Glazbena kolekcija i verbalne dijareje

Što slušate i volite podijelite sa drugima
Odgovori
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1246
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 552 puta
 pohvaljen: 457 puta

Glazbena kolekcija i verbalne dijareje

Post Postao/la AFX »

Ja i frend onako kao svi pravi balkanci skidamo mjuzu s neta..al ajde..i kupujemo ploče, cd-e i sl. jer oboje konzumiramo ružne količine glazbe svakodnevno..a možda smo i hoarderi, no pošto dolazimo iz one generacije kada se razmjenjivala glazba na kazetama te kasnije cd-ima, pa mp3-jevima..(mogu reći da su to bila divna vremena) te smo se ulovili neke rasprave.

Sakuplja li tko tako glazbu u nekom obliku? Jeste li u potpunosti prešli na streaming glazbe tipa YT, Spotify i sl..? Kolike su vam kolekcije? Slušate li uopće glazbu?

Neki dan mi je sinula ideja da malo priupitam poznanike..nitko nije imao ništa..osim jednog, koji je igrom slucaja prebacio 50Gb glazbe koju u biti ni ne sluša sem par bandova.
Bacio sam malo oko na torrente, čisto da vidim jel tko iz bunta ili dobročiniteljstva bacio svoju kolekciju glazbe na neki tracker..no ništa..mizerija.
Znam da vas ima..ali ovi ljudi oko mene kao da jebote ne slušaju glazbu. :blinkk:
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Avatar
Firmus
rank11
Postovi: 483
Pridružen/a: 29.05.2019, 15:54
Ima zahvala: 309 puta
 pohvaljen: 260 puta

Re: Glazbena kolekcija i verbalne dijareje

Post Postao/la Firmus »

Yep, to je nekakav općeniti trend, a o čitanju da i ne govorimo. Što se tiče domaće glazbe, vjerojatno postoji OK kolekcija na torrenthr.org, sad sve ovisi o tome koliko seedera je održalo torrente na životu, iako danas za pohranu ~1TiB podataka, treba otprilike 6 eura mjesečno.

Bio sam i član what.cd trackera koji je vjerojatno imao najveći repozitorij glazbe ikada, ali je ugašen prije nekih 5 god.,a zapravo je čudo da je uopće toliko trajao.

Općenito digitalna tehnologija omogućava širenje enormnih količina informacija bez značajnog truda, zapravo, sve se svodi na dobru volju i učenje kako fizički medij prebaciti u digitalu.

Ali svi to podaci i digitala su se pokazali kao nedostatni, jer znanje bez inteligencije srca je uzaludno. Mislim da se sad polako opet vraćamo na stvaran život, a oni koji drže do slobode će biti sve više i više oprezni što se tiče cyberspacea.

Kako se stvari trenutno razvijaju, izgleda da će biti neminovna podjela na analogne i digitalne ljude, uz neke iznimke tu i tamo.

To je neko moje viđenje stvari, a svakako se nadam da će doći do izmirenja ta dva svijeta, ali taj utjecaj umjetne "inteligencije" predstavlja sve veći negativan utjecaj u svijetu, nešto kao doseljenici protiv domorodaca, a mi se trenutno nalazimo na užem kraju. Zapravo, većina tehnologija sama po sebi nije loša, ali na žalost većina nas nes(a)vjesno koristi nove tehnologije (govorim u svoje ime)...
Avatar
storm.raver
rank10
Postovi: 434
Pridružen/a: 11.02.2014, 15:59
Ima zahvala: 96 puta
 pohvaljen: 277 puta

Re: Glazbena kolekcija i verbalne dijareje

Post Postao/la storm.raver »

Ja ne skupljam, ali podsetio si me mog oca, on ima ozbiljnu kolekciju vinila. Išao je u mladosti i u Nemačku da nadje neki redak album. Uglavnom ih je rasprodao mada ostalo mu je i dalje pun kurac.

Sve danas ima na yt ili gde već, samo napraviti plejlistu...Ali razumem taj feel i potrebu za kolekcijom...
Ja oduvek kod kuće slusam upitnu muziku, zaista razno, ne znam ni sta bih kupovao da sam kolektor...Bitno mi je kad izadjem da bude konstantno, tj kada sam izlazio, u prošlom životu.
:mushroom: learning things :mushroom:
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1246
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 552 puta
 pohvaljen: 457 puta

Re: Glazbena kolekcija i verbalne dijareje

Post Postao/la AFX »

storm.raver je napisao/la: 06.01.2022, 00:05 Sve danas ima na yt ili gde već, samo napraviti plejlistu...Ali razumem taj feel i potrebu za kolekcijom...
Ja oduvek kod kuće slusam upitnu muziku, zaista razno, ne znam ni sta bih kupovao da sam kolektor...Bitno mi je kad izadjem da bude konstantno, tj kada sam izlazio, u prošlom životu.
Vjerovao ili ne ja redovito ne pronalazim glazbu koju slušam na YT.
..no i da je tamo, opet je to google, stvari se mogu promjeniti jako brzo..
storm.raver je napisao/la: 06.01.2022, 00:05 Ja ne skupljam, ali podsetio si me mog oca, on ima ozbiljnu kolekciju vinila. Išao je u mladosti i u Nemačku da nadje neki redak album. Uglavnom ih je rasprodao mada ostalo mu je i dalje pun kurac.
Moj je imao ogromnu kolekciju ploča..kad je krenula spika s cd-ima počeo ih se rješavati..još danas slušam o toj kobnoj grešci..al ima ih još..barem neke.
Ja lagano sakupljam ono draže na vinilu..zabavlja me to..ne trošim neke pare..tu i tamo neki polovnjak, pa ponekad koja dzabe..i ide polako..najdraze kupim na netu..i milina..a ostalo..ostalo je na hardu..polako se dodaju novi albumi kako frend dobavi ili ja neki oke band..zabava..
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Avatar
malva sylvestirs
rank5
Postovi: 154
Pridružen/a: 01.01.2018, 13:36
Ima zahvala: 116 puta
 pohvaljen: 125 puta

Re: Glazbena kolekcija i verbalne dijareje

Post Postao/la malva sylvestirs »

Ja skidam albume preko soulseek-a. Ne skupljam ploce, cdove i ostalo, samo digitalno
what you resist persist
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1246
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 552 puta
 pohvaljen: 457 puta

Re: Glazbena kolekcija i verbalne dijareje

Post Postao/la AFX »

Soulseek <3
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Avatar
krepet
rank2
Postovi: 46
Pridružen/a: 05.02.2024, 08:52
Ima zahvala: 7 puta
 pohvaljen: 9 puta

Re: Glazbena kolekcija i verbalne dijareje

Post Postao/la krepet »

Streamam, niš ne skidam. :blinkk:
Odgovori