Last minute pitanja

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
riz14
rank3
Postovi: 59
Pridružen/a: 16.12.2013, 20:26
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 12 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la riz14 »

ovo mi se pojavilo kod frenda u boxu. izgleda tocno ovako ko na slici, dlačurine bijele boje sa crnon točkicon na vrhu.
http://www.microbiologyonline.org.uk/th ... ungi_4.png

taman se sve koloniziralo unutra, box je komplet bijel i sad se to pojavilo. u cilon boxu je napravija kejsing tako da nemože ništa vadit iznutra, jedino možda otkinit komad pa bacit.
ima li nade da se nešto spasi pošto bi gljive trebale krenit svaki čas? :-? :confusedd:
Avatar
Klaypex Delusion
rank5
Postovi: 186
Pridružen/a: 16.06.2013, 12:08
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 33 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Klaypex Delusion »

Poprilično sam siguran da je to zagađenje...
"Since that day, I haven't been the same" :mushroom:
Avatar
krticaff
rank3
Postovi: 79
Pridružen/a: 11.02.2014, 22:39
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 3 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la krticaff »

riz14 ovo prvi put vidim
ja sam se jednom zeznuo sa kukuruzom stajao mi je dugo u vodi i usmrdio se,a ovaj problem kod tvog prijatelja prvi put vidim.Nadam se da ce ti neko pomoci od ovih forumasa koji imaju dosta iskustva oko ovoga. LP
Avatar
WEEDetix
rank7
Postovi: 271
Pridružen/a: 24.01.2014, 09:01
Ima zahvala: 63 puta
 pohvaljen: 101 put

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la WEEDetix »

mos sa sterilnim nozem ili zlicom probat ostranit taj dio i molit se da se ne prosiri ali ak ima gore crne mucice znaci da baca spore inace to je jedna vrsta pljesni sive
slika
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la pecurko »

Obzirom da je slika preuzeta, verovatno ste i videli da se radi o sporangijama nekih nižih gljiva(kvasaca).
Vrlo verovatno je da ćete na kraju sve morati u kantu.
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
Avatar
dawsongeek
rank8
Postovi: 315
Pridružen/a: 05.11.2013, 15:02
Ima zahvala: 50 puta
 pohvaljen: 109 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la dawsongeek »

kad zrnje miješate sa kokosom dal postoji još nešto što dodajete unutra (osim kave) da povećate hranjivost supstrata ... uglavnom zanima me dal itko odavde sa foruma odstupa od standardnih metoda i recepata i brije po svom, vidio sam na shroomery-u one njihove experimentalne tehnike i ima fakat zanimljivih stvari ali mi se ne da s njima raspravljat pa me zanima dal itko odavde ima svoje upgrejdane/izmjenjene metoda uzgoja PC?
I VODA JE OTROV U PREVELIKOJ DOZI ... BUDI UMJEREN !
Avatar
WEEDetix
rank7
Postovi: 271
Pridružen/a: 24.01.2014, 09:01
Ima zahvala: 63 puta
 pohvaljen: 101 put

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la WEEDetix »

ja sam zadnji kuuruz koji sam sterilizirao natapao u vodi u koju sam rastopio 2-3 zlice meda to ce mu sigurno dic hranjivost al nebi to dodavo u kokos ovak mi je bolje steriliziram zrno poslje jos a mislim da ce dosta dobiti na hranjivosti i miceli pokazue brzi napredak na takvom zrnu
slika
Avatar
dawsongeek
rank8
Postovi: 315
Pridružen/a: 05.11.2013, 15:02
Ima zahvala: 50 puta
 pohvaljen: 109 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la dawsongeek »

nemoj zezat? super ... ja sam sad raž namkaao 48h u vodi u koju sam dodao 3-4 žličice kave (s jednom promjenom i vode i kave nakon 24h) pa ću vidjet kak to funkcionira :-? šta misliš jel bi imalo smisla dodat i med u vodu kad natapam raž? u zadnje vrijeme razmišljam dosta o kokosovom ulju (kad ih već miješam s kokosom) koje je dosta hranjivo i sadrži masne kiseline od kojih i laurinsku kiselinu koja ima neka antibakterijska i antivirusna svojstva (barem tako kažu) pa sigurno ne bi bilo na odmet i to ulje šibnut tranu?

p.s. na shroomery sam pronašo neki gajd o dodavanju kristala (Polymer Crystals) u supstrat i lik kaže slijedeće : "The mycelium grows and the polymers release liquid and nutrients as the mixture dries or absorbs the liquid. It is a very efficient, high yielding, high potency method." lik koristi pseću hranu i te kristale kao supstrat ... wtf? :D ...ima li to smisla?
I VODA JE OTROV U PREVELIKOJ DOZI ... BUDI UMJEREN !
Avatar
WEEDetix
rank7
Postovi: 271
Pridružen/a: 24.01.2014, 09:01
Ima zahvala: 63 puta
 pohvaljen: 101 put

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la WEEDetix »

mislim da ce ovo sa medom i razi funcionirat a za ulje neznam jer isto nesmije pretjerat jer su ulja prakticki konzervansi koji ne dopustaju oksidaciju a to bi moglo smetat miceliju koji treba disat
slika
cj80
rank4
Postovi: 111
Pridružen/a: 04.01.2014, 11:24
Ima zahvala: 27 puta
 pohvaljen: 14 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la cj80 »

nece ti sljakat med ako ga pomjesas kao sustrat jer prilikom sterilizacije med ti se karamelizira, a secer sklodi gljivama kad predje preko 4 posto, barem tak vele na shoomeriju i mycotopiji, a za liqid je sasvim druga prica.
Naime kad sam krenuo sa LC frajer mi je savjetovao da kad izavaucem tekucinu iz tegle da ostavim spricu u boxsu da micek i dalje raste u sprici(imao je pravo) u tri dana se vidio napredak kao u tjedan dana iz printa mozda cak i vise!
Odgovori