Ako imate tehničkih problema, prijavite ih ovdje...

Problemi, nije vam nesto jasno, imate ideju, pisite ovdje
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1246
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 552 puta
 pohvaljen: 457 puta

Re: Ako imate tehničkih problema, prijavite ih ovdje...

Post Postao/la AFX »

Ja nekako imam naviku pamtiti sve passworde i imati onemogućeno ikakvo sejvanje passworda..cookie itd
Mozes probati s ovako necim https://www.nirsoft.net/ ..al kao sta veli hypno..za chrome ti je tamo, a za firefox u Settings>Privacy and Security> i pod Logins and Passwords kliknes na "Saved Logins".

Ja ti iskreno ta sranja mrzim, i kad bacis oko na sve sta ti sejva google..i ti ćeš..od svakog tvog pretrazivanja, lokacije, svo tvoje browsanje..ma odvratno. Mozes bacit oko na https://myactivity.google.com/ il sl. Odvratno.
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Avatar
faceOff
rank9
Postovi: 359
Pridružen/a: 27.02.2021, 11:46
Ima zahvala: 169 puta
 pohvaljen: 230 puta

Re: Ako imate tehničkih problema, prijavite ih ovdje...

Post Postao/la faceOff »

Idem preko vpn i tora sve na netu. Brzina mi ne igra ulogu jer slabo koristim internet. A koristim brave browser za majku jer se ne mogu logirati preko tora
Uglavnom hvala vam, uspio sam tako kako ste rekli
Moram trenirati organiziranost, jer memorija mi odlazi u k.
_____________________________

That stone Buddha deserves all the birdshit it gets
I wave my skinny arms like a tall flower in the wind
Avatar
storm.raver
rank10
Postovi: 434
Pridružen/a: 11.02.2014, 15:59
Ima zahvala: 96 puta
 pohvaljen: 277 puta

Re: Ako imate tehničkih problema, prijavite ih ovdje...

Post Postao/la storm.raver »

Nikakav problem samo pitanje za admine:

Da li ovaj forum čuva bezbedno šifre svojih korisnika, da li su one opskurovane u bazi podataka (hashovane) ? Da li bi neko ako se dočepa baze mogao da iščita šifre i ostale osetljive podatke ?
:mushroom: learning things :mushroom:
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1577
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Ako imate tehničkih problema, prijavite ih ovdje...

Post Postao/la Beyond Le Fov »

Da, sifre su hashovane u bazi, nemogu se iscitati, nitko ti nemoze ukrasti sifru i logirati se u tvoj account, no ako netko udje u bazu to mu ni netreba jer se vidi sve ostalo. Citava baza je pod jakom sifrom no to ne znaci da se smiju radit sranja koja idu protiv pravilnika foruma, jer ja mogu vidjeti makar mi se neda gledati, i hosting servis moze vidjet i mjenjati sve sta zele ako zele, i mogu ulaziti u baze.
Avatar
storm.raver
rank10
Postovi: 434
Pridružen/a: 11.02.2014, 15:59
Ima zahvala: 96 puta
 pohvaljen: 277 puta

Re: Ako imate tehničkih problema, prijavite ih ovdje...

Post Postao/la storm.raver »

Beyond Le Fov je napisao/la: 08.11.2021, 21:26 Da, sifre su hashovane u bazi, nemogu se iscitati, nitko ti nemoze ukrasti sifru i logirati se u tvoj account, no ako netko udje u bazu to mu ni netreba jer se vidi sve ostalo. Citava baza je pod jakom sifrom no to ne znaci da se smiju radit sranja koja idu protiv pravilnika foruma, jer ja mogu vidjeti makar mi se neda gledati, i hosting servis moze vidjet i mjenjati sve sta zele ako zele, i mogu ulaziti u baze.
Aha, hvala na odgovoru.

A jel to tako od kad je majka počela da radi, ili je bilo vreme da su se nekad upisivale šifre kao plain text ? I kad je implementiran ssl, jel od početka rada ili negde usput ?

Znači admini/hosteri mogu npr čitati bazu dakle i privatne poruke izmedju korisnika ? Koje verujem nisu opskurovane. A svaki admin ima sifru ? Koliko uopšte majka ima administratora...

Sve pitam informativno, zanima me, nije mi privatnost kompromitovana.
:mushroom: learning things :mushroom:
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1577
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Ako imate tehničkih problema, prijavite ih ovdje...

Post Postao/la Beyond Le Fov »

Ovo je phpbb forum, nikad se nisu sifre upisivale u bazu kao plain text, vjerujem da je to standard i kod svega drugog. SSL je implementiran negdje oko godinu dana nakon nastanka foruma. Da, admini mogu vidjeti sve u bazi, ukljucujuci privatne poruke.
Avatar
storm.raver
rank10
Postovi: 434
Pridružen/a: 11.02.2014, 15:59
Ima zahvala: 96 puta
 pohvaljen: 277 puta

Re: Ako imate tehničkih problema, prijavite ih ovdje...

Post Postao/la storm.raver »

Tehnički problem:

Pvt poruka zakucala u odlazno, neće da se posalje.

Vec mi se desilo jednom, bila je zakucana nedelju dana (ako ne i više) u odlazno. Na kraju se poslala.

Please resolve. Hvala.
:mushroom: learning things :mushroom:
Avatar
Firmus
rank11
Postovi: 483
Pridružen/a: 29.05.2019, 15:54
Ima zahvala: 309 puta
 pohvaljen: 260 puta

Re: Ako imate tehničkih problema, prijavite ih ovdje...

Post Postao/la Firmus »

I ja imam 5 poruka u odlazno, ali mislim da je to zato sta osoba nije otvorila poruku, a kad je otovori onda se premjesti iz odlazno u poslano, bar ja tako shavacam, a sad ne znam jesam li u pravu.
Avatar
storm.raver
rank10
Postovi: 434
Pridružen/a: 11.02.2014, 15:59
Ima zahvala: 96 puta
 pohvaljen: 277 puta

Re: Ako imate tehničkih problema, prijavite ih ovdje...

Post Postao/la storm.raver »

Firmus je napisao/la: 25.11.2021, 22:10 I ja imam 5 poruka u odlazno, ali mislim da je to zato sta osoba nije otvorila poruku, a kad je otovori onda se premjesti iz odlazno u poslano, bar ja tako shavacam, a sad ne znam jesam li u pravu.
Možda si u pravu. Jedino mi je čudno što se nekad odmah premesti u poslano, nemoguće da je neko odmah pročita...
Zato sam pomislio da mail skripta koja se vrti na serveru zabaguje iz nekog razloga. Hopefully ce beyond objasniti u čemu je fora.

Kad malo razmislim, moguće da se premešta u poslano prilikom prvog sledeceg log in-a primaoca, to mi ima vise smisla. Zato ako je nekad log in sesija ostala otvorena kod primaoca, poruka izleti instant, odnosno momentalno predje iz odlazno u poslano.
:mushroom: learning things :mushroom:
Avatar
huana.meri
Moderator
Postovi: 498
Pridružen/a: 10.06.2016, 23:03
Ima zahvala: 194 puta
 pohvaljen: 232 puta

Re: Ako imate tehničkih problema, prijavite ih ovdje...

Post Postao/la huana.meri »

predlog ako može umjesto da piše chat npr. nazoveš ga bullshat...;)

inaće hvala, oprosti izvoli su dosta moćni pristupina svakomnivou, kamo ne na osobnom...
Napred je natrag a natrag je napred, pazi kamo ti ideš ;)
Odgovori