Psihodelici i vegeterijanstvo

Mmmmmm...što se to u kuhinji sprema?
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: Psihodelici i vegeterijanstvo

Post Postao/la Devil'sChase »

@foculusater , lijepo si ti to složila. Samo što wikipedija i stručnjaci?...
možda mogu biti korisni nekada, možda je to iluzija, ali nabijem ja sve stručnjake na k...olac. Kakvi stručnjaci??? tko se naziva stručnjakom za nešto što nitko jednostavno ne može razjasniti već gle koliko dugo? Možda je sve to istina, a možda nema veze ni s I od istine, ne znam ja mislim da sam jednostavno obični svejed, a ne biljojedni mesožder ili mesožderni biljojed, volim bilje, volim meso... I kaj sad
foculusater
rank2
Postovi: 18
Pridružen/a: 01.10.2012, 12:24
Ima zahvala: 12 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: Psihodelici i vegeterijanstvo

Post Postao/la foculusater »

Moze se to vrlo lako razjasnit,tj i vec je razjasnjeno. Samo sto neke stvari ne zelimo ili nam ne daju znati. Em zbog ''lipe'' papice,em zbog snage mesne industrije..
I zbog toga sam i spomenula wikipediju,jer ako tako nesto pise na takvom sajtu,onda mora da se imaju cvrsti dokazi za to..
A ja sam tila reci da je covjek ipak biljojed koji ponekad moze pojest meso,a ne taj svejed koji u jednakim kolicinama jede i biljke i meso jer te kolicine mesa skode covjeku. A zna se koliko ima ljudi koji nemaju ni dan u tjednu da ne jedu meso...Eto..
Avatar
Psychonaut
rank11
Postovi: 492
Pridružen/a: 31.10.2010, 19:58
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 177 puta

Re: Psihodelici i vegeterijanstvo

Post Postao/la Psychonaut »

Sve zivotinje, ukljucujuci covjeka, se hrane onim sto im okolina nudi. Ako je zivotinja u stanju da konzumira biljke i meso, onda je svejed. "Prirodna ishrana" zavisi od okoline.
Na primjer, eskimi zive u okolnostima gdje je biljne hrane vrlo malo, i hrane se uglavnom mesom. Mozda to nije bila prirodna hrana za prvobitne ljude, ali za eskrime jeste.

Puno vaznije pitanje od toga sta je prirodne ishrana, i da li je covjek vise biljojed ili mesojed, je koja je optimalna ishrana? I da li izbor hrane ukljucuje moralne dileme?
Pozivam te da budes moj ucitelj
sinnerman
rank6
Postovi: 233
Pridružen/a: 12.03.2012, 23:40
Ima zahvala: 52 puta
 pohvaljen: 71 put

Re: Psihodelici i vegeterijanstvo

Post Postao/la sinnerman »

Prirodno je hraniti se u skladu sa onime kako se hrani sva priroda.
A to bi bilo sirova hrana.
Omne nimium, quamvis optimum, naturae inimicum est.
Avatar
Psychonaut
rank11
Postovi: 492
Pridružen/a: 31.10.2010, 19:58
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 177 puta

Re: Psihodelici i vegeterijanstvo

Post Postao/la Psychonaut »

Slucajno danas naletih na ova clanak: Rani ljudi su bili mesojedi. A ovdje je malo detaljnija verzija na engleskom, ukratko naucnici smatraju da je konzumacija mesa vjerovatno doprinijela razvoju ljudskog mozga i na ordredjen nacin nas ucinila ovim sto danas jesmo.

Mada mislim da to nama danas uopste nije bitno u ovoj diskusiji, pitanja iz mog prethodnog posta su bitnija :)
Pozivam te da budes moj ucitelj
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: Psihodelici i vegeterijanstvo

Post Postao/la Devil'sChase »

Ako je ishrana mesom dovela ljude do ovoga što danas jesu, onda je stvarno bolje da svi budu vegetarijanci. No ne mora značiti da je to tako, to samo neki "naučnici" smatraju... Ipak mnogo naroda, indijanci......blablabla.....su jeli meso kažu, pa gle kakvi su bili, tak da... Opet uz sva istraživanja koja kao nešto "dokažu" tj više "pokažu", meni ovo pitanje s čovjekovom ishranom je jako duboko, čudno, zanimljivo, nedokučivo i s#ebano
foculusater
rank2
Postovi: 18
Pridružen/a: 01.10.2012, 12:24
Ima zahvala: 12 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: Psihodelici i vegeterijanstvo

Post Postao/la foculusater »

Mozda nemaju svi mogucnosti sami uzgajati hranu ?
Al je to tako cudno i licemjerno?
A ako zbog svoje savjesti ne jedem meso jer je to sve sto trenutno mogu uciniti,to tebe tako smeta..
a to s mackama i sa psima da i ne spominjem,koje nebulozne izjave..
A svasta,kakvih sve ljudi ima...
foculusater
rank2
Postovi: 18
Pridružen/a: 01.10.2012, 12:24
Ima zahvala: 12 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: Psihodelici i vegeterijanstvo

Post Postao/la foculusater »

Zasto se ti toliko osjecas ugrozen zbog ljudi koji ne jedu meso zbog svojih razloga i nicim te ne ugrozavaju?i odma vriđaš ih sve ko da su svi isti...razmisli malo sto pises,nisu svi isti..Kako mozes osudjivat tako nekog i smatrat ih svih sebicnima i da ne brinu za nikog drugog..
Da,macke i psi jedu meso al zato sto im je nuzno potrebno,za razliku od ljudi..I dat cu nekom nesto ako mu je potrebno..
A to sto zakljucujes da je organizmu potrebna hrana po tome sto je nekom fino je pogresno..
zasto je npr ''junk food'' koja je masama ljudi fina najnezdravija??i hranu koja je najzdravija djeca najmanje vole..
A o siromasnoj djeci i ljudima se brinem i pomazem koliko mogu,te se nadam da cu moc jos i vise..
Da jednostavno pustis na miru da neko jede sto oce kad tebe tu niko nije ni vrijedjao ni osudjivao..
mozda je neki pametnjakovic na tv-u i ko jos? i odma ces zbog tog i mene osudjivat i nazivat me sebicnom?
A zasto ti imas potrebu toliko pricat o tome?
foculusater
rank2
Postovi: 18
Pridružen/a: 01.10.2012, 12:24
Ima zahvala: 12 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: Psihodelici i vegeterijanstvo

Post Postao/la foculusater »

Pa slazem se i ja s tim :)
pa zato i ja osobno pokusavat uzrokovat sto manje patnje ;)
foculusater
rank2
Postovi: 18
Pridružen/a: 01.10.2012, 12:24
Ima zahvala: 12 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: Psihodelici i vegeterijanstvo

Post Postao/la foculusater »

Jednom sam gledala neki dokumentarac na tv-u o uzgajanju kaktusa i bio je lik koji uzgaja koji je svaki dan pricao sa svojim kaktusom i govorio mu da se niceg ne boji da mu niko nece nista,i kaktusu su nakon nekog vremena ispale bodlje..
Al meni je lakse da bar postedim jedan zivot od dva ako vec mogu...jer bez biljaka se ipak ne moze..
Nije mi jasno kako to prispojit biljku na poligraf?Na sto onda igla reagira?
Odgovori