Pravila Foruma i finog ponašanja

Novosti i obavijesti
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Pravila Foruma i finog ponašanja

Post Postao/la Red »

1. Upoznajte se sa forumom
Dobro dosli, tko god da jeste. Opustite se i istrazite forum na miru. Vidite kako drugi ljudi disu i o cemu se ovdje pise. Upoznajte se sa temama i slobodno pridruzite u bilokojoj raspravi! Novo misljenje, ideje i teme su uvijek dobro dosle i zato obogatite ovaj forum skupa sa nama. Ovo je vase igralište!

2. Ne ponavljajte teme

Imate nekih poroblema, upita ili komentara a niste sigurni jel to vec postoji na forumu? Prvo se pokusajte snaci koristeci trazilicu i pretrazivanjem odredenih tema koje vas zanimaju ili mislite da su srodne. Ako ne nalazite nista vama korisno slobodno nam se obratite. Zamolili bi vas da prije prvog otvaranja teme ili poruke provjerite dal vec isto pitanje/ tema postoje. Cisto da ne stvaramo konfuziju. Duple stvari se brišu...

3. Pomozite da Vam pomognemo
Ako imate bilo kakvih problema ili upita vezano uz bilo sta sto vas zanima, molim vas da budete konkretni kod pitanja- da bude stvar sto jasnija i nama razumljiva da bi vam dali potpuni odgovor. Ako je moguce prvo se informirajte diljem neta a onda ako ne nalazite odgovor mi cemo biti vise nego sretni da vam izademo u sustret i istrazimo stvar skupa sa vama. Budite jasni i konkretni kod vasih upita.

4. Pišite kvalitetno i ozbiljno
Ovaj forum ima vrlo jasnu misiju, informirat i pruzit tocne i kvalitetne informacije tko god je zeli primiti. I zato vas molimo da kod pisanja ili otvaranja novih tema budete konkretni i jasni i najvažnije TOČNI. Necemo tolerirat pisanje samo radi pisanja, necemo tolerirati izbijanje sala na racun tuđih tema ili misljenja.
Ako zelite polemizirat/ raspravljat/ diskutirat, ucinite to mirne glave i bez agresivnih napada ili ismijavanja. Budite konkretni, opušteni i inteligentni, negativa nikom ne treba. Sve informacije koje zelite podjeliti sa drugima neka budu 100% tocne, nitko ne zeli neciju dušu na srcu. Ono sto pišete utjece na druge ljude i zato imajte to na umu kada pišete o necemu.

5. Ne citirajte bez potrebe
Mislim da stvarno nema potrebe da se citiraju ljudi koji pisu nesto odmah iznad vas. Za to postoji Replay botun. Ukoliko ste zakasnili na odredeni odgovor i netko je pisao prije vas, onda je citiranje vise nego dobro doslo, da bi svi znali kojem se clanu obracate. Molim vas ne stvarajte konfuziju jer ce sve biti izbrisano/ ispravljeno, a to ne zelimo...

6. Izaberite relevantan forum za svoju temu
Ne postavljajte pitanja u pogrešnim forumima. To je stvar koja vjerojatno najviše izluđuje korisnike, koji su uglavnom opredjeljeni za nekoliko specifičnih foruma koje isključivo prate na cijelom sajtu. Da bi izbjegli nepotrebni kaos, istrazite forum i svoju temu/upit objavite na pravom mjestu.

7. Ne budite nestrpljivi
Ne budite nestrpljivi! Postoji velika mogucnost da odmah po postovanju dobijete odgovor, ali ce cesto proći i više dana prije nego što se pojavi neko ko zna pravi odgovor. Ne ponavljajte poruku u toku nekoliko dana ukoliko vidite da Vam niko ne odgovara. Ponovite upit pod istom temom ako vam nitko kroz duzi period nista ne odgovori. Budite strpljivi...

8. Pazite kome vjerujete
Ne vjerujte prvom odgovoru koji dobijete. Sačekajte nekoliko dana dok se više upućenih osoba ne uključi u diskusiju i da svoje mišljenje o problemu. Vrlo je moguće da ćete sami morati da izaberete pravu opciju iz spektra ponuđenih odgovora, nakon što razmotrite sve iznjete argumente. Potrebno je da nekoliko dana pratite poruke osoba koje nude odgovore na Vaš problem, i tako ćete steći pravi uvid u to koga treba poslušati, a ko priča bez veze.

