❧ Amanita Muscaria (Muhara) Info ☙

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
dawsongeek
rank8
Postovi: 315
Pridružen/a: 05.11.2013, 15:02
Ima zahvala: 50 puta
 pohvaljen: 109 puta

Re: ❧ Amanita Muscaria (Muhara) Info ☙

Post Postao/la dawsongeek »

muscimol - dugo, ali ne znam kolko dugo - teško se raspada u organizmu tako da u urinu imaš i aktivnog muscimola od kojeg se možeš "izradit" ... imaš one legende kako su ljudi pili urin drugih ljudi i životinja koji su jeli amanitu da bi unjeli tu tvar u svoj organizam :D

ali mislim da se ne moraš brinut za test jer se prisutnost muscimol-a u organizmu ne može dokazati upotrebom najčeščih (komercijalnih) testova (thc, kokain, amfetamini/methamfetamini,barbiturati i opijati)... jedino ako laboratorijsko osoblje ne popije tvoj urin pa ih počne "radit" =))
I VODA JE OTROV U PREVELIKOJ DOZI ... BUDI UMJEREN !
Novosađanin
rank1
Postovi: 7
Pridružen/a: 18.09.2014, 13:53
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 7 puta

Re: ❧ Amanita Muscaria (Muhara) Info ☙

Post Postao/la Novosađanin »

dawsongeek je napisao/la:muscimol - dugo, ali ne znam kolko dugo - teško se raspada u organizmu tako da u urinu imaš i aktivnog muscimola od kojeg se možeš "izradit" ... imaš one legende kako su ljudi pili urin drugih ljudi i životinja koji su jeli amanitu da bi unjeli tu tvar u svoj organizam :D

ali mislim da se ne moraš brinut za test jer se prisutnost muscimol-a u organizmu ne može dokazati upotrebom najčeščih (komercijalnih) testova (thc, kokain, amfetamini/methamfetamini,barbiturati i opijati)... jedino ako laboratorijsko osoblje ne popije tvoj urin pa ih počne "radit" =))

Hahahah, carski! =))

Valjda nece do toga doci, osim ako me ne naljute :))

Hvala ;)
Novosađanin
rank1
Postovi: 7
Pridružen/a: 18.09.2014, 13:53
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 7 puta

Re: ❧ Amanita Muscaria (Muhara) Info ☙

Post Postao/la Novosađanin »

Slike od neki dan ;)

slika

slika

slika
Novosađanin
rank1
Postovi: 7
Pridružen/a: 18.09.2014, 13:53
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 7 puta

❧ Amanita Muscaria (Muhara) Info ☙

Post Postao/la Novosađanin »

Dve današnje

slika

slika
Novosađanin
rank1
Postovi: 7
Pridružen/a: 18.09.2014, 13:53
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 7 puta

Re: ❧ Amanita Muscaria (Muhara) Info ☙

Post Postao/la Novosađanin »

Još jedno pitanje: piše na wikipediji da gljiva može da izazove i komu. U kom slučaju je to? Zavisi individualno od zdravlja ili količine unetih gljiva?
Avatar
Zgubidan
rank7
Postovi: 293
Pridružen/a: 10.05.2012, 11:26
Ima zahvala: 26 puta
 pohvaljen: 103 puta

Re: ❧ Amanita Muscaria (Muhara) Info ☙

Post Postao/la Zgubidan »

Nisam siguran, ali mislim da je to samo za svježe.
Lud je samo onaj čija se ludost ne poklapa sa ludošću većine.
Avatar
advict1
rank3
Postovi: 86
Pridružen/a: 07.09.2011, 17:10
Ima zahvala: 36 puta
 pohvaljen: 24 puta

Re: ❧ Amanita Muscaria (Muhara) Info ☙

Post Postao/la advict1 »

Hmm to mozda samo od ogromnih kolicina,koliko sam shvatio vrlo vrlo retko.. A sto se tice svezih one imaju vise ibotenske kiseline,koja moze da izazove mucninu itd,ali se ona susenjem na povisenoj temp. pretvara u muscimol,tako da su bolje suve,ili caj :)
To fathom Hell or soar angelic, just take a pinch of psychedelic :)
Avatar
pjegava hijena
rank3
Postovi: 65
Pridružen/a: 08.03.2013, 01:02
Ima zahvala: 65 puta
 pohvaljen: 5 puta

Re: ❧ Amanita Muscaria (Muhara) Info ☙

Post Postao/la pjegava hijena »

Novosađanin je napisao/la:Još jedno pitanje: piše na wikipediji da gljiva može da izazove i komu. U kom slučaju je to? Zavisi individualno od zdravlja ili količine unetih gljiva?
Velika količina svježih, iako i manja izaziva hrpu neugodnih reakcija, povraćanje, itd. OBAVEZNO OSUŠI! :mushh:
Novosađanin
rank1
Postovi: 7
Pridružen/a: 18.09.2014, 13:53
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 7 puta

Re: ❧ Amanita Muscaria (Muhara) Info ☙

Post Postao/la Novosađanin »

Hvala na odgovorima :x . Better safe than sorry. Osušene su, i spremne, sada samo čekam pravi trenutak, ne bih da odmah žurim. To za Ibotensku kiselinu da se konvertuje u Muscimol sam toliko puta pročitao sam to i konačno zapamtio. :)

Čak i suve mogu da izazovu stomačne tegove, ako si jeo ko svinja predhodno, barem sam tako pročitao. ;)

Ovaj ludak jede sirovu, pogledao sam ceo njegov "dokumentarac" pre par godina

http://youtu.be/ar2VfSUWUmw
Džigi Bau
rank1
Postovi: 4
Pridružen/a: 25.09.2014, 23:59

Re: ❧ Amanita Muscaria (Muhara) Info ☙

Post Postao/la Džigi Bau »

Šetao sam neki dan šumom na istoku Slavonije u potrazi za amanitom muscarijom. Nisam ju našao nigdje, iako je šuma puna razno raznih vrsta gljiva, pretežito krasnica. Ali vidio sam jednu gljivu koja mi liči kao da je iz roda amanita. Po slikama koje sam vidio na internetu mi izgleda kao amanita regalis ili amanita pantherina za koju sam pročitao da ima otrov 10 puta jači od amanite muscarije. Eto bio bih jako sretan kad bi mi netko sa sigurnošću rekao koja je to gljiva i nešto o njoj i o upotrebi..
Evo slike:

slika

Sad tek vidim da je ovaj post možda u krivoj temi pa eto ako treba neka ga moderatori prebace samo..
Odgovori