Vodič za naručivanje printa s FSRE-a

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
zvonac
rank2
Postovi: 29
Pridružen/a: 14.01.2021, 10:18
Ima zahvala: 9 puta
 pohvaljen: 5 puta

Re: Vodič za naručivanje printa s FSRE-a

Post Postao/la zvonac »

mr.lirika je napisao/la: 04.08.2021, 12:27 meni nije stiglo ništa,ljut sam ko pas !!!
Zna nekad zapeti u posti, ja sam cekao 3 mjeseca, posalji im mail i rijesit ce se.
zvonac
rank2
Postovi: 29
Pridružen/a: 14.01.2021, 10:18
Ima zahvala: 9 puta
 pohvaljen: 5 puta

Re: Vodič za naručivanje printa s FSRE-a

Post Postao/la zvonac »

Je li itko naručivao sa r/eusporehub, točnije naručivao spore syringe? Malo mi izgleda opasnije za naruciti jer nije spore print da stane u pismo
CrispyLick
rank1
Postovi: 7
Pridružen/a: 09.08.2021, 15:56

Re: Vodič za naručivanje printa s FSRE-a

Post Postao/la CrispyLick »

zvonac je napisao/la: 04.11.2021, 12:02 Je li itko naručivao sa r/eusporehub, točnije naručivao spore syringe? Malo mi izgleda opasnije za naruciti jer nije spore print da stane u pismo
Ja sam narucivao sa reddita on stranica koje imaju stvarno proverene vendore,veliki je problem poslati spriceve iz evrope za balkan a kamoli iz US-a ili Kanade.Ja sam konkretno iz UK-a uzeo jedan spore syringe,i njima je zakon da moraju da oznace tako nesto na pakovanju i da je to za mikroskopske svrhe,ali nasa carina i centralna posta to tretira kao sredstva za proizvodnju psihoaktivnih supstanci pa ili bace paket,ili ti salju da im dostavis dokaze neke itd.
Moj licni savet,nikad spriceve,veliki je rizik dal ce ti stici ili ne,spore printovi su mnogo bolja opcija,a ti lagano posle mozes spric da napravis,imas mnogo tutorijala kako. Nadam se da sam ti pomogao,pozz
zvonac
rank2
Postovi: 29
Pridružen/a: 14.01.2021, 10:18
Ima zahvala: 9 puta
 pohvaljen: 5 puta

Re: Vodič za naručivanje printa s FSRE-a

Post Postao/la zvonac »

CrispyLick je napisao/la: 05.11.2021, 00:47
zvonac je napisao/la: 04.11.2021, 12:02 Je li itko naručivao sa r/eusporehub, točnije naručivao spore syringe? Malo mi izgleda opasnije za naruciti jer nije spore print da stane u pismo
Ja sam narucivao sa reddita on stranica koje imaju stvarno proverene vendore,veliki je problem poslati spriceve iz evrope za balkan a kamoli iz US-a ili Kanade.Ja sam konkretno iz UK-a uzeo jedan spore syringe,i njima je zakon da moraju da oznace tako nesto na pakovanju i da je to za mikroskopske svrhe,ali nasa carina i centralna posta to tretira kao sredstva za proizvodnju psihoaktivnih supstanci pa ili bace paket,ili ti salju da im dostavis dokaze neke itd.
Moj licni savet,nikad spriceve,veliki je rizik dal ce ti stici ili ne,spore printovi su mnogo bolja opcija,a ti lagano posle mozes spric da napravis,imas mnogo tutorijala kako. Nadam se da sam ti pomogao,pozz
Ma našao sam ducan u EU, tako da nebi islo kroz carinu, ali na kraju svejedno sam naručio print, jedini razlog zašto nisam htio sa fse jer sam prosli put dobio barem tako mislim "losu" genetiku, pa sam htio probati nešto drugo.
Ali evo ide fse ponovo, valjda ce biti bolje ovaj put :)
Avatar
jagodica.bobica
rank2
Postovi: 15
Pridružen/a: 16.11.2021, 21:33
Ima zahvala: 12 puta
 pohvaljen: 7 puta

Re: Vodič za naručivanje printa s FSRE-a

Post Postao/la jagodica.bobica »

samo da javim da su stigli printovi sa FSE Espana. Platila sam preko bank transfera (Skrill, mislim da moze i Paypall). Bilo je veoma jesnostavno. Print mi je stigao za 10ak dana. Uzela sam onu najskuplju verziju za 3 printa i pracenu posiljku, sto dodje 12€, al sam im uplatila 15, "cisto protiv malera". Golden teacher, Mexican i B+.
Sad idem u nabavku za sve sto mi treba za pravljenje sprica i inokulaciju, pa, Boze zdravlja, zapocinjem dnevnik.
nek se sruši ceo svet ako neće preokret
Avatar
KaPaRo21
rank2
Postovi: 13
Pridružen/a: 08.12.2021, 19:24
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 8 puta

