(◕‿-) Mush Mush galerija

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
faceOff
rank9
Postovi: 359
Pridružen/a: 27.02.2021, 11:46
Ima zahvala: 169 puta
 pohvaljen: 230 puta

Re: (◕‿-) Mush Mush galerija

Post Postao/la faceOff »

_____________________________

That stone Buddha deserves all the birdshit it gets
I wave my skinny arms like a tall flower in the wind
Avatar
long_pipe_magician
rank4
Postovi: 129
Pridružen/a: 06.01.2014, 11:38
Ima zahvala: 74 puta
 pohvaljen: 30 puta

Re: (◕‿-) Mush Mush galerija

Post Postao/la long_pipe_magician »

faceOff je napisao/la: 03.03.2024, 07:21 https://ibb.co/Dw0Bkrc
Lepo. Koliko ti je debeo supstrat?
Avatar
faceOff
rank9
Postovi: 359
Pridružen/a: 27.02.2021, 11:46
Ima zahvala: 169 puta
 pohvaljen: 230 puta

Re: (◕‿-) Mush Mush galerija

Post Postao/la faceOff »

A nekih 7.5 - 8 cm. Zaboravio sam. Dugo radim isto u istim kutijama. 6 tegli na 500g kokosa. Pogledat ću kad budem doma.
Jebe me temperatura. U predprostoru je boksa za ganju i boks izvlači zrak. Nikad nije više od 19 C
_____________________________

That stone Buddha deserves all the birdshit it gets
I wave my skinny arms like a tall flower in the wind
Avatar
huana.meri
Moderator
Postovi: 498
Pridružen/a: 10.06.2016, 23:03
Ima zahvala: 194 puta
 pohvaljen: 232 puta

Re: (◕‿-) Mush Mush galerija

Post Postao/la huana.meri »

iruda ti, navalio ha? baš se misliš hrvat bogovski, neka neka....možda i bolje što neide više temp, teše se i kontaminira na niskim tempovima...bilo bi fora da jednoj nađeš 28 C da vidimo trku.... :)

edited: kob reko da neko na forumu gljive sadi...lol =))
Napred je natrag a natrag je napred, pazi kamo ti ideš ;)
Avatar
faceOff
rank9
Postovi: 359
Pridružen/a: 27.02.2021, 11:46
Ima zahvala: 169 puta
 pohvaljen: 230 puta

Re: (◕‿-) Mush Mush galerija

Post Postao/la faceOff »

long_pipe_magician je napisao/la: 06.03.2024, 16:01 Koliko ti je debeo supstrat?
Točno 8 cm
faceOff je napisao/la: 06.03.2024, 17:26 kob reko da neko na forumu gljive sadi...lol
Ustvari, rijetko kad sam bez njih. Čekam malo toplija vremena, pa ću opalit jedan outdoor.
Tu na jugu će to brzo
Naručio sam spore Psilocybe Natalensis. Do tada ću ih indoor, malo očistit, klonirat, LC...
_____________________________

That stone Buddha deserves all the birdshit it gets
I wave my skinny arms like a tall flower in the wind
Avatar
huana.meri
Moderator
Postovi: 498
Pridružen/a: 10.06.2016, 23:03
Ima zahvala: 194 puta
 pohvaljen: 232 puta

Re: (◕‿-) Mush Mush galerija

Post Postao/la huana.meri »

serbicu preseliš, natakneš doslovno, jednom vani, šumski pojas, napenališ ju da ju vjetar udara pomalo i nosi na masu drvnog loma, i samo dolaziš svake jeseni po svoje, nema nikaki selektiranja, priprema, kao tigrovi ali u čoporima, opstaju milion godina, na suši micelij preživi 50 C, nema vode, i u jesen eo tigra iz nanometra supstrata, napada sve redom ćim zamagli, vampir je mala beba šta serbika sisa kad krene frajer u kolonizirnje i shvati da je okolina za njega čokoladni kolač...i ja sam cubensisiro godinama dok nisam dobio po tintari s ovim...

