Ceremonija, šaman negdje?

Recepti, napici, tinkture...
Avatar
Naarayan
rank2
Postovi: 39
Pridružen/a: 05.10.2015, 09:02
Ima zahvala: 39 puta
 pohvaljen: 17 puta

Ceremonija, šaman negdje?

Post Postao/la Naarayan »

Pozdrav ljudi

Znate li možda za nekoga ko radi ceremonije sa psihodelicima na ovim ex Yu prostorima, nekakvog curandera, šamana i sl.?
Naš, gostujući, bilo što takvo i bilo tko.

Imam zdravstveni problem koji me dugo dugo muči i nema šta nisam radio i nisam uspio riješiti to. Ovo što pitam nisam radio. Jako je ozbiljna situacija.

Ne mora čak ni biti ex Yu, nek su i bliže zemlje tipa Austrija i sl. Može čak i bilo gdje, bottom line je da je to "real deal". Makar i Južna Amerika bila.
Naravno sve to tako pišem jer su ipak novci malo problem, no našlo bi se već ako je prava stvar

Vidio sam da su znali i drugi pitati za to na forumu i eto.

Ukoliko neko zna nekoga neka mi se javi u PP ili u temi, kako već priliči.

Neizmjerno sam zahvalan unaprijed na svim odgovorima
People have to follow their hearts, and if their hearts lead them to WalMart, so be it
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1577
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Ceremonija, šaman negdje?

Post Postao/la Beyond Le Fov »

Stvorila se cijela "industrija samanizma", kao poslovni model zarade na naivnim ljudima zeljnih samanskog izljecenja i psihodelicnih iskustva. Ta industrija puna je laznih samana koji su se tako sami prozvali, dobili su "licencu" na online tecaju, cesto su bivsi alkoholicari i narkomani, ljudi losih namjera zeljnih brze zarade ili jos gorih suptilnih manipulacija. A naivnih ljudi koji zele da ih netko izljeci je toliko da se moze zaraditi hrpetina novaca prodavajuci im maglu. Cesto ti "samani" iskoristavaju i cine jos vecu psiholosku stetu nego su pacijenti imali.

Saman ne ljeci nista, pogotovo ne u par seansa. Saman odrzava prostor, cini atmosferu takvom da mozes lakse sam sebe sagledati i sam sebe ljeciti. To mozes i bez njega. Psihodelik sam po sebi, bez tvog svjesnog pracenja sta se desava, ne ljeci nista.

Nemozes vjerovati preporuci s javnog foruma od ljudi koje neznas. Ako ces isprobavati sve bez kriticnosti dok ne naleti nesto sto djeluje, najebat ces.
Avatar
Naarayan
rank2
Postovi: 39
Pridružen/a: 05.10.2015, 09:02
Ima zahvala: 39 puta
 pohvaljen: 17 puta

Re: Ceremonija, šaman negdje?

Post Postao/la Naarayan »

Beyond Le Fov je napisao/la: 28.04.2023, 14:35 Stvorila se cijela "industrija samanizma", kao poslovni model zarade na naivnim ljudima zeljnih samanskog izljecenja i psihodelicnih iskustva. Ta industrija puna je laznih samana koji su se tako sami prozvali, dobili su "licencu" na online tecaju, cesto su bivsi alkoholicari i narkomani, ljudi losih namjera zeljnih brze zarade ili jos gorih suptilnih manipulacija. A naivnih ljudi koji zele da ih netko izljeci je toliko da se moze zaraditi hrpetina novaca prodavajuci im maglu. Cesto ti "samani" iskoristavaju i cine jos vecu psiholosku stetu nego su pacijenti imali.

Saman ne ljeci nista, pogotovo ne u par seansa. Saman odrzava prostor, cini atmosferu takvom da mozes lakse sam sebe sagledati i sam sebe ljeciti. To mozes i bez njega. Psihodelik sam po sebi, bez tvog svjesnog pracenja sta se desava, ne ljeci nista.

Nemozes vjerovati preporuci s javnog foruma od ljudi koje neznas. Ako ces isprobavati sve bez kriticnosti dok ne naleti nesto sto djeluje, najebat ces.
Prvo, izvini malo što ne odgovori ništa, nisam mogao prosto.

Ha znam za te što varaju ljude, milion puta sam čuo. Isto tako ima i mnogo onih koji ne rade to.

