Last minute pitanja

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
storm.raver
rank10
Postovi: 438
Pridružen/a: 11.02.2014, 15:59
Ima zahvala: 96 puta
 pohvaljen: 280 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la storm.raver »

Kad otvoriš teglu videćeš po mirisu, ako je kiselo onda je za bacanje, ali pogledao sam sliku dovoljno dobro i ne vidim nigde bakterije samo normalnu kondenzaciju i vlagu.
:mushroom: learning things :mushroom:
SPLFMNST
rank2
Postovi: 27
Pridružen/a: 18.08.2021, 21:38
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 11 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la SPLFMNST »

pozdrav ljudi, znate li mozda nekog sa nasih podrucja da prodaje sterilizirani agar i supstrate?
ja sam pronasao jednu firmu u Hrvatskoj, ali ispada da je nemoguce se s njima dogovoriti. stalno nesto odugovlace pa ne odgovaraju i neda mi se vise natezati s njima.
Bogz_Okupaci
rank2
Postovi: 21
Pridružen/a: 23.10.2018, 16:32
Ima zahvala: 9 puta
 pohvaljen: 6 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Bogz_Okupaci »

Prebacio sam 3 kolača u komoru, nakon što sam ih potopio 24 sata. Sve se čini ok, samo me brine vlaga, higrometar pokazuje 88%. Jel to premalo? Ako jest, dal da dodajem nove slojeve perlita i ostavim ih malo natopljenije?

slika
kale.kikor
rank5
Postovi: 169
Pridružen/a: 29.04.2021, 11:12
Ima zahvala: 51 put
 pohvaljen: 42 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la kale.kikor »

Cisto da napisem ako koga zanima, napravio sam akciju premestanja biljaka na drugu, unapred spremljenu lokaciju.
Dan pre toga sam nasao novo mesto, doneo vodu,iskopao rupe, a odma sledecu noc otisao na staru lokaciju da premestim biljke.
Nisam hteo da rizikujem da se vracam vise puta, vec sam u 2 kante turio po 2 biljke, ranac na ledja koj sam napunio dobrom zemljom i ajmo.
Imam 4 razlicite vrste(3 auto i 1 obicna) pa sam odlucio da od svake sacuvam po jednu.
Danas sam ih opet obisao i sve 4 su se primile! cemu se bas i nisam nadao sobzirom da ih presadjujem 2. put i da su se pokrivile od nosenja.
Sto se tice stare baste, uposlio sam drugara koji je, svestan rizika, bez pogovora prihvatio da zaliva biljke koje cemo podeliti pola-pola.
Kako su velicanstvena dela Tvoja Gospode, sve si premudroscu stvorio.
Bogz_Okupaci
rank2
Postovi: 21
Pridružen/a: 23.10.2018, 16:32
Ima zahvala: 9 puta
 pohvaljen: 6 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Bogz_Okupaci »

Zašto ih nisi sve prebacio? To što je drugar svjestan rizika, ne znači da te neće usosit ako bude sranje, ljudi se pogube, prepadnu, svašta nešto...
Avatar
storm.raver
rank10
Postovi: 438
Pridružen/a: 11.02.2014, 15:59
Ima zahvala: 96 puta
 pohvaljen: 280 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la storm.raver »

zasto nije sve prebacio ? bolje pitanje zasto nije presadio svu tu wutru pandurima pred stanicu jer je eto mangup i moze mu se. zamisli snimi te droncina po sred face, i ti se vratis i opet drndas biljke i premestas, kolko treba retardiran da budes ? cudo jedno kako pola foruma nije u zatvoru jos uvek.

posle ne daj boze ako druga navataju i priprete sa 10 godina za proizvodju opojnih droga, a tvoj snimak vec imaju, cik pogodi kome ce sve da natovare

sta moderatori rade osim sto drkaju jedni drugima na of topiiku, daj brate ovo je previse
:mushroom: learning things :mushroom:
Avatar
Firmus
rank11
Postovi: 485
Pridružen/a: 29.05.2019, 15:54
Ima zahvala: 311 puta
 pohvaljen: 260 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Firmus »

Bogz_Okupaci je napisao/la: 03.07.2022, 20:39 Prebacio sam 3 kolača u komoru, nakon što sam ih potopio 24 sata. Sve se čini ok, samo me brine vlaga, higrometar pokazuje 88%. Jel to premalo? Ako jest, dal da dodajem nove slojeve perlita i ostavim ih malo natopljenije?

slika
Jel ih prskas sa vodom nekoliko puta na dan? To ti je najbolji nacin za odrzavanje vlage, ovako ce vlaga isparit kroz te rupe, a i nije neki problem 3-4x na dan ih dobro poprskat.
Bogz_Okupaci
rank2
Postovi: 21
Pridružen/a: 23.10.2018, 16:32
Ima zahvala: 9 puta
 pohvaljen: 6 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Bogz_Okupaci »

Neko je na forumu rekao da micelij ne voli da ga se prska, pa nisam to radio. Jutros su se pojavili prvi pinovi :)
Avatar
Firmus
rank11
Postovi: 485
Pridružen/a: 29.05.2019, 15:54
Ima zahvala: 311 puta
 pohvaljen: 260 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Firmus »

Bogz_Okupaci je napisao/la: 11.07.2022, 06:42 Neko je na forumu rekao da micelij ne voli da ga se prska, pa nisam to radio. Jutros su se pojavili prvi pinovi :)
Pa ne voli direktno... ali prskaj finu maglicu u zrak okolo, a i da padne direktno necu mu nista bit. Ja sam zabunom prskao sa 9% alkoholni ocat, i prezivio je, ali nije bio bas sretan myc...
ljomiga
rank3
Postovi: 58
Pridružen/a: 12.04.2022, 01:08
Ima zahvala: 20 puta
 pohvaljen: 21 put

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la ljomiga »

Koju podlogu preporucujete u slucaju nedostatka coco coir-a? Sta je sledece najbolje na listi.
(imam 3 tegle spawna a ne mogu doci do kokosa nikako) Dolazi li u obzir peletirano konjsko i govedje djubrivo?
Odgovori