Lov na Psilocybe u divljini

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Odgovori
Matija2929
rank1
Postovi: 1
Pridružen/a: 05.04.2024, 15:47

Re: Lov na Psilocybe u divljini

Post Postao/la Matija2929 »

20240510_193536.jpg
Јуче нађене, шта мислите?
Avatar
storm.raver
rank10
Postovi: 438
Pridružen/a: 11.02.2014, 15:59
Ima zahvala: 96 puta
 pohvaljen: 280 puta

Re: Lov na Psilocybe u divljini

Post Postao/la storm.raver »

Firmus je napisao/la: 10.05.2024, 23:51
Nije Panaeolus cyanescens, nema njega u Evropi. A definitivno nije ni Panaeolus cinctulus.

Deluje da je neka vrsta iz Panaeolus papilionaceus grupe, koja je jako siroka genetski, u tom slucaju je neaktivan. Jebem li ga, vuce malo i na Panaeolus acuminatus, ukoliko nije rastao iz izmeta, onda je verovatno acuminatus.

Kad su psihoaktivne vrste u pitanju, mogao bi eventualno biti Panaeolus olivaceus, mozda cak i P.fimicola. Treba mikroskop za determinaciju tih vrsti.
:mushroom: learning things :mushroom:
Majci*sin10istok
rank1
Postovi: 1
Pridružen/a: 16.05.2024, 12:09

Re: Lov na Psilocybe u divljini

Post Postao/la Majci*sin10istok »

Ima li Sanse u ovo doba godine, duge kise i oko 5 stepeni je, zivim na 400m u sumi, istočna Srbija, naci GLJIVU psilocibSerbica? Imam problema sa depresijom, teskobom, bivši zavisnik od opijata sa preko 20 godina sranja imam hepc i nikad nisam imao psihodelično iskustvo. Interesuje me za terapijske svrhe, EVENTUALNO. JEL BI SMEO DA SE. 'BACIM' na gljive ili da zaboravim sve to...ali najiskrenije mišljenje od nekog iskusnog ' pecurkara ' jako bi voleo da nadjem lek za ovo ludilo. Eto.
Zdravi bili.
Avatar
storm.raver
rank10
Postovi: 438
Pridružen/a: 11.02.2014, 15:59
Ima zahvala: 96 puta
 pohvaljen: 280 puta

Re: Lov na Psilocybe u divljini

Post Postao/la storm.raver »

Majci*sin10istok je napisao/la: 16.05.2024, 12:27 Ima li Sanse u ovo doba godine, duge kise i oko 5 stepeni je, zivim na 400m u sumi, istočna Srbija, naci GLJIVU psilocibSerbica? Imam problema sa depresijom, teskobom, bivši zavisnik od opijata sa preko 20 godina sranja imam hepc i nikad nisam imao psihodelično iskustvo. Interesuje me za terapijske svrhe, EVENTUALNO. JEL BI SMEO DA SE. 'BACIM' na gljive ili da zaboravim sve to...ali najiskrenije mišljenje od nekog iskusnog ' pecurkara ' jako bi voleo da nadjem lek za ovo ludilo. Eto.
Zdravi bili.
Nema šanse. Ali bilo je kiše i nije prženje, tako da po livadama raste Panaeolus cinctulus, na konjskim govnima. Psihoaktivan je. Da li si spreman da jedeš pečurku koja raste iz konjskih govana ? Da li si spreman za magične gljive ? Ne znam. Ja jesam.
:mushroom: learning things :mushroom:
Avatar
huana.meri
Moderator
Postovi: 509
Pridružen/a: 10.06.2016, 23:03
Ima zahvala: 199 puta
 pohvaljen: 237 puta

Re: Lov na Psilocybe u divljini

Post Postao/la huana.meri »

dali si spreman, čuj, pa najbolji supstrat na planeti je balega, a i nije to govno kako mi mislimo, da iz njega rodi gljiva, mora se to dobro skurit na suncu i zraku, postat poželjno za mic, napadat se kiša po tome, a tek onda frutanje...
Napred je natrag a natrag je napred, pazi kamo ti ideš ;)
Avatar
faceOff
rank9
Postovi: 374
Pridružen/a: 27.02.2021, 11:46
Ima zahvala: 176 puta
 pohvaljen: 235 puta

Re: Lov na Psilocybe u divljini

Post Postao/la faceOff »

A šta možeš izgubiti? Razum?
Ja bi riskirao, ionako je precjenjen :D

Mislim da ti je sigurniji način za imati ih, probati uzgojiti.
_____________________________

That stone Buddha deserves all the birdshit it gets
I wave my skinny arms like a tall flower in the wind
Odgovori