Čuj, ja da imam drugi način da saznam to što pitam ne bih to radio na forumu. No nemam i jbg, voljan sam čuti prijedloge bilo kakve ko što sam i napisao.
People have to follow their hearts, and if their hearts lead them to WalMart, so be it
Avatar
huana.meri
Moderator
Postovi: 498
Pridružen/a: 10.06.2016, 23:03
Ima zahvala: 194 puta
 pohvaljen: 232 puta

Re: Ceremonija, šaman negdje?

Post Postao/la huana.meri »

neznam dali će nekome to išta značiti, ali, ja nisam nikada bio kod nikoga na nikakvoj ceremoniji, i nikad nebi iskustvo soliranja na gljivama mjenjao za nikakvu ceremoniju koju netko vodi....

normalno da me zanima sve to, ali nisam preoptimističan....
postoje shamani koje bi volio obići, ali nisu ovdje ni blizu...
osoba koja zaista radi na sebi, može sama riješavati stvari, nakon neznam koliko lavora gljiva i soliranja, smatram da je prelako shebati nekog ko je neiskusan na bilokakvoj psihodeliji, a kad vidim da se novci traže za nekakvu pomoć, odma mi je sumnjivo kompletna pozadina svega...
razumijem i da neko nemože solo odradit sve kako treba da osjeti, doživi promjenu pozitivno, nekoga treba uvesti, no ipak nemože te svako vodati po psihodeličnim talasanjima, po meni to je vrlo vrlo kompleksan proces...nikako netraje jednu ceremoniju a i teško da osoba koja te slabo poznaje, i nisi prema njoj bio iskren što tražiš, može napraviti nešto...
čtanje, učenje, polagana uletanja samostalno, i sve dodje na svoje...
čovjek je prvenstveno rob, rob navika, uklanjanjem nekih od tih loših navika dolazi do najvećih šansi za promjenu na bolje...
Napred je natrag a natrag je napred, pazi kamo ti ideš ;)
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1246
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 552 puta
 pohvaljen: 457 puta

Re: Ceremonija, šaman negdje?

Post Postao/la AFX »

huana.meri je napisao/la: 21.05.2023, 08:45 neznam dali će nekome to išta značiti, ali, ja nisam nikada bio kod nikoga na nikakvoj ceremoniji, i nikad nebi iskustvo soliranja na gljivama mjenjao za nikakvu ceremoniju koju netko vodi..
Ista stvar kod mene :thumbsup:
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Avatar
faceOff
rank9
Postovi: 359
Pridružen/a: 27.02.2021, 11:46
Ima zahvala: 169 puta
 pohvaljen: 230 puta

Re: Ceremonija, šaman negdje?

Post Postao/la faceOff »

Hmm
Nekoliko razgovora sa nekoliko ljudi sam vodio o tom pitanju...
Ne kažem da spadaš u tu kategoriju, ali nitko od ovih pojma nije imao o šamanizmu. Zamrzili su me radi molbe da mi objasne tko ili što je Šaman
_____________________________

That stone Buddha deserves all the birdshit it gets
I wave my skinny arms like a tall flower in the wind
Avatar
huana.meri
Moderator
Postovi: 498
Pridružen/a: 10.06.2016, 23:03
Ima zahvala: 194 puta
 pohvaljen: 232 puta

Re: Ceremonija, šaman negdje?

Post Postao/la huana.meri »

mene moji "prijatelji", s kojima se nedružim više već dosta, jer su takvi kakvi jesu, zovu posprdno "šamane", ono kad me olajavaju, sretnu, kad me sprdaju ako me sretnu pa s trećom osobom o tom melju, sa smješkom normalno....ali, i to je s razlogom...najviše me zovu tako iz ljubomore, pa onda i jer znaju da moraju kupit svoja sranja svako malo, pa isto tako i gljive kupuju, i neznam šta sve ne, i zvali su me na nekaka događanja, ali isto samo da dodjem naoružan kao, što nisam nikad...ja bi rekao da je kod nas šaman svak ko si pripremi bilje za cilu godinu koje koristi, meso, zelenje, čajeve, da jako malo kupuje, sve da voje ima, to je već vrlo dobar šaman svog podneblja, pogotovo ako možeš susjedu pomoć kad i ako zatreba, ili nekom od svojih bližnjih....

posebno mi je drago kad dobauljam do pijaca, grada, i to iz nekake akcije, blatan, prljav, i kad sretnem nekog od tih svojih, pa počnu srat kao ooooo, di sii šamaneeeee....znam da bi guzice dali samo da znaju šta radim i znam, di sam bio, onda cvatem blatan takav, prljav, a oni krnu onda baš na to kako jel nisam mogo doć normalno čist u grad....jedan razdor koji je nepremostiv više ikada, možda me neko razumije...

za njih ja sam i više od šamana, a granica od nekake iskusnjare male kao ja i šamana je dosta velika....