Re: Vodič za naručivanje printa s FSRE-a

Post Postao/la KaPaRo21 »

jagodica.bobica je napisao/la: 06.12.2021, 14:01 samo da javim da su stigli printovi sa FSE Espana. Platila sam preko bank transfera (Skrill, mislim da moze i Paypall). Bilo je veoma jesnostavno. Print mi je stigao za 10ak dana. Uzela sam onu najskuplju verziju za 3 printa i pracenu posiljku, sto dodje 12€, al sam im uplatila 15, "cisto protiv malera". Golden teacher, Mexican i B+.
Sad idem u nabavku za sve sto mi treba za pravljenje sprica i inokulaciju, pa, Boze zdravlja, zapocinjem dnevnik.
Драга
jogodica.bobica,
ја сам прве споре са наведеног сајта наручио још 2017.те године и ниједан није био контаминиран.
Можеш проверити сајт и сликати коверту са пристиглим принтовима и освојити још додатне принтове :D
Добри стрејнови за старт, мада бих ја саветовао обавезно и неку тајландску врсту, пошто су брзи колонизатори, агресивни и доста отпорнији на контаминације од осталих стрејнова.
Мој савет ти је да направиш списак и тако да идеш са стварима, пошто ће ти за цео процес требати доста :)
Ја сам почео мој списак пре 6 година и даље траје, а буџет прешао 1000е :))
Видим да ћеш пробати сајринг да правиш што подржавам за први пут :)
Ако треба неки савет или неко питање, недоумица или било шта пиши, пратићу дневник :ymhug:

КаПаРо 21
KaPaRo 21---> uskoro priručnici na srpskom jeziku od trip tima za uzgoj magičnih pečuraka
Avatar
jagodica.bobica
rank2
Postovi: 15
Pridružen/a: 16.11.2021, 21:33
Ima zahvala: 12 puta
 pohvaljen: 7 puta

Re: Vodič za naručivanje printa s FSRE-a

Post Postao/la jagodica.bobica »

he he, hvala na ohrabrenju!
Danas idem po poslednju stavku - express lonac, neki turski, valjda ce odraditi posao.
Za divno cudo, mene su ukupni troskovi za pocetak izasli oko 100€, sa sve kutijama, loncem itd, sto je relativno povoljno za pocetak ovako zanimljivog hobija.
Jedva cekam da pocnem dnevnik, mada necu nista kretati dok se ne pojavi prvi micelijum u tegli. Kao ono kad zene cute i ne govore nikom prva tri meseca trudnoce 😂
nek se sruši ceo svet ako neće preokret
Avatar
KaPaRo21
rank2
Postovi: 13
Pridružen/a: 08.12.2021, 19:24
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 8 puta

Re: Vodič za naručivanje printa s FSRE-a

Post Postao/la KaPaRo21 »

jagodica.bobica je napisao/la: 09.12.2021, 12:52 he he, hvala na ohrabrenju!
Danas idem po poslednju stavku - express lonac, neki turski, valjda ce odraditi posao.
Za divno cudo, mene su ukupni troskovi za pocetak izasli oko 100€, sa sve kutijama, loncem itd, sto je relativno povoljno za pocetak ovako zanimljivog hobija.
Jedva cekam da pocnem dnevnik, mada necu nista kretati dok se ne pojavi prvi micelijum u tegli. Kao ono kad zene cute i ne govore nikom prva tri meseca trudnoce 😂
Драга
jagodica.bobica,
Код куповине ексрес лонца битна ти је литража и дубина због стерилизације разних ствари које долазе после.
Нађи и наставак метални где си купила и лонац,
slika
да би одигла све што стерлизијуеш после у том лонцу.
Јел ћеш сајринге после користити за БРФ тек или ћеш пробати са житарицама, или ?
Срећно и чекамо апдејтове :D

КаПаРо 21
KaPaRo 21---> uskoro priručnici na srpskom jeziku od trip tima za uzgoj magičnih pečuraka
Avatar
PalacZ
rank1
Postovi: 9
Pridružen/a: 06.09.2020, 01:03
Ima zahvala: 7 puta
 pohvaljen: 6 puta

Re: Vodič za naručivanje printa s FSRE-a

Post Postao/la PalacZ »

Pozdrav ekipa, evo da se prijavim i ja i pohvalim FSRE. Poruceno pre 15-ak dana za sr danas stiglo, placeno BTC nekih 15e stigla dva printa promera 3x3cm GT i Orissa koja je kapiram poklon jer sam trazo samo GT.
Ne znam da li je ok da pitam ovde ( nesto se bas i ne snalazim po forumu) da li od ovog jednog printa mogu napraviti 5 spriceva po 10ml (tako negde procitah na forumu) i da li je ok da iskoristim pola printa a drugu polovinu da sacuvam?
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1246
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 552 puta
 pohvaljen: 457 puta

Re: Vodič za naručivanje printa s FSRE-a

Post Postao/la AFX »

Da, ne treba ti cijeli print
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Odgovori