9. Pazite koga ispravljate i kome govorite kako nije u pravu
Šta god da radite, ne pokušavajte da ispravite bilo koga, osim ako ste 100% sigurni da ste u pravu, a da druga osoba griješi. Protiv takvih postupaka, koji su čest uzrok besmislenih svađa po forumima, moraju se boriti moderatori, ali i sami korisnici foruma moraju biti obazrivi prilikom svog izražavanja! Ukoliko niste potpuno sigurni da li neko greši, bolje zatražite od te osobe da objasni svoje mišljenje ili rešenje problema. Zbog prazne priče je moguće da će ljudi sa foruma početi da Vas gledaju sa sumnjom i da ignoriraju Vaša pitanja, ukoliko ne budete djelovali dovoljno ozbiljno. Ne volimo šarlatane! Vaše iskustvo i znanje vas nikada ne smije staviti u poziciju da ste "bolji" od nekog tko mozda nije upucen, zato budite razumni i objektivni.

10. Bez političkih i vjerskih prepucavanja!
Strogo je zabranjeno pokretati političke i vjerske teme! Svaka rasprava na nacionalnoj, vjerskoj i političkoj osnovi biće momentalno obrisana! Ovo je forum namjenjen korisnicima sa prostora bivših Jugoslovenskih država i molimo Vas da to poštujete, a svoje emocije iskaljujte na nekom drugom mjestu. Ako se rasprava ipak izrodi iz neke teme i dotice se religije/ politike, molim vas da budete suzdrzani od negativnih komentara ili napadanja drugih ako se ne slazete u razmisljanju. Rasprave i polemike su pozeljne samo ako su objektivne i inetligentne, bez pristranih osjecaja ili nametanja. Sve ostalo ce se brisat i korisnik upozoren!

11. Reklamiranje je zabranjeno
Forum nije mjesto za besplatno reklamiranje Vašeg posla, sajta, firme, ili bilo čega što moderatori ocjene kao očiglednu zloupotrebu foruma za besplatno oglašavanje.

12. Stop sintetičkim drogama
TheMajka.com propagira obrazovanje ljudi u vezi magičnih i ljekovitih biljaka i gljiva. Ovo je forum o majci prirodi i zato se tako i ponašajte.

13. Sva prava zadržava The Majka. com
Prava na sve tekstove zadržava themajka.com zajedno sa autorima tekstova. Vama je dopušteno da bilo koji materijal (prvenstveno tekstove) prenesete na bilo koji drugi sajt, ili u štampani oblik, ali samo ako ispod toga navedete odakle ste uzeli taj materijal, nešto ovako:
Izvor: The Majka Forum https://themajka.com"

14. Bez ponude/potražnje ilegalnih proizvoda
Zabranjena je rasprava i izmjena informacija o nabavci ilegalnih droga. Mnoge stvari, biljke i gljive koje ovdje spominjemo su u ex-YU zemljama još uvijek ilegalni dok sloboda govora postoji, zato, da bismo ovaj sajt održali legalnim, strogo je zabranjeno nuditi i/ili tražiti prodaju ili razmjenu bilo čega što je ilegalno u bar jednoj od država bivše Jugoslavije, počevši od sjemenki, spora, biljaka i gljiva i ostalih srodnih pripravaka.

Skrećemo vam pažnju da je strogo zabranjeno obraćati se ljudima, a posebno administratorima sajta, kako na forumu tako i preko privatnih poruka sa zahtjevima za nabavkom (prodaja/poklanjanje/razmjena) bilo kakvih ilegalnih sredstava i ukoliko tako nešto napravite bit cete uklonjeni sa foruma.

15. Maloljetnicima je zabranjeno učestvovanje u diskusijama na forumu.
Svatko tko tvrdi ili se dozna da je maloljetan bit će upozoren i uklonjen s foruma.

16. Zabrana komercijalnog uzgoja.
The Majka. com ne podržava uzgoj biljaka/ gljiva u komercijane svrhe. Ako administratorski tim donese odluku da se radi o komercijalnom uzgoju, znači ako netko uzgaja ili namjerava uzgajati mnogo više biljaka/ gljiva nego se to može smatrati da je za osobnu upotrebu, bit će banovan sa foruma. Takve ljude ne trebamo!! Ovaj forum ima prvenstvenu i jasnu namjeru da INFORMIRA a ne da uci budale kako da zaraduju ilegalnim putem!

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Preporuke i napomene:

- Zbog vaše sigurnosti preporučamo da javno ne otkrivate svoj identitet; ime, prezime, adresu stanovanja, sliku lica, email, profil na socijalnoj mreži poput facebooka i sl. Preporučamo da linkovi na slike budu sa sigurne veze, odnosno da počnu sa https:// . Slike je najbolje uploadati na forum prilikom formiranja posta preko prozorčića za upload slika i kopirati link u post, ili koristiti opciju za privitke. Tako se osigura anonimnost i trajnost slike.

- Sve informacije koje se nalaze na ovom forumu su namjenjene samo u svrhu edukacije i informacije i naša namjera nije da ohrabrujemo druge da koriste sadržaj ovog foruma u ilegalne svrhe. Mi ne možemo niti ćemo biti odgovorni za ono što Vi radite sa informacijama koje se ovdje nalaze.