Moj najdraži šaman kojeg mogu pokazati je Don Juan od Castanede, i njegovi vračevi normalno, onaj Don Mateo, pa ko se još pojavljuje, također smatram da je i Radagast šaman, dok je Gandalf već čarobnjak....
def. sibirskih šamana je da je šaman osoba od znanja, ili direktno osoba od iskustva, koja je proživila toliko tih pizdarija da se usudiš predati joj dio svog vremena na upravljanje, s ciljem da ti uživaš, benefitiraš od toga...
znanja za bijelu magiju i crnu su ista, samo je orijentacija osobe, šamana, ta koja dijeli određenu energiju, vibru...
stoga je meni jako teško prepustiti se nekome da me "vodi"...
Napred je natrag a natrag je napred, pazi kamo ti ideš ;)
Avatar
faceOff
rank9
Postovi: 359
Pridružen/a: 27.02.2021, 11:46
Ima zahvala: 169 puta
 pohvaljen: 230 puta

Re: Ceremonija, šaman negdje?

Post Postao/la faceOff »

To je otprilike to.
Žele da ih vodi šaman kroz ceremoniju ( jer to tako kao treba), a nemaju pojma koje mogućnosti šaman treba imati, "gdje" putuje i tražeći odgovore...
Kad im to kažem onda vidiš kako u to ne vjeruju. Normalno pitanje je onda Koji će ti kurac šaman?
Druga skupina s nevjericom sluša, ali ajd kao ostavljaju da je moguće. Pitanje Zar ćeš se predati nekom sa takvim moćima, a sve što znaš o njemu je da je šaman. Hmmm ovo ono... Koji će ti kurac šaman
_____________________________

That stone Buddha deserves all the birdshit it gets
I wave my skinny arms like a tall flower in the wind
Avatar
huana.meri
Moderator
Postovi: 498
Pridružen/a: 10.06.2016, 23:03
Ima zahvala: 194 puta
 pohvaljen: 232 puta

Re: Ceremonija, šaman negdje?

Post Postao/la huana.meri »

kad je neko krut jako, treba muneko za ulaz, za omekšavanje, moje mišljenje samo, iako ih ima tvrdih da nepopušta nikako, nego prsne pa opet nevalja...
iz tog razloga mi je jako teško pojmiti kad se neko olako vata šamanizma s drugima, i normalno naplaćuje to....no možda sam ja degen a taj neko je mainbrain, no ja nebi to tako percipirao...

najporažavajuće mi je od svega što je Castaneda toliko dobro to sve opisao da možeš sam proživjeti to doma, na polju, u brdu, a tako malo ljudi ga zapravo odradi, čačka, čita....
jednom je minimum prva knjiga da se zagolica svako, ako te to nepokrene i ne podigne, onda je krutoća u pitanju...
Napred je natrag a natrag je napred, pazi kamo ti ideš ;)
Avatar
Naarayan
rank2
Postovi: 39
Pridružen/a: 05.10.2015, 09:02
Ima zahvala: 39 puta
 pohvaljen: 17 puta

Re: Ceremonija, šaman negdje?

Post Postao/la Naarayan »

faceOff je napisao/la: 21.05.2023, 20:09 To je otprilike to.
Žele da ih vodi šaman kroz ceremoniju ( jer to tako kao treba), a nemaju pojma koje mogućnosti šaman treba imati, "gdje" putuje i tražeći odgovore...
Kad im to kažem onda vidiš kako u to ne vjeruju. Normalno pitanje je onda Koji će ti kurac šaman?
Druga skupina s nevjericom sluša, ali ajd kao ostavljaju da je moguće. Pitanje Zar ćeš se predati nekom sa takvim moćima, a sve što znaš o njemu je da je šaman. Hmmm ovo ono... Koji će ti kurac šaman
Jel ti ovo meni pišeš indirektno? Znači ne mogu vjerovat da te toliko ovo srdi, baš si našo i mjesto i vrijeme. Niko se naučen nije rodio i ne razumiješ šta hoću ni minimalno, a pošto si u temi koju sam ja otvorio osjećam da si sve to meni uputio. Čuj, mogo si to u najmanju ruku sve fino pojasnit, a ne me između redova nazvat glupanom.
Nije mi jasno samo koji qrac, zašto, što sam spomenuo ime šaman?!
People have to follow their hearts, and if their hearts lead them to WalMart, so be it
Odgovori