Vijesti iz Entheo & Psy Svijeta i srodne teme

Novosti i obavijesti
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Vijesti iz Entheo & Psy Svijeta i srodne teme

Post Postao/la Red »

slikaTjedan nakon što je Weed pass stupio na snagu: korisnici se okreću cesti

Malo više od tjedan dana je prošlo od kada je stupio na snagu novi zakon o Weed pass-u, započet u južnim provincijama Holandije (Zeeland, Brabant i Maastricht) i već je jasno koliko je ovaj zakon besmislen i osuđen na propast. Umjesto da se regulira prodaja i ograniči neugodnost, cijela prodaja i trgovina se odjednom dešavaju van nadzora.





Weed Pass je osmišljen kako bi regulirao poslove vezane uz travu. Svaki coffeshop posjetitelj mora se registrirat kako bi dobio propusnicu kojom bi mogao kupovati travu i koja bi mu i dirigirala koliku količinu može kupiti. Stranci se ne mogu registrirat i dobiti takvu karticu.
No sada korisnici umjesto da se registriraju, nizozemci i stranci, odlaze kupovat travu negdje drugdje. Ulični dileri se zadovoljno smiju jer biznis cvate pošto svi sada kupuju na ulicama.

Predsjednik Udruga Coffe shopova (VOCM) Marc Josemans pokušao je izazvati ovu odluku protestom, zbog diskriminacije stranih posjetitelja, međutim glasnogovornik je rekao da se ništa neće učiniti po pitanju ove situacije posto je vlada tako odlučila.

Nizozemski VOC (Društvo koje se bori protiv marihuana prohibicije) kaže da je već nakon 5 dana od kad je ovaj zakon stupio na snagu vidljiva razlika: kaos, bijes i frustracija. Nizozemske vijesti pokazuju sretne dilere koji trljaju ruke, policija ne radi ništa usprkos obećanjima o "nula toleranciji".

Sve što policija radi je stavljanje flajera na aute sa stranim registracijama. A da bi ironija bila još veća te iste flajere distribuiraju dileri koji reklamiraju svoj biznis, biznis koji nije reguliran nikakvim pravilima niti propisima.

VOC glasnogovornik Joep Oomen kaže: "Nije zabavno biti u pravu. O ovome govorimo već godinama, weed pass je besmislen. I sada vidimo da je politika pobacila i sada se svi okreću Haagu. Ivo Opstelten (nizozemski ministar) je odgovoran za ovo."

Trenutno weed pass nije uveden u Amsterdamu. Da li će se i kada će se desiti ne zna se...

Mogu samo reći, oni nisu normalni :fuzzy_emoticon:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Shanti
rank7
Postovi: 256
Pridružen/a: 28.07.2010, 01:23
Ima zahvala: 189 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: Vijesti iz Entheo & Psy Svijeta i srodne teme

Post Postao/la Shanti »

Ajooo preloše, ma promjenit će se to nadam se :)

A vidi ovo opet neki Ivo za*ebo ... =))
Avatar
sometimes
rank13
Postovi: 554
Pridružen/a: 10.01.2012, 12:45
Ima zahvala: 232 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: Vijesti iz Entheo & Psy Svijeta i srodne teme

Post Postao/la sometimes »

kad malo razmisli coek o svemu tome - nema nikakve veze sa vezom, mozemo samo nagadjati kakvi su poslovi u pozadini ili nagadjati o kvocjentu inteligencije tih ljudi, i svih onih koji na ovaj svijet donose zakone koji nemaju stvarno veze sa zdravim razumom....

ne trebas biti ucen coek da bi shvatio koliko ima glupih zakona na ovom svijetu, ako se samo ravnas prema logici neces naci nista u vecini zakona....., na nama je samo da se pokusamo ne zivcirati ~X( , mozemo se smijati njihovim glupostima :lol: , bas smo debilna vrsta, ne svi, ali vecina....

:ymhug:

pozdrav posadi broda....
....it didn't make any sense.....
Avatar
bokte
rank2
Postovi: 36
Pridružen/a: 27.04.2012, 23:21
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 7 puta

Re: Vijesti iz Entheo & Psy Svijeta i srodne teme

Post Postao/la bokte »

Opširnom djelu (mnogo opširnijem, na pretpostavljiv užas nakladnika!, negoli se, tijekom rada na ovom skupnom projektu, moglo i zamisliti) ne priliči dugačak predgovor.
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Vijesti iz Entheo & Psy Svijeta i srodne teme

Post Postao/la Red »

ma mislim ovo je tako bizarno da ne znam što da kažem... ok vidim vijest je iz 2010, no bez obzira na to, meni je to malo nevjerojatno.

očito je tip bio neki žestoki psihopata kada je pod gljivama ubio, izmasakrirao i skuhao prijatelja. meni je to totalno čudno pošto samo djelovanje gljivama ne potiče agresiju, bar ja nisam čula nikada da je nekog okrenulo na tako neku brutalu. pa mi je sve ovo kao iz nekog SF filma...

