Što je s vodom?

Temperatura, vlaga, svjetlo, ventilacija, casing...
Punxerklc

Što je s vodom?

Post Postao/la Punxerklc »

Treba mi odgovor nabrzinu pa obrišite kad odgovorim upravo planiram staviti spore u tikvicu s vodom, ali vidim da u vodi plivaju neka bijela govanca kojih ima i na površini. Je li to samo klor ili?
Steriliziro sam je u express loncu 25 minuta sve regularno i izvadio van hladila se 24 sata sa folijom na vrhu koju nisam niti dirao niti micao...
Help?
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Što je s vodom?

Post Postao/la HypnoToad »

Neznam što je to, ali ako je sterilizirana nebi trebalo bit problema, jedino možeš pokušat izbjeć to bijelo, al nije ni tolko vano.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Punxerklc

Re: Što je s vodom?

Post Postao/la Punxerklc »

MA puna je tih bijelih gluposti kao kada natočiš čašu vode pa je bijela npr ako imaš puna klora u vodi tako da ne mogu izbjeći. MA klor je 100 % znam kako izgleda samo ne znam šteti li klor sporama
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Što je s vodom?

Post Postao/la HypnoToad »

A neznam... Zato se za izradu šprica uvijek savjetuje destilirana voda. Napravi, valjda će sve bit ok.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
mandelbrot
rank8
Postovi: 342
Pridružen/a: 04.04.2010, 11:24
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 6 puta

Re: Što je s vodom?

Post Postao/la mandelbrot »

To ti je od kamenca, ne brini, nece to nista naskodit, inace je bolje koristit destiliranu vodu bas zbog toga, cisto radi estetike :D .
z = z*z +c
Avatar
Tain
rank6
Postovi: 204
Pridružen/a: 19.04.2010, 12:07
Ima zahvala: 65 puta
 pohvaljen: 50 puta

Re: Što je s vodom?

Post Postao/la Tain »

da, kamenac je, pogotovo ako si prokuhavao već.
klor ispari, kamenac ostaje.
I love not man the less, but nature more.
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Što je s vodom?

Post Postao/la Red »

Nista se nece desiti, moze bilo kakva voda... estetike radi koristi destiliranu ;)
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Punxerklc

Re: Što je s vodom?

Post Postao/la Punxerklc »

E hvala puno svima na pomoći i strpljenju. Steriliziro sam sve uz pomoć frenda upravo sam izvadio iz lonca sve jedino me brine što na stijenkama staklenke di je kukuruza ima dosta kondenzirane vode i kapljica iako sam cijedio kukuruz nakon iskuhavanja kojih 40-ak minuta, stavio na ručnik i još reda radi prešao par puta fenom(frendova ideja :D )...
Na vermikulitu nema ništa iznutra dooobro sam ga natiskao..

Samo mi još recite da nemam što brinuti zbog kondenzirane vode i to je to.. Jer wet spot uzrokuju bakterije koliko znam a ne sama voda... Ili ne?
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Što je s vodom?

Post Postao/la Red »

bitno da dole nema vode, na dnu... jer to bi bilo previse. ali ako su tu kapljice, promuckaj par puta prije ubacivanja spora...da pokupi kukuruz sve i bit ce to ok.
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Punxerklc

Re: Što je s vodom?

Post Postao/la Punxerklc »

A na dnu ima nešto malo skroz 2-3 kapljice. A kukuruz sunjam da će to pokupit jer je uz svaki koji je uz rub vlažno malo....
A mislim da neće bit problema jer ipak sa sporama unosim ionako 2 ml vode tako da je i to voda jbg...

Neznam baš sam pazio da se posuši valda nisam trebo svako zrno posebno obrisat hh.
Šta mislite, oće bit ok?

Evo i par slika

slika

slika

slika
Zadnja izmjena: Punxerklc, dana/u 12.05.2010, 20:37, ukupno mijenjano 1 put.
Odgovori