Ceremonija, šaman negdje?

Recepti, napici, tinkture...
Avatar
faceOff
rank9
Postovi: 359
Pridružen/a: 27.02.2021, 11:46
Ima zahvala: 169 puta
 pohvaljen: 230 puta

Re: Ceremonija, šaman negdje?

Post Postao/la faceOff »

faceOff je napisao/la: 21.05.2023, 15:39 Ne kažem da spadaš u tu kategoriju
Ufff, sad kad kao trebam ispričati.
Ne, nisam misliio na tebe. Nikad te nisam vidio ni čuo i nemam pojma o tebi ništa, tako da o tebi ne mogu govoriti ni direktno ni indirektno. OK?
Forum je javan i govorim o trendu koji je sve rašireniji. U jednu ruku mi je drago da je tako, a u drugu mislim da je površnost i banalnost takvog pristupa opasna. I za pojedinca koji pristupa tome(nije rijetkost da ljudi dobiju poriv ići van ceremonije koja je uglavnom u zatvorenom), a i za sam pokret obnove šamanizma na zapadu.
Plus grabežljivo šarlatanstvo koje nije rijetkost.
Šamanizam se po meni treba vratiti na veliko, tj svijet je otišao u kurac odkada je šaman izbačen iz igre, a svećenici i gazde preuzeli uzde. Šaman komunicira sa stvarnostima i traži odgovore, dok svećenici imaju naputke i programe, unaprijed definirane. U prvom slučaju jačanje horizontalnih veza, u drugom pravljenje stoke
Danas, kad se svijet mijenja dramatično brzo (čak i moje dijete nije rođeno u svijetu u kojem danas, 15 g kasnije, živi) unaprijed definirani napuci, tradicije i rješenja nemaju apsolutno nikakvog smisla. Pravi šamanizam u zajednici je potrebniji nego ikada.
Ako nekome treba "društvo", po meni je puno bolje to napraviti oko logorske vatre sa ekipom koju znaš. Jedan da je normalan za eventualnu potporu. Jer koliko god ljudi trebaju očistiti vlastite jame, toliko trebaju i napraviti nove socijalne poglede i obrazce. To nam je narav. Ne biti solo igrač već pripadati okolišu. Prirodnom i društvenom

Ali ok, to je tema za sebe i ne bi je bilo loše otvoriti.

Još jednom, nisam tebi govorio, ali ostavljam mogućnost da se možeš naći u tome. I ako se nalaziš, ništa strašno zar ne? Ako si ne titramo to ne znači da imamo nešto jedan protiv drugoga ili da je cilj uvrijediti nekoga.

Peace
_____________________________

That stone Buddha deserves all the birdshit it gets
I wave my skinny arms like a tall flower in the wind
Avatar
huana.meri
Moderator
Postovi: 498
Pridružen/a: 10.06.2016, 23:03
Ima zahvala: 194 puta
 pohvaljen: 232 puta

Re: Ceremonija, šaman negdje?

Post Postao/la huana.meri »

ja bi pod "obavezno" stavio da nemoš ništa raspravljat o šamanizmu ako nisi pročito prvu Castanedinu knjigu, to je kao da ideš u srednju školu sa 7 god, odbijaš osnovnu potpuno da ideš i samo te srednja zanima, nemože bato, moraš u osnovnu!!! u srednju nemoraš, ali osnovnu, moraš!

teško je s nekim bez osnovne imat komunikaciju....
kad ti neko kaže da možeš odma u srednju samo daj uplati keš, taj te laže, valja, može te zasrat još jače i ode dalje poslom, promjeni broj i ćao...
znanje je moć, kad sa znanjem napraviš prvi zaron onda možeš malo blejat pod vodom, jer znaškako, držat dah, a ako te neko namami na zaron bez da si udahnio duboko, bude sranje...

sve je stvar edukacije i pripreme, nemogu napomenuti koliko je Castaneda bitan, opet, osnovna škola
Napred je natrag a natrag je napred, pazi kamo ti ideš ;)
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1577
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Ceremonija, šaman negdje?

Post Postao/la Beyond Le Fov »

Slazem se s recenim od ekipe, no evo ovo bi te moglo zainteresirati, tradicionalni pristup, strucni ljudi posveceni radu, pricano mi o tome i preporuceno mi od potpuno povjerljive osobe.. odrzava se svake godine na siciliji. Koncept je da se ide od 4 do 13 dana u sumu sam, suhi post i medicina, dok se u kampu brinu za sve, mozes ostati u kampu, svaki dan sauna, 4 ceremonije s biljem...

https://fuegosagrado.eu/vision-quest-2023
https://instagram.com/fuoco.sacro

Avatar
Naarayan
rank2
Postovi: 39
Pridružen/a: 05.10.2015, 09:02
Ima zahvala: 39 puta
 pohvaljen: 17 puta

Re: Ceremonija, šaman negdje?

Post Postao/la Naarayan »

Nije problem stari, samo si odjednom drvlje i kamenje osuo i meni je ispalo tako kako sam ti napisao.

Razumijem ja tebe o čemu ti pričaš i čak se i slažem s tobom. Govoriš istinu u biti i sam imam takvo mišljenje.
Slušao sam o tim varanjima u Peruu, ali isto tako sam slušao
Gabor Matea i Hamiltona Morrisa i njihova iskustva i priče. To su totalne suprotnosti u svakom pogledu i otud i moje prvotno
pitanje.

Ne mogu se ja naći u tome, napisao sam ti sve odmah. Nisam taj, tu si pogriješio. To mi i jest zasmetalo na početku, između ostalog naravno.

No nebitno, sve je ok

huana.meri, evo stavio sam Castanedu na to read. Znam naravno za njega, no nisam nikad čitao. Odbijao me nešto.

