Golden Teacher na riži

Pratite Vaš uzgoj i napredak, ovdje objavite Dnevnik Uzgoja
Avatar
Zgubidan
rank7
Postovi: 293
Pridružen/a: 10.05.2012, 11:26
Ima zahvala: 26 puta
 pohvaljen: 103 puta

Re: Golden Teacher na riži

Post Postao/la Zgubidan »

Pa dobije se nešto više gljiva, pogotovo ako kejsaš sa kokosovim tresetom, onda su i veelile gljive:) Nikad nisam koristio perlit. U improviziranom terariju imam posudu s vodom u kojoj je grijač za akvarij, pa ima i više nego dovoljno vlage.
Sječam se svog prvog growa, najbitnije je strpljenje, a njega nema... I možda da radiš u manjim teglama, prije pobijeli kejk, pa je dobro za živce :)
Lud je samo onaj čija se ludost ne poklapa sa ludošću većine.
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1248
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 557 puta
 pohvaljen: 461 put

Re: Golden Teacher na riži

Post Postao/la AFX »

Zgubidan je napisao/la:Pa dobije se nešto više gljiva, pogotovo ako kejsaš sa kokosovim tresetom, onda su i veelile gljive:) Nikad nisam koristio perlit. U improviziranom terariju imam posudu s vodom u kojoj je grijač za akvarij, pa ima i više nego dovoljno vlage.
Sječam se svog prvog growa, najbitnije je strpljenje, a njega nema... I možda da radiš u manjim teglama, prije pobijeli kejk, pa je dobro za živce :)
Imas ideju kako bi mogao bez grijaca za akvarij a da bude kao za zrnje? U startu sam brijao baciti u posudu perlit, na njega komad folije i na to kejk. E sada ako se to izvadi u komadima van onda nemogu samo staviti na komad folije..a recimo da nesto ovako:


slika
Zadnja izmjena: AFX, dana/u 04.05.2014, 23:46, ukupno mijenjano 1 put.
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Avatar
Zgubidan
rank7
Postovi: 293
Pridružen/a: 10.05.2012, 11:26
Ima zahvala: 26 puta
 pohvaljen: 103 puta

Re: Golden Teacher na riži

Post Postao/la Zgubidan »

Znači kejs je mješavina kokosovog treseta i vermikulita u omjeru cca 50:50. Kejk razmrvim u sitne komadiće i miksam sa kejsom u plastičnu posudu, omjer cca 40% kejka... Taj miks prekrijem tankim slojem kejsa (verm i kokosov treset). Poklopim to na 3-6 dana, otvorim i puknem u terarij... Pa ak ćeš tak radit, možeš stavit posudu na perlit. Nikako nemoj samo razmrvljeni kejk ostavit u posudi. (ne kužim na slici ovo kejs s poklopcem, kejs=kejsing=supstrat s kojim miksaš micelij.. Pa ne znam jel tu došlo do zabune.) Ako nemaš kokosov treset, može i zemlja, ali gledaj da nije neka glina, ja kupim neki humus obično. Zemlju ili kokosov treset ne steriliziram. Na kokosovom tresetu su gljive puno veće i antibakterijski je, pa preporučam.. U svakom boljem pet shopu ga ima...
Lud je samo onaj čija se ludost ne poklapa sa ludošću većine.
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1248
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 557 puta
 pohvaljen: 461 put

Re: Golden Teacher na riži

Post Postao/la AFX »

Zgubidan je napisao/la:Znači kejs je mješavina kokosovog treseta i vermikulita u omjeru cca 50:50. Kejk razmrvim u sitne komadiće i miksam sa kejsom u plastičnu posudu, omjer cca 40% kejka... Taj miks prekrijem tankim slojem kejsa (verm i kokosov treset). Poklopim to na 3-6 dana, otvorim i puknem u terarij... Pa ak ćeš tak radit, možeš stavit posudu na perlit. Nikako nemoj samo razmrvljeni kejk ostavit u posudi. (ne kužim na slici ovo kejs s poklopcem, kejs=kejsing=supstrat s kojim miksaš micelij.. Pa ne znam jel tu došlo do zabune.) Ako nemaš kokosov treset, može i zemlja, ali gledaj da nije neka glina, ja kupim neki humus obično. Zemlju ili kokosov treset ne steriliziram. Na kokosovom tresetu su gljive puno veće i antibakterijski je, pa preporučam.. U svakom boljem pet shopu ga ima...
Da, zabuna, ja sam pobrkao kejs s case kao kuciste/kutija. Nema veze.

