rastu mi u svim smerovima brate

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
rakela
rank1
Postovi: 4
Pridružen/a: 31.07.2011, 12:08

rastu mi u svim smerovima brate

Post Postao/la rakela »

drugari treba mi pomoć, uradio sam sve ko iz gajda, nema kontaminacije počele su fine pečurke male da rastu, ali je problem što mi rastu u svim smjerovima i unutar vermikulita a ne samo po površini. da li neko zna dobro rešenje za ovo, šta da radim, oće li se ubuđati ove što rastu unutar vermikulita a ne na površini, da li da ih pustim da tako rastu, ili da ih izvadim i stavim na neku foliju??
Avatar
CAM
rank5
Postovi: 179
Pridružen/a: 21.03.2010, 10:43
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 10 puta

Re: rastu mi u svim smerovima brate

Post Postao/la CAM »

rastu jer između kejsinaga (valjda kejsing) i stjenke posude ima prostora , tj ostavio si prostor a trebao si ga ispuniti, uzmi pincetu steriliziraj je i pokupi te gljive , i osuši za konzumpciju
ps. dali mjenjaš izvor svijetla, stavi da ti izbija iz samo jednog pravca da se znaju usmjeriti
rakela
rank1
Postovi: 4
Pridružen/a: 31.07.2011, 12:08

Re: rastu mi u svim smerovima brate

Post Postao/la rakela »

hvala ti na odgovoru. kako da ih izvadim pincetom kad su još male (oko pola centimetra) . evo slično je kao na ovoj slici http://imageshack.us/photo/my-images/837/img0315zm.jpg/
sad neznam da li da vadim celi ovaj kejsing i stavim na neku foliju ili da ih pustim da ovako rastu?
mislim da nisam trebao providnu posudu, sledeći put ću u šerpu.
Avatar
CAM
rank5
Postovi: 179
Pridružen/a: 21.03.2010, 10:43
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 10 puta

Re: rastu mi u svim smerovima brate

Post Postao/la CAM »

pa ne smije se u prozirnu, tj jedino ako si zaštitio od svjetla, no ako su ovakve male nema to smislaa vaditi, izguraj flusheve do kraja ioao postoji opasnost da se "ubuđaju"
Avatar
mr. gljiva
rank11
Postovi: 454
Pridružen/a: 23.03.2010, 17:09
Ima zahvala: 37 puta
 pohvaljen: 96 puta

Re: rastu mi u svim smerovima brate

Post Postao/la mr. gljiva »

drimena?? :ymdevil: =))
bit će ovo zanimljivih 8 dana...
skuliran do jajc :thumbsup:
rakela
rank1
Postovi: 4
Pridružen/a: 31.07.2011, 12:08

Re: rastu mi u svim smerovima brate

Post Postao/la rakela »

gljiva znaš li što mi pečurke rastu sporo, stavio sam ih 10-tog prošlog mjeseca, tek sad su oko 1cm veličine ako bude išlo ovakvim tempom neće još za mjesec dana... koliko im je normalno potrebno vremena da izrastu do pune veličine?
Avatar
mr. gljiva
rank11
Postovi: 454
Pridružen/a: 23.03.2010, 17:09
Ima zahvala: 37 puta
 pohvaljen: 96 puta

Re: rastu mi u svim smerovima brate

Post Postao/la mr. gljiva »

inače gljivi treba 5-6 dana nakon pojave pinova da naraste.
očito nemaš dosta vlage u supstratu, počupaj abortuse, potopi (kejk ili šta već)
u običnoj vodi 24h, poslije isperi pod laganim mlazom vode i stavi natrag na fruiting
skuliran do jajc :thumbsup:
rakela
rank1
Postovi: 4
Pridružen/a: 31.07.2011, 12:08

Re: rastu mi u svim smerovima brate

Post Postao/la rakela »

ja dosta prskam vodom, ali možda treba više prskati pa ću probati. one rastu fino, ali dosta sporo. možda je problem temperatura mada je toplo sad ljeto je ne bi trebalo..
Ramona_Red
rank1
Postovi: 1
Pridružen/a: 11.08.2011, 17:13

Re: rastu mi u svim smerovima brate

Post Postao/la Ramona_Red »

trebaš okolo nalijepiti foliju ili 'nešto tamno' što ne propušta svjetlo pa će ti rast samo prema gore. Živjele crne kante od piture
In The Clouds
rank3
Postovi: 75
Pridružen/a: 08.08.2011, 13:23
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 6 puta

Re: rastu mi u svim smerovima brate

Post Postao/la In The Clouds »

Znaci ako je box obojan, ili dobiva svjetlost samo odozgora, onda ce gljive rasti prema gore?
Life is good...
Odgovori