-25?

Hvala svima unapred na odgovorima
1. Nemoj koristiti uske tegle, nezz tocno koji je razlog ali mislim da ima veze sa zrakom.
2. Da, najmanje 5 cm, moze i 6
2.a Ako ces dobro promijesati tj jednoliko ne trebas slagati red po red, ako imas vremena mozes i tako, dodje na isto, samo naribaj kolače prije toga. Samo na vrh ostavi tanki sloj zemlje da prekrije micelij, tako je manja šansa od kontaminacije jer micelij nije direktno izložen.
3. Nezz napamet, ali neka ti omjer micelija i zemlje bude izmedju 1:2 i 1:3. Ne treba bit tocno. Ovako otprilike rekao bi da stavis 3 tegle.
4. Da, s time da moze 25-27 i kad pomijesas micelij sa zemljom, a kad kolonizacija bude gotova i povecas dovod zraka, smanji za 2-3 stupnja. Moze sve izmedju 20 i 25. Ako ces trositi dosta struje za 27 i 24 je skroz ok, samo ce trajati koji dan duze. I onda smanjis za 2 stupnja kad kolonizacija bude gotova.

Ako neko ima drukcije misljenje ili preciznije odgovore, neka napise.
Avatar
Spunk
rank7
Postovi: 296
Pridružen/a: 19.01.2019, 17:29
Ima zahvala: 113 puta
 pohvaljen: 172 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Spunk »

Kolika je visina boksa?
Jebivjetar
Avatar
storm.raver
rank10
Postovi: 444
Pridružen/a: 11.02.2014, 15:59
Ima zahvala: 97 puta
 pohvaljen: 281 put

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la storm.raver »

Izvinite na offu, nastavite sta imate necu smetati, ali u zadnji trenutak moram da napisem ovo, u strahu da ne predje na sledecu stranu. Najduza tema na sajtu, a ujedno 420. Niko nije valjda primetio broj...
Nece se ponoviti nikada vise na ovom sajtu (ili hoće u dalekoj budućnosti daće bog da i druge teme stignu na 420)
:ymapplause: :ymparty:
Passujem roach ekipi themajke :ymhug:
:mushroom: learning things :mushroom:
Avatar
Firmus
rank11
Postovi: 486
Pridružen/a: 29.05.2019, 15:54
Ima zahvala: 311 puta
 pohvaljen: 262 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Firmus »

Idi na https://cock.li/ i napravi email adresu sa domenom 420blaze.it. Ako ti ta nije napeta imas jos neke u ponudi. Inače se radi o ozbiljnom mail servisu koji je prilično anoniman. Ne drži ga nikakva korporacija nego jedan čovjek. Jedino šta ga neke stranice blokiraju za registraciju jer su ljubomorni, ali svakako preporuka.
Odgovori