- Dakle onda cu razmrviti taj kejk i prekriti tom mjesavinom kokosovog treseta i verma (50:50 ili nije vazno?)
- Kejk isto radiš kao ja (verm+rižino brašno)?
- Razmrviti ful sitno ili nije vazno?
- Nakon prvog flusha, kako onda to sve skupa mociti u vodi? (jasno mi je kako s kejkovima..ubacis u vodu i bok..a kako kada je tu verm i kokosov treset)?
- Nakon šta razmrviš kejk i prekriješ s vermom i tresetom..jel potrebno zaliti to sve skupa s vodom ili samo navlazis verm+treset kada ih pomjesas?
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Avatar
Zgubidan
rank7
Postovi: 293
Pridružen/a: 10.05.2012, 11:26
Ima zahvala: 26 puta
 pohvaljen: 103 puta

Re: Golden Teacher na riži

Post Postao/la Zgubidan »

Jučer tipkam pol h odgovor i kad sam kliknuo da pošelje, skužim da je pao server...
Dakle, razmrviš kejk na sitno (veličine kukuruza) i bitno je da je sav podjednake granulacije. Ako ima većih komada, na tim mjestima prije propina pa kad ćeš taj dio već brat, ostatak posude će tek pinat, pa to nije dobro za dunjkanje, a i preporuča se da kad bereš, pobereš sve gljive odjednom. Razmrvljeni kejk pomiksaš s kejsingom, omjer 50:50, to staviš u posudu i prekriješ tankim slojem kejsinga. Poklopiš na 3-7 dana, svaki dan baciš pogled i dok je 50-ak % površine bijelo, skineš poklopac. I za tjedan dana bereš gljive :)
Kejsing nek bude mokar, ništa kasnije ne zalijevaš. Ja ga stavim u posudu s previše vode, pa ga cijedim do željene vlažnosti (nek ostane nešto vode u njemu, nemoj da sve iskapa dok ga cijediš), onak, odokativno.
Kejk radim ko i ti, meni je omjer 1:1:3, al to je to.
Nakon prvog flusha nije potrebno dunjkati (namakati), ali ja ipak dunjkam, čist zato da bi mi sve posude istovremeno imale flusheve. Inače se urod ne poveća na 2. flushu. Kad pobereš gljive ostatak kejka se smanji pa ima dosta mjesta u posudi da natočiš vodu. I poklopiš. Kad micelij prožme kokosov treset, sve to bude kompaktnija smjesa, ne baš čvrsta ko kejk, ali neće se mrvit i zemlja ispadat, bar ne previše.
Za kejsing miksam 50:50 kokos i verm, ali može i manje verma. Može i bez njega, ali onda ćeš morati dunjkati poslije svakog flusha.
Preporučam da koristiš više manjih posuda (one od 1litre sladoleda su ok), tako da ako ti i dođe neka plijesan il sl. nećeš odma bacit sve kaj imaš. Ako koristiš te posude od litre, ta tvoja tegla je dosta za 3 posude sladoleda. Na poklopcu napravi par rupica za zrak. Ja stavim u grow fazi nešto manju temp od preporučene tako da se teže lovi plijesan. Gljivama treba dan-dva duže zato, al sigurnije je da će ih bit. Al kako oćeš :)
Ne pada mi ni jedan pametan savijet na pamet, pa pitaj ako još nekaj nije jasno.
Lud je samo onaj čija se ludost ne poklapa sa ludošću većine.
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1248
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 557 puta
 pohvaljen: 461 put

Re: Golden Teacher na riži

Post Postao/la AFX »

Puno ti hvala, ako putem budem imao koje pitanje posaljem. :ymapplause:
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Avatar
Zgubidan
rank7
Postovi: 293
Pridružen/a: 10.05.2012, 11:26
Ima zahvala: 26 puta
 pohvaljen: 103 puta

Re: Golden Teacher na riži

Post Postao/la Zgubidan »

I? Kako ide? Ja danas berem 1. flush. :)
Lud je samo onaj čija se ludost ne poklapa sa ludošću većine.
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1248
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 557 puta
 pohvaljen: 461 put

Re: Golden Teacher na riži

Post Postao/la AFX »

Evo teglica se bijeli, morala je malo pričekati dok nije kokos došao.. :)
Edit: Upravo sam ekipu upoznao s kokosom :)
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1248
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 557 puta
 pohvaljen: 461 put

Re: Golden Teacher na riži

Post Postao/la AFX »

11.05 - Sadržaj tegle pomješan s mješavinom kokosa i verma
17.05 - Trenutno stanje


slika


Treba li kako zaljevati/dodavati vode?
(kako vam se čini, šta mislite koliko bi trebalo još vremena proći?)
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Avatar
Zgubidan
rank7
Postovi: 293
Pridružen/a: 10.05.2012, 11:26
Ima zahvala: 26 puta
 pohvaljen: 103 puta

Re: Golden Teacher na riži

Post Postao/la Zgubidan »

Dobro izgleda:) ne zaljevati!!! Gljive se nikad ne zaljevaju, ak misliš da je presuho poprskaj nekom pumpicom koja baca maglu (ko ono za pranje stakla) ali indirektno, špricaj u zrak i nek rosa pada po njima. 1-2 put na dan je dovoljno.
Lud je samo onaj čija se ludost ne poklapa sa ludošću većine.
Odgovori