što vi mislite? :-?
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
mr. gljiva
rank11
Postovi: 454
Pridružen/a: 23.03.2010, 17:09
Ima zahvala: 37 puta
 pohvaljen: 96 puta

Re: Vijesti iz Entheo & Psy Svijeta i srodne teme

Post Postao/la mr. gljiva »

Jedan članak istog datuma na engleskom spominje da su jeli gljive krajem ožujka, "...prosecutors claim the pair took mushrooms along with two other friends in late March." :))
Više mi se čini da su vukli neki spid pomješan sa prahom dature nego psy gljive :ymparty: :thumbsup:
skuliran do jajc :thumbsup:
Avatar
Morpheus
rank6
Postovi: 236
Pridružen/a: 30.03.2011, 00:38
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 17 puta

Re: Vijesti iz Entheo & Psy Svijeta i srodne teme

Post Postao/la Morpheus »

Mislim da se izvlaci na gljive. Jos jedan primer kako ni krivi ni duzni, mi najebemo jer ljudi lupaju gluposti i/ili su neobrazovani.
Pogledajte:
http://static.foxsports.com/content/fsc ... 60_320.JPG
Je l' vam to lici na nekog ko ne bi u svesnom stanju uradio tako nesto?
A,i iskreno, da poverujem da ljudi iz takvog svesta koriste klasicne halucinogene (da se tako izrazim)... Ma,jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeste!
Avatar
wonaabi
rank9
Postovi: 395
Pridružen/a: 21.03.2010, 11:06
Ima zahvala: 185 puta
 pohvaljen: 136 puta

Re: Vijesti iz Entheo & Psy Svijeta i srodne teme

Post Postao/la wonaabi »

protivi se zdravom razumu al imo sam prilike viđat utripane cajkaroše, a i frenda kojeg znam već 6-7godina kako je od jednog medića potpuno poludio.bacio se s neke garaže, pregazio ga je cigan u mercedesu(još nije siguran dal je zabrijo to,al je imo masu modrica idući dan) i dok ga je spuštalo, kad smo zapalili gandzu, oprale su ga takve paranoje da nas je sve pozatvorio u kuću i nije nikom dao ić na wc. drugog frenda kojeg je bas stislo je napo jer mu je bila tolka sila da je išo na silu...pa je na kraju je moro zapišat fikus :)) . jezivo je bilo sjedit tako u sobi, scena ko iz isijavanja...al stvari su se nekako smirile i kasnije se moglo pričat s njim.s obzirom kolko dugo ga znam, uvijek mi se činio stabilan.nije neš pretjerano brijo na to al se bavio s meditacijom i probo svašta prije toga, od gljiva do dmt-a i ketamina i uvijek je imo pozitivna iskustva.
ugl ono što želim reć je to da mi nije tolko nevjerojatno da je ovaj lik jeo gljive...još mi je manje čudno kad uzmem u obzir da su stari vračevi čupali srca ugljivanim djevicama(kojima je to bila čast :ymdevil:).mislim da je problem u tome što većina nezna i nema otkud znat kako uzimat psihodelike i to što ni sami nemaju pojma zašto to rade...najčešče iz nekakve zajebancije i provoda pa onda 1 od 100puta ih oprži...(-|
recite ne yogi, kao drogi!
Avatar
sometimes
rank13
Postovi: 554
Pridružen/a: 10.01.2012, 12:45
Ima zahvala: 232 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: Vijesti iz Entheo & Psy Svijeta i srodne teme

Post Postao/la sometimes »

ma'......

ne znam sta da vam kazem, mislim sve je moguce jer kako kazu, sto ljudi - sto cudi, pa eto mozda ima i toga ali mislim isto tako da ovdje nisu krive gljive nego covjek (ako su to uopste bile gljive) :-o

a da izgleda covjek malo cudno - izgleda :D
....it didn't make any sense.....
Avatar
wonaabi
rank9
Postovi: 395
Pridružen/a: 21.03.2010, 11:06
Ima zahvala: 185 puta
 pohvaljen: 136 puta

Re: Vijesti iz Entheo & Psy Svijeta i srodne teme

Post Postao/la wonaabi »

http://danas.net.hr/svijet/predozirao-s ... na-nasilje
"Prema izjavama glasnogovornika policije, navodno se radi o novom tipu SUPER LSD-a zbog kojeg osoba postaje nasilna, a unutarnji organi joj počnu izgarati." :)) glasnogovnorik policije zvuči ko glasnogovornik marvela
recite ne yogi, kao drogi!
Odgovori