Uzgoj PC na kukuruzu, kejsan zemljom

Nemate pojma od kuda krenuti, pročitajte jednu od ovih metoda i krenite u avanturu
Avatar
pacov
rank2
Postovi: 45
Pridružen/a: 28.03.2010, 16:11
Ima zahvala: 10 puta
 pohvaljen: 2 puta

Re: PC na kukuruzu, kejsan zemljom

Post Postao/la pacov »

ok!

1h sam kuhao kukuruz u ekspres loncu.
stavit ću još vode pa će se tako valjda snizit temperatura, jer sad mi je najniža 28.
sutra bi mogo slikat pa da vidite kako to izgleda...
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: PC na kukuruzu, kejsan zemljom

Post Postao/la HypnoToad »

Onda je ok, samo pusti i budi strpljiv! Pokušaj ih ne gledati jedno 5 dana, znam da to nije lako, al nije ti dobro za živce da ih gledaš svaki dan. ;)
Al voda će se opet brzo zagrijat, šta nemožeš namjestit na grijaču malo nižu temperaturu?
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: PC na kukuruzu, kejsan zemljom

Post Postao/la Red »

hmmm nadam se da se nece izroditi neka kontaminacije zbog toga mirisa kojeg spominjes... nadam se da nece jer sve izgleda tip top ;)
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
pacov
rank2
Postovi: 45
Pridružen/a: 28.03.2010, 16:11
Ima zahvala: 10 puta
 pohvaljen: 2 puta

Re: PC na kukuruzu, kejsan zemljom

Post Postao/la pacov »

skužio sam u čemu je bio problem!
zaboravio sam skinut folije sa poklopaca, mic. nije imao zraka pa nije niti mogao rast, sad nakon dva dana mic. raste ko lud. nisam imao filter vatu pa sam stavio običnu, nadam se da neće doć do kontaminacije...
evo i nekoliko slika:

1. http://img687.imageshack.us/img687/7084/p4060068.jpg

2. http://img15.imageshack.us/img15/3444/p4060069.jpg

3. http://img121.imageshack.us/img121/917/p4060071.jpg

na prve 2 slike je jedna staklenka koju sam prije već protreso i sad izgleda tako, šta mislite dali je spremna za kejsanje?
i šta je na drugoj slici dole desno ono na miceliju, izgleda kao granćice? dali je to normalno jer mi toga ima po svuda samo se ne vidi na slikama?
3. slika je druga staklenka koju sam danas protreso i sad čekam da se mic. raširi.

još samo jedno pitanje, kad kukuruz pomješam sa zemljom i stavim u onu kutiju od sladoleda, dali da pokrijem gore sa poklopcem il da ostavim otvoreno? i dali da bude na temperaturi kao i do sad il mora bit na nižoj?
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: PC na kukuruzu, kejsan zemljom

Post Postao/la Red »

slike su ti super i sve zgleda tip top. Ono sto kazes da su grancice, to je vrlo zdrav micelij ;) neka samo raste. i da tegle su ti spremne na radanje :D ove dvije koje su potpuno bijele, svakako...

pitas pitanja na koja vec imas sve detaljno u gajdu objasnjeno...

ne mjesa se sa zemljom nego se stavlja zemlja dole i gore, kao casing sloj. i kao takvo ide u mrak sa poklopcem na istu temperaturu kao i do sada...i izbacujes na svjetlo tek kada mica izbije kroz zemlju bar 30 %.

procitaj opet... da ne objasnjavam ono sto je vec napisano ;)
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
pacov
rank2
Postovi: 45
Pridružen/a: 28.03.2010, 16:11
Ima zahvala: 10 puta
 pohvaljen: 2 puta

Re: PC na kukuruzu, kejsan zemljom

Post Postao/la pacov »

pred 3 dana sam napravio caseing, slikao sam svaki dan pa evo slika da vidite kako izgleda, dal je dobro...

