(◕‿-) Mush Mush galerija

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
storm.raver
rank10
Postovi: 434
Pridružen/a: 11.02.2014, 15:59
Ima zahvala: 96 puta
 pohvaljen: 277 puta

Re: (◕‿-) Mush Mush galerija

Post Postao/la storm.raver »

faceOff je napisao/la: 14.04.2022, 07:44 Da se nadovežem na priču o germinaciji spora
Ova solucija je napravljena prije petnaestak dana u destiliranoj vodi. Inakulirao sam tri tegle dok još nije ovako izgledalo i sve je ok za sada
Destilirana voda je u igri
Interesantno. Ali meni deluje kao klaster spora, ne kao germinacija. U svakom slučaju nemoj direktno špricati u tegle, vidi prvo na agaru šta je. Iskreno ima malo i bakterijski vajb, ali ne bih se usudio reći definitivno.

Pre sam čitao da spore proklijaju kad padnu na telo pečurke, dešava se često ljudima koji se bave intenzivno uzgojem. Zato sad razvijam neku teoriju - šta ako spora sama po sebi može da bude izvor nutritijenata za druge spore ? Umre, ili joj oslabi metabolizam, zatim druge spore izvrše neku vrstu kanibalisticke germinacije na njen račun. To bi moglo objasniti izvor nutritijenata u ekstremno siromašnom medijumu, koji čak nema ni minerale.
:mushroom: learning things :mushroom:
Avatar
faceOff
rank9
Postovi: 358
Pridružen/a: 27.02.2021, 11:46
Ima zahvala: 169 puta
 pohvaljen: 230 puta

Re: (◕‿-) Mush Mush galerija

Post Postao/la faceOff »

storm.raver je napisao/la: 14.04.2022, 12:52
Interesantno. Ali meni deluje kao klaster spora, ne kao germinacija. U svakom slučaju nemoj direktno špricati u tegle, vidi prvo na agaru šta je. Iskreno ima malo i bakterijski vajb, ali ne bih se usudio reći definitivno.
Ne vidi se na slici dobro, ali niti ih drže zajedno.
Uzeo sam jednu zbilja malu teglicu, probio malu rupu na rubu poklopca i čvrsto nabio sintetičku vatu. Sterilizirao sam ju zajedno sa neiskorištenim LCom. Stoji bez veze nekontaminiran već mjesec dana
Soluciju sam(sve sterilne mjere) ubrizgao u teglicu i ponovo uvlačio u špricu par puta. Da razbijem klaster. Ok je metoda.
Prvo sam mislio u toj maloj teglici ostaviti koji ml solucije i ubrizgat iz zajebancije LC unutra. Ali nije mi vrag dao mira i ubrizgao sam par ml u veliku teglu LCa. Ionako za kurac stoji
Deda je napisao/la: 09.04.2022, 19:23 ...
Jel šta novog?
_____________________________

That stone Buddha deserves all the birdshit it gets
I wave my skinny arms like a tall flower in the wind
Avatar
Deda
rank3
Postovi: 53
Pridružen/a: 27.02.2018, 17:59
Ima zahvala: 12 puta
 pohvaljen: 14 puta

Re: (◕‿-) Mush Mush galerija

Post Postao/la Deda »

faceOff je napisao/la: 15.04.2022, 19:24
storm.raver je napisao/la: 14.04.2022, 12:52
Interesantno. Ali meni deluje kao klaster spora, ne kao germinacija. U svakom slučaju nemoj direktno špricati u tegle, vidi prvo na agaru šta je. Iskreno ima malo i bakterijski vajb, ali ne bih se usudio reći definitivno.
Ne vidi se na slici dobro, ali niti ih drže zajedno.
Uzeo sam jednu zbilja malu teglicu, probio malu rupu na rubu poklopca i čvrsto nabio sintetičku vatu. Sterilizirao sam ju zajedno sa neiskorištenim LCom. Stoji bez veze nekontaminiran već mjesec dana
Soluciju sam(sve sterilne mjere) ubrizgao u teglicu i ponovo uvlačio u špricu par puta. Da razbijem klaster. Ok je metoda.
Prvo sam mislio u toj maloj teglici ostaviti koji ml solucije i ubrizgat iz zajebancije LC unutra. Ali nije mi vrag dao mira i ubrizgao sam par ml u veliku teglu LCa. Ionako za kurac stoji
Deda je napisao/la: 09.04.2022, 19:23 ...
Jel šta novog?
media/images4/1650108516.jpg
Ima,casing cuda cini
Poor noob
rank3
Postovi: 55
Pridružen/a: 07.12.2021, 20:36
Ima zahvala: 40 puta
 pohvaljen: 22 puta

Re: (◕‿-) Mush Mush galerija

Post Postao/la Poor noob »

Evo moje su nakon dunkanja zivnile, opet prvo raste nekolicina njih ali i male napreduju. A ovih destetak velikih, e bas su velike, kutija pari ok usporedba al u stvarnosti su i vece…
media/images4/1650207541.jpg
media/images4/1650228046.jpg
Past ce ovde jos 2 berbe, hehe
Poor noob
rank3
Postovi: 55
Pridružen/a: 07.12.2021, 20:36
Ima zahvala: 40 puta
 pohvaljen: 22 puta