raport danas, out je nakon 2 manje kiše ipak krenio, mic je živno, vidi se na ćipsu, ali nema pinanja, bar oš, ako bude ladno i vlaga, možda rodi neka proljetna za zabeležbu i preseravanje na inaturalistu
Napred je natrag a natrag je napred, pazi kamo ti ideš ;)
Avatar
faceOff
rank9
Postovi: 359
Pridružen/a: 27.02.2021, 11:46
Ima zahvala: 169 puta
 pohvaljen: 230 puta

Re: (◕‿-) Mush Mush galerija

Post Postao/la faceOff »

Mogu probat čisto iz igre, ali na otoku nema baš uvjeta za nju
_____________________________

That stone Buddha deserves all the birdshit it gets
I wave my skinny arms like a tall flower in the wind
Avatar
huana.meri
Moderator
Postovi: 498
Pridružen/a: 10.06.2016, 23:03
Ima zahvala: 194 puta
 pohvaljen: 232 puta

Re: (◕‿-) Mush Mush galerija

Post Postao/la huana.meri »

mislio sam i ja tako, no, ako imaš 10 C noću, moguće je...kad stanu na Velebitu i Papuku, kad udari led i snjeg, znaš di kreću, s druge strane Velog, prema moru, kako pada temp, one frutaju, jer nema leda i snjega....oštra i meka jesen i zima su im ok, samo nesmije ledit jako i suho bit skroz....ako im osiguraš permakulturu živu koja će im stvarat mikroklimu, znaći živi susjed, garant imaš kick, i pošto nema hibernacije i usporavanja na -2 ko kod nas gore, brže bi ih skido... :)....npr rina od kuće u zasjenjen dio u dvoru, na rubu, napajanje konstantno prirodno....taj mic je luđak, česi, poljaci, rasturaju u analizama ozbiljnim, nađena pred mjesec i neš na sjeveru poljske uz more skoro, nazvan sam s terena dajrekt, pa fix info o turskoj, pazi sad, grčkoj, Atlas planinama u Africi....ovo je Alien micelj, uskoro ćemo svi shvatit koliko je oko nas a neznamo....trenutno je naša balkanska serbika u igri da je moguće najstarija ili druga najstarija genetika na planeti od koje su sve poslje potekle, no mogućnosti se drastično šire i za druge države, npr istok je na provjeri sad....kad sam vidio da na 3, 4 km visine u turskoj imaju šumu ko mi na pola km visine, kilometar, sve mi je postalo jasno....di je klima, micelij je tamo..... :) Iran i okolne zemlje su isto sad velka briga pa čekamo ko će odradit teren na toj strani....
Napred je natrag a natrag je napred, pazi kamo ti ideš ;)
Avatar
faceOff
rank9
Postovi: 359
Pridružen/a: 27.02.2021, 11:46
Ima zahvala: 169 puta
 pohvaljen: 230 puta

Re: (◕‿-) Mush Mush galerija

Post Postao/la faceOff »

Upalio sam svjetlo i malo luftam. Temperatura danima ne ide preko 17C. Ne da mi se više čekat
Imam 2 kutije. Ne znam jel ovo ista

https://i.imgur.com/Xjw6FQX.jpeg

A mogao bih probati Serbici napraviti nekoliko početnih patcheva, negdje malo višlje. Čak bi joj možda i odgovaralo. Ali čisto da se raširi ako može. Teško da ću ja moći imati koristi... Viša sila
Ali... Recimo, prije dvije godine bila je suša. Od nove godine do 11 mjeseca dva puta je pala kiša. Vegetacija nije baš povoljna. Ima na mjestima "šume" česmine. To je vazdazeleni hrast. Pila ga se za ogrjev... Eventualno bi tu mogla. Al opet, kad zahladi to je sa burom. Hladni i iznimno suhi zrak...
_____________________________

That stone Buddha deserves all the birdshit it gets
I wave my skinny arms like a tall flower in the wind
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1246
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 552 puta
 pohvaljen: 457 puta

Re: (◕‿-) Mush Mush galerija

Post Postao/la AFX »

faceOff je napisao/la: 09.03.2024, 07:08 Upalio sam svjetlo i malo luftam. Temperatura danima ne ide preko 17C. Ne da mi se više čekat
Imam 2 kutije. Ne znam jel ovo ista
Malo niske temp. za cubensis..izgleda dobro
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Odgovori