- Članovi koji nakon bananja naprave novi account biti će automatski uklonjeni s foruma.

TheMajka

Budite pametni, lijepo se ponašajte i necemo imati problema nikakvih slika
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1451 put

Re: Pravila Foruma i finog ponašanja

Post Postao/la Beyond Le Fov »

Red je napisao/la:14. Bez ponude/potražnje ilegalnih proizvoda
Zabranjena je rasprava i izmjena informacija o nabavci ilegalnih droga. Većina stvari, biljaka i gljiva koje ovdje spominjemo su u ex-YU zemljama još uvijek ilegalni dok sloboda govora postoji, zato, da bismo ovaj sajt održali legalnim, strogo je zabranjeno nuditi i/ili tražiti prodaju ili razmjenu bilo čega što je ilegalno u bar jednoj od država bivše Jugoslavije, počevši od sjemenki, spora, biljaka i gljiva i ostalih srodnih pripravaka.

Skrećemo vam pažnju da je strogo zabranjeno obraćati se ljudima, a posebno administratorima sajta, kako na forumu tako i preko privatnih poruka sa zahtjevima za nabavkom (prodaja/poklanjanje/razmjena) bilo kakvih ilegalnih sredstava i ukoliko tako nešto napravite možete i najverovatnije ćete biti upozoreni a u krajnjem slucaju uklonjeni sa foruma.
Ljudi obratite pažnju na podebljanu rečenicu. Odnosi se i na rasprave o internet black marketu. Rasprave kako kupovati preko njega su isto kao da dajete informacije kojeg dilera kontaktirati i kako nabaviti drogu in real life, a to je strogo zabranjeno, nije zaebancija i dovodite u opasnost sebe i ovaj forum. Svi će biti momentalno i trajno udaljeni s foruma kome padne na pamet pokušavati nabaviti ilegalne droge preko ovog foruma na bilo koji način. A postovi onih koji će davati takve informacije bit će obrisati i upozoreni.

Ovo je forum o prirodi i njenoj magiji, nije narkofilski portal za razmjenu droge i pružanje informacija o nabavci. Osnovna stvar kaznenog zakona svih država, kojeg se mora pridržavati i ovaj forum.
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: Pravila Foruma i finog ponašanja

Post Postao/la Devil'sChase »

Eee,ljudi, ja bi isto molio da neki malo obrate pažnju na ovaj dio
5. Ne citirajte bez potrebe
Mislim da stvarno nema potrebe da se citiraju ljudi koji pisu nesto odmah iznad vas. Za to postoji Replay botun. Ukoliko ste zakasnili na odredeni odgovor i netko je pisao prije vas, onda je citiranje vise nego dobro doslo, da bi svi znali kojem se clanu obracate. Molim vas ne stvarajte konfuziju jer ce sve biti izbrisano/ ispravljeno, a to ne zelimo...
Fkt, ne kužim zašto neki od vas stalno citiraju nekoga, kada pišu odmah iza njega. Citiranje služi ako želiš komentirati neki post na koji si malo zakasnio, ili ako želiš samo neki određeni dio iz prethodnog posta. A ne citirat sve odmah iza tog posta, pogotovo kad su postovi ogromni. Mislim nije to nis strasno, sam ono, mi to moramo prepravljat stalno, a bzvz se krca forum nepotrebnim tekstom. :)
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Pravila Foruma i finog ponašanja

Post Postao/la Red »

Očito je lakše kliknuti desno nego dolje :p :ymdevil: Vjerujem da dosta njih niti ne ide za time što klikče i kako to poslije izgleda. Mnogi ne znaju da mogu i editirati... heh, s vremenom :)
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
M & R
rank6
Postovi: 209
Pridružen/a: 14.09.2013, 05:32
Ima zahvala: 157 puta
 pohvaljen: 56 puta

Re: Pravila Foruma i finog ponašanja

Post Postao/la M & R »

Ah .. red draga .. lako je klikati, bilo gore il dole .. glavno da se klika, a razlog ocito se ne zna pa se predomišljamo .. jebili nebili .. he he he :ymdevil: malo bi pa malo nebi .. to ka ono ... os bit heben i pošten, a da ti uspuno ne uđe ... kolko zna to jos nije moguće !!! :p Pomalo, naučit će ! slika ne znam jos na koju stranu ... znam samo da upravo izlazim iz stana ;)

Želim Vam ugodan i dobar dan SVIMA the Majčica forumčeka !! :-*
Sat - ćit - ananda - Vigrahi.
Avatar
dimitrije
rank3
Postovi: 95
Pridružen/a: 15.12.2013, 19:38
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 50 puta

Re: Pravila Foruma i finog ponašanja

Post Postao/la dimitrije »