Beyond, ovo je super, checkirat ću
People have to follow their hearts, and if their hearts lead them to WalMart, so be it
Avatar
songoftheday
rank3
Postovi: 75
Pridružen/a: 29.05.2019, 16:17
Ima zahvala: 10 puta
 pohvaljen: 40 puta

Re: Ceremonija, šaman negdje?

Post Postao/la songoftheday »

Kad već pominjete Castanedu... Počeo sam da ga čitam u srednjoj školi.
Oborio me je sa nogu. Imao sam pristup tim knjigama jer ih je moj otac kupovao kako su izlazile kod nas.
Nadam se da negde postoji čovek od znanja kao što je to Don Juan Matus...

Slažem se da je šamanizam velikim delom postao biznis i u to ne bi ulazio...

Čovek prvo treba da radi na sebi. Da fizički mentalno i duhovno ojača.
Onda može uz psihodelične da dodje i sam do mnogih spoznaja.
"Dođe vreme kad prestaneš da postavljaš pitanja jer te više ne zanimaju odgovori"
Avatar
huana.meri
Moderator
Postovi: 498
Pridružen/a: 10.06.2016, 23:03
Ima zahvala: 194 puta
 pohvaljen: 232 puta

Re: Ceremonija, šaman negdje?

Post Postao/la huana.meri »

nego, jesi se ti snašo, malo dublje u rupu zašo, ili još srčaš po bespućima sparine?
Napred je natrag a natrag je napred, pazi kamo ti ideš ;)
Avatar
Naarayan
rank2
Postovi: 39
Pridružen/a: 05.10.2015, 09:02
Ima zahvala: 39 puta
 pohvaljen: 17 puta

Re: Ceremonija, šaman negdje?

Post Postao/la Naarayan »

Bio sam i onu Wesnu Sanken kontaktiro, ne znam jeste s njom upoznati. Razočarao sam se, prvi put minutu nije imala da me sačeka jer joj je klijent tu. Mislim, baš mi je rekla ono "Nemam minutu", ja odmah poludim kad neko to kaže, jbg.

Nazvala me kroz par dana, ja je čekao skoro mjesec dana da se čujemo. Napričala mi svašta, dosta ovako me površno i zbrda zdola ocjenivala, šokiran sam malo ostao.

Eto, pade mi na na pamet da podijelim to s vama
People have to follow their hearts, and if their hearts lead them to WalMart, so be it
Avatar
faceOff
rank9
Postovi: 359
Pridružen/a: 27.02.2021, 11:46
Ima zahvala: 169 puta
 pohvaljen: 230 puta

Re: Ceremonija, šaman negdje?

Post Postao/la faceOff »

Naarayan je napisao/la: 13.08.2023, 20:27 Eto, pade mi na na pamet da podijelim to s vama
Jesi li tražio dalje? Uspio?
_____________________________

That stone Buddha deserves all the birdshit it gets
I wave my skinny arms like a tall flower in the wind
Avatar
Naarayan
rank2
Postovi: 39
Pridružen/a: 05.10.2015, 09:02
Ima zahvala: 39 puta
 pohvaljen: 17 puta

Re: Ceremonija, šaman negdje?

Post Postao/la Naarayan »

faceOff je napisao/la: 09.03.2024, 12:57
Naarayan je napisao/la: 13.08.2023, 20:27 Eto, pade mi na na pamet da podijelim to s vama
Jesi li tražio dalje? Uspio?
Ćao, ti baš ko da si znao 🙂🙂

Elem, jesam. Jeo i pio sam San Pedro i pejotl. Nisam baš dobio neke odgovore ili šta već, što se tiče tih zdravstvenih problema zbog kojih sam i išao. Možda sam i pomalo naivno to očekivao, ali jbg, očajni ljudi su spremni na očajne pokušaje. Mislim super je meni bilo kada su me ti kaktusi stigli, osjećao sam se božanski, bukvalno. Ko cvjetić sam bio, samo... ko što rekoh.

Ceremonija mi baš i nije bila prijatna, mislim neki ljudi tu koji su čak bili u organizaciji toga svega nisu bili prijatni nekako 😀😀. S obzirom da sam platio to debelo, nešto mi je tu bilo off. Baš sam se bio izgubio u tome svemu. Nije mi bilo prijatno, na kaktusima sam sve grlio poslije, no sada nakon svega se opet sjećam i ne znam baš. Pojma nemam kakva su tvoja iskustva ili nečija druga sa ceremonijama, meni je to tako bilo. Išao bih opet, no ne sam i ne ovdje gdje sam bio. Ni da oni meni plate. Curandero je bio jako fin i bilo je puno tu finih ljudi, al je bilo i awkward ko što rekoh.

Probio led 🤷
People have to follow their hearts, and if their hearts lead them to WalMart, so be it
Avatar
faceOff
rank9
Postovi: 359
Pridružen/a: 27.02.2021, 11:46
Ima zahvala: 169 puta
 pohvaljen: 230 puta

Re: Ceremonija, šaman negdje?

Post Postao/la faceOff »

Aj super. Neka si probio.
Nemam iskustva sa "službenim" ceremonijama
S ekipom sam znao nešto slično. Bez kretena u ekipi, svi se znamo dobro dobro, prošli dosta toga. I ružnog i dobrog. Pleme. Inače smo grabili svaku priliku i šibali u divljinu. Logor, namirnice.... I danima.
I znali smo tripat sa tom namjerom. LSD ili gljive...
I jebeno je znalo biti. Bilo je i životnih preokreta. Ne kod mene, nego kod nekih

Meskalin ću morati... Nisam nikada
_____________________________

That stone Buddha deserves all the birdshit it gets
I wave my skinny arms like a tall flower in the wind
Odgovori