Početnik totalni u potrazi za odgovorom

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
55cacc2d7823
rank3
Postovi: 61
Pridružen/a: 13.05.2020, 04:07
Ima zahvala: 80 puta
 pohvaljen: 46 puta

Re: Početnik totalni u potrazi za odgovorom

Post Postao/la 55cacc2d7823 »

meri, hvala na pojasnjenju!
Avatar
faceOff
rank9
Postovi: 358
Pridružen/a: 27.02.2021, 11:46
Ima zahvala: 169 puta
 pohvaljen: 230 puta

Re: Početnik totalni u potrazi za odgovorom

Post Postao/la faceOff »

Nije to baš tako. Multi spore ne znači ništa drugo nego da u šprici ima puno spora, a ne da je šprica napravljena od različitih printova, ili šta ti ga već.
Čak i da se pomješaju printovi mislim da bi mogućnost "križanja" bila minimalna. Valjda bi to bila uobičajena praksa i "križanje" bi bilo pičkin dim.
Moguće je da spore sastrugane sa printa nisu solo, već budu u grudicama zajedno sa sporama iz istog printa. Pa i kad pomješaš printove, 99.99% spojenih hifa bude sa istog printa. Jer su najbliže međusobno. Mislim da sam vidio negdje gdje je lik tako pokušao križati neku mrcinu albino i neku običnu što daje sitnije gljive. Dobio je u kutiji i jedne i druge. Od ovih nealbino je poslje radio printove i testirao. Ne znam koliko printova je isprobao, ali bilo je dosta. Iz njih ni jedna albino nije proistekla.
_____________________________

That stone Buddha deserves all the birdshit it gets
I wave my skinny arms like a tall flower in the wind
Avatar
huana.meri
Moderator
Postovi: 498
Pridružen/a: 10.06.2016, 23:03
Ima zahvala: 194 puta
 pohvaljen: 232 puta

Re: Početnik totalni u potrazi za odgovorom

Post Postao/la huana.meri »

u pravu si Face, no ko može, treba ljepit printeve i mješat kolko god može, sbog incesta i amaterizma, rasprostranjenosti, Cubensis je naj genetika koja varira u potenciji, dok recimo kod Serbice mi na Balkanu imamo privilegiju da skupljamo odvojeno gljive na više udaljenih staništa, te da printamo te dve udaljene genetike skupa, kako bi ipak bili na strani zdrave genetike i rađanja....konkretno; velebit, gorski kotar, papuk, kalnik, učka, naoružani smo nevjerovatno, pa sa samo malim poštivanjem zakona genetike imamo puno veće šanse da sebi održimo kvalitetne i potentne privatne genetike, a ako i nekom poklonite print male su šanse da to ikako ugrozi samu vrstu....kod pčela je sistem dosta sličan, nedobim ja incestnim, ili amaterskim pčelarenjem neke puno manje rezultate, ali se vide i osjete ako baš pratiš, selekcija je majka genetike, negativan primjer genetike su izložbeni psi i životinje, jer da se neki fenotip utvrdi duboko radi se dosta incesta, kao npr kod ptičara koji imaju dlaku u šari da se odražava patka na leđima, nemožeš to dobiti na 6 od 7 u leglu bez incesta.
vizualno je ono što nas je uvjek krivo usmjeravalo, materijalno, količina...
kod gljiva veličina neznači ništa no ipak svi u lovu vole kad ulove veliku gljivu, pa i ja volim velike serbice, no i male su tu sa svrhom, i rade, i imaju također funkciju, njihova veličina odražava zapravo stanje okoline, mikroklime u kojoj frutaju, jer veliki primjerci masovno rađaju isključivo u idealnim uvjetima, sve zakržljalo i malo je uglavnom uzrok poznog perioda god- doba u kojem frutaju nagle negativne promjene vremena, na veliku ili malu temp previše.....
Isti će micelij roditi 2 puta recimo extra i onda treći porod bude prezima i izrastu do pola ili duplo manje, zamrznu i tu staje sve...
genetike treba miješati samo i nema brige.....
Napred je natrag a natrag je napred, pazi kamo ti ideš ;)
Avatar
faceOff
rank9
Postovi: 358
Pridružen/a: 27.02.2021, 11:46
Ima zahvala: 169 puta
 pohvaljen: 230 puta

Re: Početnik totalni u potrazi za odgovorom

Post Postao/la faceOff »

Jasno...
Uniformizacija svakog tipa vodi do sranja. Od živog vijeta do društvenih stvari.
Više manjih gljiva će imati kraći period frutanja nego par velikih. Da ih nekoliko i najebe (pojede beštija, nametnik, polomi je nešto...) jedna će prosut spore. Al nije loše da i neka veća, i srednja, budu među njima. Možda uvjet budu bolji malo kasnije... Puno bolja strategija nego sve na jednu kartu odigrati.
Nego, sigurno se i neka divlja svinja znala počastit serbicama. Jebiga, moraju same naučiti što valja, a što ne.
Vepar na herojskoj dozi!!!
To mora biti nešto epski. Možda je i erimantski vepar bio na nečem sličnom
_____________________________

