Vodič za naručivanje printa s FSRE-a

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
Molder
rank3
Postovi: 53
Pridružen/a: 14.01.2019, 22:36
Ima zahvala: 39 puta
 pohvaljen: 12 puta

Re: Vodič za naručivanje printa s FSRE-a

Post Postao/la Molder »

cunty
rank2
Postovi: 10
Pridružen/a: 17.01.2023, 14:12

Re: Vodič za naručivanje printa s FSRE-a

Post Postao/la cunty »

Molder je napisao/la: 13.03.2023, 23:17 Ovaj je španski
https://www.freespore.com/home.html
da, to je taj site ali na zalost nisu dostupni najpopularniji strainovi, GT, B+, PE itd.
cunty
rank2
Postovi: 10
Pridružen/a: 17.01.2023, 14:12

Re: Vodič za naručivanje printa s FSRE-a

Post Postao/la cunty »

Htio sam probati s GT ili B+ ali ti strainovi su na FSRE "Out of Stock" vec nekoliko mjeseci. Ima li neki drugi site osim FSRE gdje se mogu naruciti/kupiti spore ?
Ili ako mozete preporuciti neke druge strainove koje postoje na FSRE, a dobre su za potrebe mikrodoziranja ?
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Vodič za naručivanje printa s FSRE-a

Post Postao/la HypnoToad »

Svi cubensisi su isti, tj jednako varijabilni. I uopće ne mora značiti da je netko napisao isti naziv strana kao onaj iz kojeg je dobio print. Pravilni uvjeti i malo sreće je sve što je potrebno, uopće nije bitno koji je strain, svi su dobri za mikro doziranje, izaberi treći sa liste dostupnih.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
faceOff
rank9
Postovi: 358
Pridružen/a: 27.02.2021, 11:46
Ima zahvala: 169 puta
 pohvaljen: 230 puta

Re: Vodič za naručivanje printa s FSRE-a

Post Postao/la faceOff »

HypnoToad je napisao/la: 03.05.2023, 12:16 Svi cubensisi su isti, tj jednako varijabilni. I uopće ne mora značiti da je netko napisao isti naziv strana kao onaj iz kojeg je dobio print. Pravilni uvjeti i malo sreće je sve što je potrebno, uopće nije bitno koji je strain, svi su dobri za mikro doziranje, izaberi treći sa liste dostupnih.
To sam čuo dosta puta, ali jel je ustvari tako?
Evo konkretno B+. Više puta sam ga išao raditi. I recimo naspram Cambodiana ili Koh Samui kolonizacija i pšenice i supstrata je bar tri puta sporija. Pa bi mi kontaminacija redovito dolazila. Mislim da nikad treći flush nisam dobio od B+. Znalo je biti da i prije prvog dođe. A Cambodian ili Thai su bez problema tjerali.
Sve iz printova.

Sad, jel to slučajnost ili?
_____________________________

That stone Buddha deserves all the birdshit it gets
I wave my skinny arms like a tall flower in the wind
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Vodič za naručivanje printa s FSRE-a

Post Postao/la HypnoToad »

Ne bih rekao da je slučajnost, ali nije ni pravilo. Svakako da domestikacija nekog soja utječe na njegovu genetiku i svojstva koja se manifestiraju, a B+ je vjerovatno strain koji je najduže u opticaju, a tu onda dolazi i do zamora genetskog materijala. Kod većine drugih strainova genetika je još dovoljno raznolika da će se razviti razni sojevi i prevladati oni najvitalniji.
Evo ja sam na primjer pred puno godina dobio print od čovjeka koji je "pripitomio" strain iz divljeg cubensisa kroz 10ak generacija, kaže kolonizira ko blesav, prinosi su fantastični. Siguran sam da mi nije lagao i da je njemu stvarno bio takav. Kod mene, spor ko puž, na kraju dobijem šačicu tankih gljivica. E sad, zašto? To je teško za potvrditi, možda baš nisam imao sreće s printom, ali ja bih prije rekao da je to bila neka mala varijacija u uvjetima na koje taj soj nije bio navikao. Opet drugi ljudi su s istim strainom imali i dobra i loša iskustva. Bio je stabilan u određenim uvjetima, a opet dovoljno varijabilan da se ponaša potpuno drugačije, kad nije prošao 100+ generacija.
Tako da naravno, ima strainova koji će u većini slučajeva pokazivati neke određene karakteristike i ponašanje, ali većina ih je ipak dovoljno stabilna a opet varijabilna da možeš očekivati normalnu gljivu.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Vasilij
rank1
Postovi: 2
Pridružen/a: 26.02.2024, 15:08

Re: Vodič za naručivanje printa s FSRE-a

Post Postao/la Vasilij »

Pozdrav svima, novi sam član hteo bih da poručim spore, da li i dalje funkcioniše način iz 2011 vezano za slanje novčanice s tim što bih im svakko poslao 10e? :psy
Hvala unapred.
Avatar
krepet
rank2
Postovi: 46
Pridružen/a: 05.02.2024, 08:52
Ima zahvala: 7 puta
 pohvaljen: 9 puta

Re: Vodič za naručivanje printa s FSRE-a

Post Postao/la krepet »

Vasilij
rank1
Postovi: 2
Pridružen/a: 26.02.2024, 15:08

Re: Vodič za naručivanje printa s FSRE-a

Post Postao/la Vasilij »

Da, svakako sam našao sajt i u kontaktu sam sa njima oko prebacivanja BTC-a, oni u ponudi sada imaju B+ samo u vidu brisa na štapiću zanima me da li je to siguran način za poručivanje jer svakako dolaze u koverti.
Hvala unapred
Avatar
krepet
rank2
Postovi: 46
Pridružen/a: 05.02.2024, 08:52
Ima zahvala: 7 puta
 pohvaljen: 9 puta

Re: Vodič za naručivanje printa s FSRE-a

Post Postao/la krepet »

Neznam za brs, ja sam printove naručivao. Ne vidim razlog za probleme oko brisa, za potrebe mikroskopiranja spora je legit.
Odgovori