Vodič za naručivanje printa s FSRE-a

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
jagodica.bobica
rank2
Postovi: 15
Pridružen/a: 16.11.2021, 21:33
Ima zahvala: 12 puta
 pohvaljen: 7 puta

Re: Vodič za naručivanje printa s FSRE-a

Post Postao/la jagodica.bobica »

KaPaRo21 je napisao/la: 09.12.2021, 13:50
jagodica.bobica je napisao/la: 09.12.2021, 12:52 he he, hvala na ohrabrenju!
Danas idem po poslednju stavku - express lonac, neki turski, valjda ce odraditi posao.
Za divno cudo, mene su ukupni troskovi za pocetak izasli oko 100€, sa sve kutijama, loncem itd, sto je relativno povoljno za pocetak ovako zanimljivog hobija.
Jedva cekam da pocnem dnevnik, mada necu nista kretati dok se ne pojavi prvi micelijum u tegli. Kao ono kad zene cute i ne govore nikom prva tri meseca trudnoce 😂
Hej, samo da se pohvalim novom bebicom.
15 l, nerdjajuci celik, izgleda zadovoljavajuceg kvaliteta, valjda ce uraditi posao.
Nije dosao sa metalnim uzvisenjem, pa sam kupila kod kineza ovaj metalni podmetac, sta je vec.
Sutra se bacam u akciju.
slika

slika

slika
Драга
jagodica.bobica,
Код куповине ексрес лонца битна ти је литража и дубина због стерилизације разних ствари које долазе после.
Нађи и наставак метални где си купила и лонац,
slika
да би одигла све што стерлизијуеш после у том лонцу.
Јел ћеш сајринге после користити за БРФ тек или ћеш пробати са житарицама, или ?
Срећно и чекамо апдејтове :D

КаПаРо 21
nek se sruši ceo svet ako neće preokret
Avatar
KaPaRo21
rank2
Postovi: 13
Pridružen/a: 08.12.2021, 19:24
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 8 puta

Re: Vodič za naručivanje printa s FSRE-a

Post Postao/la KaPaRo21 »

PalacZ je napisao/la: 09.12.2021, 19:53 Pozdrav ekipa, evo da se prijavim i ja i pohvalim FSRE. Poruceno pre 15-ak dana za sr danas stiglo, placeno BTC nekih 15e stigla dva printa promera 3x3cm GT i Orissa koja je kapiram poklon jer sam trazo samo GT.
Ne znam da li je ok da pitam ovde ( nesto se bas i ne snalazim po forumu) da li od ovog jednog printa mogu napraviti 5 spriceva po 10ml (tako negde procitah na forumu) i da li je ok da iskoristim pola printa a drugu polovinu da sacuvam?
Čuvaj spore pa nekad i mi na ovim prostorima da se organizujemo za razmenu :)
Najbitnije ti je pre korišćenja sajringa dobro promešati špric.
Spore su toliko sićušne da možeš verovatno i više napraviti, ali od pola printa (zavisnosti od veličine, ali prosečno) možeš 5 šprica sigurno.

Pozdrav,

KaPaRo21
KaPaRo 21---> uskoro priručnici na srpskom jeziku od trip tima za uzgoj magičnih pečuraka
Avatar
KaPaRo21
rank2
Postovi: 13
Pridružen/a: 08.12.2021, 19:24
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 8 puta

Re: Vodič za naručivanje printa s FSRE-a

Post Postao/la KaPaRo21 »

jagodica.bobica je napisao/la: 11.12.2021, 15:50
KaPaRo21 je napisao/la: 09.12.2021, 13:50
jagodica.bobica je napisao/la: 09.12.2021, 12:52 he he, hvala na ohrabrenju!
Danas idem po poslednju stavku - express lonac, neki turski, valjda ce odraditi posao.
Za divno cudo, mene su ukupni troskovi za pocetak izasli oko 100€, sa sve kutijama, loncem itd, sto je relativno povoljno za pocetak ovako zanimljivog hobija.
Jedva cekam da pocnem dnevnik, mada necu nista kretati dok se ne pojavi prvi micelijum u tegli. Kao ono kad zene cute i ne govore nikom prva tri meseca trudnoce 😂
Hej, samo da se pohvalim novom bebicom.
15 l, nerdjajuci celik, izgleda zadovoljavajuceg kvaliteta, valjda ce uraditi posao.
Nije dosao sa metalnim uzvisenjem, pa sam kupila kod kineza ovaj metalni podmetac, sta je vec.
Sutra se bacam u akciju.
slika

slika

slika
Драга
jagodica.bobica,
Код куповине ексрес лонца битна ти је литража и дубина због стерилизације разних ствари које долазе после.
Нађи и наставак метални где си купила и лонац,
slika
да би одигла све што стерлизијуеш после у том лонцу.
Јел ћеш сајринге после користити за БРФ тек или ћеш пробати са житарицама, или ?
Срећно и чекамо апдејтове :D