2. DAN
http://img177.imageshack.us/img177/6170/p4100002.jpg
http://img200.imageshack.us/img200/9301/p4100003t.jpg

3. DAN
http://img192.imageshack.us/img192/3509/p4110005.jpg
http://img63.imageshack.us/img63/3753/p4110004.jpg

šta mislite? jel dobro ide?
ja bi pustio još do sutra pa bi ih onda stavio van. u gajdu piše da ih treba stavit na nižu temperatutu. dali bi bilo dobro da ih držim u ormaru na 20-22 stupnja, 2 puta ih provjetravam, i dali bi im bilo dovoljno da su svaki dan 1h na svjetlu?
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: PC na kukuruzu, kejsan zemljom

Post Postao/la HypnoToad »

Dobro izgleda, možeš ih još jedan dan pustit još jedan dan pa izvadit. Temperatura 20-22 je taman, dobro ih provjetri jedno 3-5 puta na dan i prskaj 1 ili 2 puta dnevno. Ovo za 1 sat svjetla nije idealno, najbolje bi bilo 12/12 al ako to nemožeš, nije previše važno, ali svjetlo ubrzava rast i potiče formaciju pinova.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Malbasha
rank6
Postovi: 243
Pridružen/a: 21.03.2010, 23:49
Ima zahvala: 13 puta
 pohvaljen: 16 puta

Re: PC na kukuruzu, kejsan zemljom

Post Postao/la Malbasha »

samo da se pohvalim, moje uspjevaju :x kolko tolko, frend mi javio danas kako je jedna pocela se bijelit na jednom mijestu...druga se zazelenila :D al nema veze samo se nadam da ce ova uspit, pa da uzmem printove i nazad na fsre a jedan sebi ostavit pa nastavit uzgoj :)

kupio sam grijac i sve i bile su na 27-28° i tjedan dana nista, onda smanjili temp na 25° i gle cuda, odma sutra na jednom mjestu bijelo :)
neda mi se jos topic otvarat jer nemam slika ni nista, al ako nastavi se ovako bit ce ^^
za prvi put zadovoljan

edit: evo procitah doli kako se Vujadinu zarazilo i savjet da to sta prije baci...al isto sam procita da gljiva moze izrast u zarazenome, sad jel bolje odma bacit ili sta...inkubator je u drugoj kuci ne u ovoj u kojem se pripremaju tegle i radi projekt..
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: PC na kukuruzu, kejsan zemljom

Post Postao/la HypnoToad »

Ajde super šta ti je uspjelo, zato ja uvijek govorim da je ona temperatura 28-30 što se često svuda spominja pre visoka.
Ne, vidi, gljiva može izrast u zaraženom, ako je naprimjer jedna mrlja peniciliuma il nečeg sličnog na jednom kraju posude, onda ne smeta toliko, ali ako je odmah tegla zaražena, onda nema šanse da micelij preuzme, jer se plijesni puno brže razvijaju i to što vidiš zeleno su već spore, tako da je za nekoliko dana cijela tegla zelena, najbolje ju je baciti što prije, nema nikakve šanse za oporavak nažalost.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: PC na kukuruzu, kejsan zemljom

Post Postao/la Red »

cisto da nadodam, ti uvijek mozes uzgajat na mogucoj kontaminaciji, ali ako se kasnije razvije kod rasta, i nije blizu rasta gljiva pa lako maknes dio koji je zelen, i nadas se da se nece ponoviti. ali ako se cijela tegla zazeleni naravno ne...

ali ja sam napravila test jednom i uzgojila gljive iz potpuno usranog casing a i substrata pa su opet izrasle, ali takve gljive nisu za konzumaciju... bilo bi ti lose, povracao bi i mucio bi se :D bolje ne...

gljive zbilja mogu u svakakvim uvijetima rasti, ali ono sto nama treba je zdrav substrat i casing da bi dobili zdravu gljivu :D

bacite sve zelene tegle, od njih se necete usreciti...
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Zaključano