Re: (◕‿-) Mush Mush galerija

Post Postao/la Poor noob »

Znam da pari ko fusarska posla sta i je al iduci put kad dunkam sub, lomin ga na 4 komada, ovima je definitivno falilo vode da krenu ispaljivat…
Mislin da ce lomljenje na komade drasticno pomoc pri hidratizaciji, pokusat cu tako pa taman se sve kontaminiralo, ove su tako velike da ih jedva cekam izvagat 😂
Avatar
Deda
rank3
Postovi: 53
Pridružen/a: 27.02.2018, 17:59
Ima zahvala: 12 puta
 pohvaljen: 14 puta

Re: (◕‿-) Mush Mush galerija

Post Postao/la Deda »

Poor noob je napisao/la: 16.04.2022, 21:15 Znam da pari ko fusarska posla sta i je al iduci put kad dunkam sub, lomin ga na 4 komada, ovima je definitivno falilo vode da krenu ispaljivat…
Mislin da ce lomljenje na komade drasticno pomoc pri hidratizaciji, pokusat cu tako pa taman se sve kontaminiralo, ove su tako velike da ih jedva cekam izvagat 😂
Ja sam svoj prvi grow lomio nakon dunkanja,ne zbog manjka vlage(kod mene je samo visak :D )vec zbog toga sto su gljive rasle samo na nekim mjestima na kojima je bilo kao mali rascjep,ne znam kako drugacije da to nazovem,nakon sto sam razlomio bilo je bolje a nije bilo kontaminacija,znaci rasle su gdje god bih izlomio,valjda im tu odgovara ta mikroklima koju moramo obezbjediti,ove crne vrece koje stavljamo rade isto to,barem je netko na forumu to tako opisao
Poor noob
rank3
Postovi: 55
Pridružen/a: 07.12.2021, 20:36
Ima zahvala: 40 puta
 pohvaljen: 22 puta

Re: (◕‿-) Mush Mush galerija

Post Postao/la Poor noob »

Deda je napisao/la: 17.04.2022, 12:38
Poor noob je napisao/la: 16.04.2022, 21:15 Znam da pari ko fusarska posla sta i je al iduci put kad dunkam sub, lomin ga na 4 komada, ovima je definitivno falilo vode da krenu ispaljivat…
Mislin da ce lomljenje na komade drasticno pomoc pri hidratizaciji, pokusat cu tako pa taman se sve kontaminiralo, ove su tako velike da ih jedva cekam izvagat 😂
Ja sam svoj prvi grow lomio nakon dunkanja,ne zbog manjka vlage(kod mene je samo visak :D )vec zbog toga sto su gljive rasle samo na nekim mjestima na kojima je bilo kao mali rascjep,ne znam kako drugacije da to nazovem,nakon sto sam razlomio bilo je bolje a nije bilo kontaminacija,znaci rasle su gdje god bih izlomio,valjda im tu odgovara ta mikroklima koju moramo obezbjediti,ove crne vrece koje stavljamo rade isto to,barem je netko na forumu to tako opisao

Pa da, to in osigurajes sa dovoljno vlage i boxu. A naravno da ce je najvise bit onde di je i najstisnutije. Ee, to je lipo cut da se nista nije kontaminiralo.
Poor noob
rank3
Postovi: 55
Pridružen/a: 07.12.2021, 20:36
Ima zahvala: 40 puta
 pohvaljen: 22 puta

Re: (◕‿-) Mush Mush galerija

Post Postao/la Poor noob »

media/images4/1650235105.jpg
media/images4/1650238803.jpg
media/images4/1650232278.jpg
media/images4/1650244959.jpg

Evo nesto se i pobralo, mozda 30ak komada sve skupa.
Znaci sokiran sam kako velike ove moje mogu narest, divota ih je vidit. Nego, jedna stvar me muci, ova najveca mi se poprilicno otvorila, jos dan 2 i mislin da bi se pocela susit a nije bacila spore.
Di su spore, zasto ih nije bacila?
Storm, znas li ti mozda u cemu je kvaka?
Avatar
storm.raver
rank10
Postovi: 434
Pridružen/a: 11.02.2014, 15:59
Ima zahvala: 96 puta
 pohvaljen: 277 puta

Re: (◕‿-) Mush Mush galerija

Post Postao/la storm.raver »

Ne znam na koju pečurku misliš, ovu na vagi ? Bacila je itekako spore vide se na anulusu (prstenu) u ljubičastoj nijansi.
Ponekad se desi da pečurka bude sterilna pa ne proizvodi spore, ili ne sazrevaju ispravno. Ovde to nije slučaj.
:mushroom: learning things :mushroom:
Avatar
Deda
rank3
Postovi: 53
Pridružen/a: 27.02.2018, 17:59
Ima zahvala: 12 puta
 pohvaljen: 14 puta

Re: (◕‿-) Mush Mush galerija

Post Postao/la Deda »

media/images4/1650309874.jpg

I ja ovo berem danas,tu je to cini mi se :ymparty:
Odgovori