КаПаРо 21

Srećno i gledaj da sve bude sterilno. Najvažniji i najosnovniji zadatak da bi bilo šta bilo uspešno.
Ekspres lonac je ekstra, i dovoljno dubok, i ovaj nastavak je dovoljno dubok da napuniš toliko vodom.
Javljaj kako napreduje :)

Pozdrav,
KaPaRo21
KaPaRo 21---> uskoro priručnici na srpskom jeziku od trip tima za uzgoj magičnih pečuraka
Horos
rank6
Postovi: 237
Pridružen/a: 08.06.2011, 20:26
 pohvaljen: 57 puta

Re: Vodič za naručivanje printa s FSRE-a

Post Postao/la Horos »

drugari postoji li Fsre jos uvek? ja ih ne mogu naci preko google. bio bih zahvalan za link
Avatar
storm.raver
rank10
Postovi: 434
Pridružen/a: 11.02.2014, 15:59
Ima zahvala: 96 puta
 pohvaljen: 277 puta

Re: Vodič za naručivanje printa s FSRE-a

Post Postao/la storm.raver »

Horos je napisao/la: 22.01.2022, 20:03 drugari postoji li Fsre jos uvek? ja ih ne mogu naci preko google. bio bih zahvalan za link
Ne postoje već godinama, ali ima jako pouzdan:
https://www.freespore.com/home.html

Može čak i bitcoinom da se plati.
:mushroom: learning things :mushroom:
Horos
rank6
Postovi: 237
Pridružen/a: 08.06.2011, 20:26
 pohvaljen: 57 puta

Re: Vodič za naručivanje printa s FSRE-a

Post Postao/la Horos »

gledam sad imaju lep izbor i sto je jako dobro imaju LC samo nije u ampulama nego u spricevima. zivu ideju nemam kako to da porucim, na koji nacin bi preslo granicu itd? ja sam van Eu u Srbiji sam a trebaju mi spore kao hleb. imam Multiplex sklerozu pa bih da se opet oporavim malo mikrodoziranjem svakondevnim, a i pozeleo sam se putovanja s onu stranu ogledala pa bih se i provozao jedan trip.
Horos
rank6
Postovi: 237
Pridružen/a: 08.06.2011, 20:26
 pohvaljen: 57 puta

Re: Vodič za naručivanje printa s FSRE-a

Post Postao/la Horos »

i naravno pozeleo sam se jako da gajim male zlatne lepotice, toliko su carobne da samo gajenje njihovo je lek za dusu, kad krenu prve bebe pinovi to je takva sreca i radost. svako ko ih je bar jednom gajio zna o cemi govorim.
Avatar
storm.raver
rank10
Postovi: 434
Pridružen/a: 11.02.2014, 15:59
Ima zahvala: 96 puta
 pohvaljen: 277 puta

Re: Vodič za naručivanje printa s FSRE-a

Post Postao/la storm.raver »

Ne naručuj špriceve padaju redovno na granici. Ima i ovde na forumu par slučajeva. Naruči spore, stižu 100% gde god da si.
:mushroom: learning things :mushroom:
Darko82
rank1
Postovi: 4
Pridružen/a: 23.02.2022, 21:19

Re: Vodič za naručivanje printa s FSRE-a

Post Postao/la Darko82 »

Pozdrav ljudi. Vidim ima vas iz Srbije i Bosne, a jel ima netko iz HR da je naručivao u zadnje vrijeme i da mu stiže? First timer pa me malo prpa, naručio bih spore.
Avatar
faceOff
rank9
Postovi: 358
Pridružen/a: 27.02.2021, 11:46
Ima zahvala: 169 puta
 pohvaljen: 230 puta

Re: Vodič za naručivanje printa s FSRE-a

Post Postao/la faceOff »

Imaš njihov mail pa dogovori. Nemaš straha, stiže u običnoj kuverti. To ti nitko neće otvarati. Zakon im ne dopušta. Paketi su druga priča
_____________________________

That stone Buddha deserves all the birdshit it gets
I wave my skinny arms like a tall flower in the wind
Odgovori