Last minute pitanja

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
FalloutBoy
rank2
Postovi: 11
Pridružen/a: 06.08.2011, 01:18
Ima zahvala: 3 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la FalloutBoy »

pozdrav ekipa!
pitanje;imam tri tegle potpuno kolonizirane raži,problem je kaj su inokulirane 27og 9og prošle godine,znači sad već 6mj je prošlo od kada su unesene spore,pa me zanima da li postoji mogućnost da je taj micelij još živ? izgleda potpuno zdravo,bijelo bez ikakvih znakova mogućih kontaminacija! pomagajte! :-ss
@sminka
da to ti je sintetička vata,al ti se višeisplati kupiti u pet shopu,cijena cca 10-12kn i miran si 2 godine!
“I wanted to change the world. But I have found that the only thing one can be sure of changing is oneself.” A.Huxley
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la dr.manijak »

Pa najlaksi nacin da saznas je da ga bacis sa substratom, ili jednostavno izvadis desetak zrnja i vidis za dan ili dva da li ce se pokrenuti micelij ponovo.
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Redemption666
rank2
Postovi: 22
Pridružen/a: 08.02.2013, 00:22

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Redemption666 »

Ma voda iz vana mi je prodrla u posudu, al sada je sve OK, bar po tom pitanju. Sad imam drugo pitanje. Kejk mi je skroz pobijelio ali mi se nekako čini da umjesto da krenu gljive izbijat da se on i dalje širi te na površini stvara spoj micelja koji izgledaju kao vata? Čitao sam nešto da bi bilo dobro kejk zalediti ukoliko se nastavlja širiti sad ne znam...
Avatar
Gorda
rank9
Postovi: 386
Pridružen/a: 20.01.2013, 22:45
Ima zahvala: 86 puta
 pohvaljen: 91 put

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Gorda »

Postoji "šok metoda", kad se kejk ili šta već, stavi u nešto tipa vrećica i stavi u frižider na nekoliko sati da potakne razvoj plodova... Ne znam iz prve ruke, ali, da, ljudi tvrde da funkcionira.

Nakon potpune kolonizacije, dakle kada je sve prekriveno finim slojem micelija, ostavi još 5-7 dana u čašama ili čemu već...nek sitaju. Nakon toga dunkaj ili stavi direktno, ovisno o tvojoj procjeni. Ž

http://www.mushroomvideos.com/

(starije metode i teorije, ali funkcionira... :ymparty: )
"Just as a candle cannot burn without fire, men cannot live without a spiritual life."
Avatar
whisperingwind
rank3
Postovi: 57
Pridružen/a: 25.08.2010, 02:26
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 18 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la whisperingwind »

sminka je napisao/la:http://s15.postimg.org/mz9mlbvez/SAM_0368.jpg

Dali je ovo filter vuna? ( iz igračke plišane )

jest. ja bi radije kupio novu ak imaš di....

dođe 20 kuna u pet shopu.. :kaffeetrinker_2:
"LSD is a drug which tends to cause psychotic behavior in those people who HAVEN'T taken it." Timothy Leary
Redemption666
rank2
Postovi: 22
Pridružen/a: 08.02.2013, 00:22

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Redemption666 »

Jel itko probao sa smrzavanjem a da je info iz prve ruke. Upravo sam stavio kejk u škirnju na zaleđivanje, namjeravam ga tamo držat cca 2-3 sata pa izvadit i nadat se nekoj promjeni. Nakon što mi je micelj probio zemlju i izbio na površinu pomislio sam kraj problemima kad opet ovo...

Micelj se na vrhu formira u nekakvu vunu ili vatu...a onaj dio na koji se još nije proširio se i dalje širi, te očito ne misli izbacivat gljive van....bar ne dok se nešto ne napravi, samo ne znam što :( . Sutra mi cura dolazi, a kod nje mi digitalac pa ću i slike dignut na forum da vidit o čemu se radi....
Horos
rank6
Postovi: 237
Pridružen/a: 08.06.2011, 20:26
 pohvaljen: 57 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Horos »

drugari danas sam ponovo imao prilike da se uverim koliko trapave ruke imam. dok sam skidao prvi flush i brao abortuse ispade mi iz ruku supstrat i razi se na 3 dela. pokupio sam ih i vratio u vratio u posudu a onda nalio vode i potopio sva 3 komada. ima li nade da bude jos nesto od toga ili da bacam?
Horos
rank6
Postovi: 237
Pridružen/a: 08.06.2011, 20:26
 pohvaljen: 57 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Horos »

drugari imam problem. u jednoj posudi su mi pecurke mahom oborile kapice dole. da li je to nesto ozbiljno?
slika
Avatar
Echoes
rank4
Postovi: 145
Pridružen/a: 31.03.2010, 21:29
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 48 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Echoes »

nemoj bacati strgani supstrat, sačekaj pa ćeš vidjeti što će se dogoditi. s gljivama na slici je sve u redu, a ove kojima se kapica otvorila su spremne za berbu :thumbsup:
tišina je najbolji jezik
Horos
rank6
Postovi: 237
Pridružen/a: 08.06.2011, 20:26
 pohvaljen: 57 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Horos »

pobrane upravo druze, bas sitno, 25g :) al dobro prvi im je flush, nego ne znam sto su ovako oborile glave, sve gljive do sada su mi uvek bile uspravne
Odgovori