Last minute pitanja

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
huana.meri
Moderator
Postovi: 507
Pridružen/a: 10.06.2016, 23:03
Ima zahvala: 199 puta
 pohvaljen: 237 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la huana.meri »

ćim nema u komori nakon pola sata orošenja, magle, nemaš dobru vlagu, a za čim da krene mic, mora bit mamac da ga razvučeš van po prostoru, a to je optimalna fina vlaga...FAE također igra ulogu u kolonizaciji, ne samo u frutanju....bez kisika svježeg se uvjek muči mic
Napred je natrag a natrag je napred, pazi kamo ti ideš ;)
Bogz_Okupaci
rank2
Postovi: 21
Pridružen/a: 23.10.2018, 16:32
Ima zahvala: 9 puta
 pohvaljen: 6 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Bogz_Okupaci »

huana.meri je napisao/la: 21.04.2024, 08:04 konkretno najbolje uspjehe sam imao sa svojim koktel čašama i duplom alu folijom, nikakvi čepovi jer nepostoje, a čaša sam imao na vagone...
posložim sve čaše na dno lonca s krpom, ručnikom, vode da ima 4 prsta, u svim čašama kuhan kuruz, poklopljene sve duplom alu, i poklopac na lonac i kuhaj sat i neš,
kasnije s alkoholom inakuliram čaše, pazim, jer odižem jedan sloj folije a drugi bušim, nakon igle samo poklopim drugi sloj nazad i prebrišem alkoholom rub folije, čaše malo...neodižem cijelu foliju, samo jedan sloj rubno, da gurnem ispod iglu i probijem prvi sloj alu, kapiš?
praktički kockam se, ali sam imao pola pola uspjeha protiv kontaminacija, a dobro je jer ipak diše, nije herm zatvoreno pa da zafali kisika....
ovo je i meni metoda koja mi je bila daleko najuspješnija, samo što sam u čaše stavljao vermikulit i smeđe rižino brašno...

pojavio mi se micelij napokon u jednoj tegli raži :lovee: :lovee: i u još jednoj tegli kontaminacija... ostale zasad miruju....
Odgovori