That stone Buddha deserves all the birdshit it gets
I wave my skinny arms like a tall flower in the wind
Avatar
huana.meri
Moderator
Postovi: 498
Pridružen/a: 10.06.2016, 23:03
Ima zahvala: 194 puta
 pohvaljen: 232 puta

Re: Početnik totalni u potrazi za odgovorom

Post Postao/la huana.meri »

nisa naišao da svinje kopaju, jedu, vrlo sam sumnjičav prema lisici, čaglju, vuku, jelenu svinja uvjek rovari tartufe, gomolje, svinja nije da brije na neku mudrost, hitrost....vjevericu sam našao da je oglodala muharu, onako u krug...da svinje to krkaju vidio bi njihove izvale, tragove, najviše od sveg dreka oko serbice nađem lisičji i jelenski...ko će ga znat i ja nevidim sve sad baš
Napred je natrag a natrag je napred, pazi kamo ti ideš ;)
Avatar
Naarayan
rank2
Postovi: 39
Pridružen/a: 05.10.2015, 09:02
Ima zahvala: 39 puta
 pohvaljen: 17 puta

Re: Početnik totalni u potrazi za odgovorom

Post Postao/la Naarayan »

Evo, ovo je za sada ispalo, morao sam ih ubrati, kakve su takve tu. Krenule su crnuti, ja sam konto treba to pustiti da još raste.
Prvi put jbg, nemojte mi se smijat

https://ibb.co/Vw80djL

Je li ovo izgleda u redu vama, brine me prvenstveno ovo crno po kapici. Hoće to smetati ili?

Ako treba bolja slikav javite mi
People have to follow their hearts, and if their hearts lead them to WalMart, so be it
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Početnik totalni u potrazi za odgovorom

Post Postao/la HypnoToad »

To su spore. Dobro je sve.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Naarayan
rank2
Postovi: 39
Pridružen/a: 05.10.2015, 09:02
Ima zahvala: 39 puta
 pohvaljen: 17 puta

Re: Početnik totalni u potrazi za odgovorom

Post Postao/la Naarayan »

Hvala ti Hypno, živio
People have to follow their hearts, and if their hearts lead them to WalMart, so be it
Avatar
huana.meri
Moderator
Postovi: 498
Pridružen/a: 10.06.2016, 23:03
Ima zahvala: 194 puta
 pohvaljen: 232 puta

Re: Početnik totalni u potrazi za odgovorom

Post Postao/la huana.meri »

uzmi štapiće za uši i navlaži malo vodom, i svaku si gljivu s tim malo obriši i sasuši ih na zraku, i spremi u kesicu za nedaj bože, neam pojma sad recimo apokalipsa krene a ti se spasiš...;)

25.04.2023. Hypno izbacio 6 riječi u 2 kratke rečenice. :D =)) :ymparty: :ymapplause: :mushroom: :psy :cheesy: :sunn:
Napred je natrag a natrag je napred, pazi kamo ti ideš ;)
Avatar
Naarayan
rank2
Postovi: 39
Pridružen/a: 05.10.2015, 09:02
Ima zahvala: 39 puta
 pohvaljen: 17 puta

Re: Početnik totalni u potrazi za odgovorom

Post Postao/la Naarayan »

huana.meri je napisao/la: 25.04.2023, 22:02 uzmi štapiće za uši i navlaži malo vodom, i svaku si gljivu s tim malo obriši i sasuši ih na zraku, i spremi u kesicu za nedaj bože, neam pojma sad recimo apokalipsa krene a ti se spasiš...;)

25.04.2023. Hypno izbacio 6 riječi u 2 kratke rečenice. :D =)) :ymparty: :ymapplause: :mushroom: :psy :cheesy: :sunn:
Ma koja apokalipsa lol, idemo mi to večeras... samo nemam pojma koliko da uzmem, imam još četvrtinu od ovoga slikanoga. Skontat će se već.

Posadio sam ostatak kolača u zemlju na balkonu kao što si mi rekao pa što bude bude =)) Ako sam te shvatio dobro

Mjerio sam, no nije super precizna vaga, ima između 1-3 g no prije da ima 1-2g. Poskido sam i ove abortuse, tako da ima i toga. Čitam da se i oni mogu consume.

EDIT: Auuuu, pa to se treba sušiti, ok

EDIT2: Ma nemam pojma, znam da ih imam malo i ništa ne mogu postići vjerojatno. No puno sam naučio. Probam radi iskustva samog po sebi onako.

Novi batch je svakako u inkubaciji
People have to follow their hearts, and if their hearts lead them to WalMart, so be it
Odgovori