Spirit Animals

Sve ono skriveno, tajnovito i misteriozno...
Odgovori
Avatar
storm.raver
rank10
Postovi: 434
Pridružen/a: 11.02.2014, 15:59
Ima zahvala: 96 puta
 pohvaljen: 277 puta

Spirit Animals

Post Postao/la storm.raver »

Saznao sam da smo ušli u godinu zeca. Što je jako koincidentno za mene jer sam negde krajem prošle i početkom ove godine osetio snažnu empatiju i povezanost sa ovom životinjom. Ne znam zašto, ali kockice se same sklapaju.

slika

slika

slika

slika

Danas je Kineska nova godina.

Šta očekivati: https://www-nbcnews-com.cdn.ampproject. ... -rcna65578

Interesantna stvar, u selu odakle potiče moj deda, moja familija poznata je kao Zečevići. Nisam nikada uspeo od dede da izvučem poreklo tog nadimka, deluje da ni on ne zna, to nije porodično prezime. Većina povezuje ovu životinju sa kukavičlukom. Što je jako čudno, s obzirom da je bilo dosta ljudi iz tog kraja a moje krvi koji su se hrabro borili u ww2 i poginuli, brojni spomenici svedoče to. Druga stvar, zec uopšte nije kukavična životinja, ali je životinja plen, zato mora biti oprezna. Dosta sam analizirao psihu ove životinje i jako sam fasciniran. Jednom prilikom video sam je u sred noći, pobegla je od farova kola i nestala u šumi i travi. Tad sam još pomislio, jbt život, ova životinja se uz sve predatore koji vrebaju kreće u sred noći u ovoj divljini, gde sam siguran da 90% gradske dece ne bi smelo ni da prespava u vikendici, a u šatoru još manje. Ko je kukavica onda ?

Kad sam bio mlađi majka mi je kupila zeca. Nije preživeo ni nedelju dana. Razboleo se i umro. Tad sam osetio ogromnu tugu u srcu, čak sam otišao u crkvu i zapalio sveću za mog zeca. Trebalo mi je više godina da prežalim njegovu smrt iako smo se znali samo nedelju dana. Zakleo sam se tad da neću nikad jesti zečetinu, već 13 godina poštujem taj zavet. Nisam nikad ni probao, niti ću.

Većina ljudi vole tigrove, lavove i agresivne životinje predatore tog tipa. Zec je moj spirit animal i ponosim se tim. Zec će mi doneti slobodu, radost, bogatstvo i prosperitet. Da li vi imate spirit animal ?

slika
:mushroom: learning things :mushroom:
Avatar
huana.meri
Moderator
Postovi: 498
Pridružen/a: 10.06.2016, 23:03
Ima zahvala: 194 puta
 pohvaljen: 232 puta

Re: Spirit Animals

Post Postao/la huana.meri »

dobra spika...ma kaka kukavica, zec je strela, Radagast je zečeve upregnio, zec je toliko hitar da uđe i izađe iz šešira a da mi nikad nevidimo to...
inaće, sve su mi životinje baš drage, a kako te zanimao zec dublje, tako je mene sve u dolini, od vjeverice moje, čaglja, lisica, jelena, svinja, prasaca, jastrebova, kuna.....svi su fantastični, savršeni, sposobni za život skoro odmah na najvišoj razini...kad se mi pojavimo, sve ide nizbrdo...
možda najfascinantnije otkriće mi je bilo pod hrastom, ličinke jelenka, a pored rupa sa stršljenima...
danima sam ih promatrao, kako je stršljen bespomoćan zapravo, jedan jelenak drži ulaz u rupu i brani ju od šake stršljenova ako treba, koji uleti u škare bivši je, a ostatak planete skoro zadire od samo jednog tog zujavca...
inaće sam lav, nemam neku spirit animal svoju, ali ipak od mačaka nekako mi najfiniji leopard, more i crni ako mogu birat....lav mi nekako sporo djeluje, nije aerodinamičan, volim ležat i đanit ko lav, al čim utopli, volim da se švrljam naokolo ko panter....nisam savanski tip, više šumski.... :mushroom: :mushroom: :mushroom: :mushroom: :mushroom:
Napred je natrag a natrag je napred, pazi kamo ti ideš ;)
Avatar
faceOff
rank9
Postovi: 359
Pridružen/a: 27.02.2021, 11:46
Ima zahvala: 169 puta
 pohvaljen: 230 puta

Re: Spirit Animals

Post Postao/la faceOff »

Ne vjerujem da je to neki spirit animal, ali s obzirom da nemam nikakve kontakte s njom, prečesto se pojavljuje u snovima.
Krokodil!