Pozdrav ljudi, obracam vam se povodom represije na slobodu misljenja koja preti da pretvori nas mili forum u digitalni Babilon. Interesuje me da li je okej i po pravilima da se postuje jedan link na clanak iz mainstream art/culture portala (stavicu ga dole u sledecem postu u slucaju da nije, i da ga morate obrisati)? Clanak govori o odredjenim desavanjima na deepwebu i nema nikakvih linkova prema black marketima. U nedoumici sam zato sto pravila deluju kontradiktorno i ne moze da se skonta da li se forum zalaze iskljucivo za legalne ili nelegalne stvari, a ne bih hteo da budem banovan zbog toga, te zato i pitam.
Srdacan pozdrav.

Link sledi:
link
Avatar
dimitrije
rank3
Postovi: 95
Pridružen/a: 15.12.2013, 19:38
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 50 puta

Re: Pravila Foruma i finog ponašanja

Post Postao/la dimitrije »

Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Pravila Foruma i finog ponašanja

Post Postao/la HypnoToad »

Možeš se ti bunit koliko hoćeš, takva su pravila i neće se mijenjati. Nećeš dobit ban zbog toga, ali ćeš biti upozoren i post izbrisan.
Ti dobro znaš što si napisao i kakav si post složio, ja link nisam ni pogledao jer on apsolutno nije važan, nije me briga što druge stranice objavljuju. Znači obrisano je zbog onoga 'ajmo pričat o svemu vezanom za black market', ne zbog linka.
Ovaj forum se bavi isključivo prirodom, i svime što je vezano uz prirodu, uključujući i edukaciju o prirodnim psihoaktivnim spojevima koji su ilegalni ali bi trebali biti legalni zbog niza ljekovitih svojstava.
Ako si dobio dojam da je ova stranica namijenjena raspravi o drogama i njihovoj nabavci, onda si se jako prevario.
Slobodno možeš napraviti svoj forum koji će biti te tematike, mi kao prvo ne želimo probleme sa zakonom, a niti imamo ikakvog interesa da se forum pretvori u narkomansko okupljalište.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
dimitrije
rank3
Postovi: 95
Pridružen/a: 15.12.2013, 19:38
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 50 puta

Re: Pravila Foruma i finog ponašanja

Post Postao/la dimitrije »

Skonto sam u čemu je nesporazum.
Ja sam prvo pomislio 'kako je moguće da ljudi ovde ne znaju za Tor, moram im objasniti?'. Meni je to bilo interesantno što postoji uopšte takva tehnologija, kriptovane poruke, distribuirani sajtovi, bitcoini, pič*ke materine... Ali to je stvarno vise tema za informaticki forum nego za majku. Jedino sam kontao mozda bi ljudima olaksalo neke stvari, da ako ih interesuje otvaranje vrata percepcije, ne moraju imati posla s krezubim lerdijima koji uvaljuju mišomor, nego *klik* *klik* i gotov poso (normalno ko skonta kako funkcioniše, prosečan korisnik interneta danas zna da uđe u gugl, fejsbuk, jubito i eventualno neki informativni portal). Sve zavisi od ljudi kako će i na koji način koristi to što imaju. A normalno je i da ovde postoji deo diskusije o tome kako doći do spora ili kitova. Da bi do nečega došao, bitni su ljudi koji će ti to omogućiti, neko će ti možda dati sporu lično, neko će ti poslati preko interneta. Ja sam ranije čitao svašta, interesovalo me je proširenje uma, ali me nisu interesovali krugovi ljudi koji drogerašenje drugačije shvataju, i da preko novih tehnologija komunikacije nisam dobio prve pečurke, sad bih vrata percepcije mogao da otvaram litrom rakiještine.
Srdačan pozdrav!
Vaš Dimitrije
:ymhug:
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Pravila Foruma i finog ponašanja

Post Postao/la HypnoToad »

Poanta je da mi pravimo razliku između uzgajanja gljiva i ostalih prirodnih stvari, samostalno, svojim radom i znanjem za sebe, znači i nabavke spora, i poslovanja s dilerima, bilo internetskim ili onim uličnim koji u slobodno vrijeme otimaju i prodaju ljudske organe. Moj osobni stav je da su svi dileri najveće smeće i bilo kakvo poslovanje s njima samo doprinos ogromnom problemu kriminala.
Jedan FSRE koji besplatno izmjenjuje spore među ljudima se nikako ne može nazivati dilerom ni u kojem obliku.
Ljudi koji imaju želju i cilj uzeti neki psihodelični spoj će već naći način kako doći do njega, ili kako kažu, psihodelik će naći njih. Ali mi ovdje nikome nećemo davati informacije kako doći do njega, možemo samo obrazovati o svim aspektima tog spoja i iskustva.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Odgovori