Evo jedan
Jednom sam sanjao da nešto iznimno bitno čekam. Nemam pojma što. U nekom sam nepoznatom prostoru. Izlazim van i idem otvoriti poštanski sandučić. A iz njega naglo, kao kad iz kakve lokve za plijenom izljeće krokodil. Ogroman. I stoji prema meni razvaljenih čeljusti. Kao kip. I nemam pojma što s njim. Znam da to nije ono što sam tražio, ali njega sam dobio. I stoji tu i čeka, i prvo moram riješiti stvar s njim da bi došao do poštanskog sandučića
_____________________________

That stone Buddha deserves all the birdshit it gets
I wave my skinny arms like a tall flower in the wind
Avatar
storm.raver
rank10
Postovi: 434
Pridružen/a: 11.02.2014, 15:59
Ima zahvala: 96 puta
 pohvaljen: 277 puta

Re: Spirit Animals

Post Postao/la storm.raver »

Hm interesantno. Pogotovu s obzirom da ih nema na Balkanu i dosta ljudi odavde ih nije ni videlo uživo. Sad razmišljam, ja se ne sećam da jesam, možda kad su nas vodili ko decu u zoo vrt. Sa druge strane šta li može simbolizovati ta velika agresivna reptilska životinja...
:mushroom: learning things :mushroom:
Avatar
faceOff
rank9
Postovi: 359
Pridružen/a: 27.02.2021, 11:46
Ima zahvala: 169 puta
 pohvaljen: 230 puta

Re: Spirit Animals

Post Postao/la faceOff »

Brzinski
Mislim da nije komplicirano. Ono uobičajeno, usputno znanje o njima je dovoljno.
Prehistorijska, prastara, reptilska životinja koja je na rubu vode i kopna. Grabi žrtvu na kopnu i odvlači ju u tamu vode, i kida ju na komade.
U mom slučaju mislim da je riječ o krivom srastanju. Da bi prekinio sa egoističnim pizdarijama(obala, kopno...) koje me karakteriziraju(čine moj karakter), moram naglo i bolno zaroniti u prastare, nesvjesne dijelove sebe. Pokidat se, umrijeti... I to naglo. Nije to delfin s kojim ću kroz igru zaranjati. Ne. Jebeni krokodil me mora rastrgati da bi se sastavio kako treba. Kao što je to i Kuki bilo potrebno. Njegov sat tika taka u krokodilu, najvećem strahu

Jedan drugi san, u kojem sam skužio o čemu je riječ

Žena i djeca se zabavljaju na obali, a ja sa druge strane ne mogu do njih. Jebeni krokodil je u vodi.

Zapeo sam u svom egu(moja obala), i da bi se slobodan igrao na drugoj obali(ponovo se rodio u boljem izdanju), moram u vodu(nesvjesno, sjena...).
Krokodilu na terapiju :D
Pitaj dragog boga što je tamo dolje. Siguran sam da ima dosta toga potisnutog. Ali mislim da je i nešto iskonskije u igri. Prastaro, divlje, izvan morala. I kako vrijeme ide, čini mi se da je sve nervoznije :D
Čak se ne bi kladio da je to, nešto ili negdje, unutar granica moga tijela.

Možda bi me 7 8 grama isporučilo terapeutu

Jeste li ubrali da se riječ therapist može rastaviti na
The rapist!
_____________________________

That stone Buddha deserves all the birdshit it gets
I wave my skinny arms like a tall flower in the wind
Avatar
Ninti
Moderator
Postovi: 582
Pridružen/a: 08.07.2010, 11:33
Ima zahvala: 505 puta
 pohvaljen: 392 puta

Re: Spirit Animals

Post Postao/la Ninti »

faceOff je napisao/la: 24.01.2023, 08:07Jeste li ubrali da se riječ therapist može rastaviti na
The rapist!
Slično je sa (s)laughter.. engleski je sjeban jezik.
Dosta skrivenog značenja, miksanja pozitivnog i negativnog
“Never argue with an idiot. They will drag you down to their level and beat you with experience.” ― Mark Twain
Avatar
storm.raver
rank10
Postovi: 434
Pridružen/a: 11.02.2014, 15:59
Ima zahvala: 96 puta
 pohvaljen: 277 puta

Re: Spirit Animals

Post Postao/la storm.raver »

Koja je tvoja spirit animal ninti ? Ako bih pretpostavio i analizirao rekao bih dabar.
:mushroom: learning things :mushroom:
Odgovori