Moj toboze dnevnik

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
storm.raver
rank10
Postovi: 434
Pridružen/a: 11.02.2014, 15:59
Ima zahvala: 96 puta
 pohvaljen: 277 puta

Re: Moj toboze dnevnik

Post Postao/la storm.raver »

Sad sam stvarno video sve, interesantan poduhvat, svaka čast. Na kraju se ipak desilo čudo :mushroom:

Ubuduće ću ipak sačekati finale, jer se stvarno nekad dešavaju čuda, iako ne umanjujem značaj tvog truda.
Zadnja izmjena: storm.raver, dana/u 25.04.2024, 22:50, ukupno mijenjano 1 put.
:mushroom: learning things :mushroom:
Avatar
Firmus
rank11
Postovi: 483
Pridružen/a: 29.05.2019, 15:54
Ima zahvala: 309 puta
 pohvaljen: 260 puta

Re: Moj toboze dnevnik

Post Postao/la Firmus »

Svaka čast, eto vidiš da se trud isplatio, a sad kad kreneš radit opet bit će puno lakše kad si naučio na greška
ma i još ako kreneš raditi agar, na konju si :)
edit: radis ga vec, moja greska :thumbsup:
kale.kikor
rank5
Postovi: 169
Pridružen/a: 29.04.2021, 11:12
Ima zahvala: 51 put
 pohvaljen: 42 puta

Re: Moj toboze dnevnik

Post Postao/la kale.kikor »

otisao sam par km od grada na lokaciju gde inace idem u sumu kad ocu da se odmorim, bilo lep dan i reko da se prosetam, popijem caj, napravim rucak na zaru.
Uz put nabrao sipka, i kada sam dosao do kampa, zapalim vatru i napravim caj u koj sam metnuo 3 g suvih curki.
Ispio caj i iako sam dobro prokuvao i istisnuo pecurke, ipak ih na kraju pojedem sve sa sipkom, za svaki slucaj a i sto bacati.
Ne znam da li sam se razocarao il sta, al nije kako sam ocekivao.
Mozda je to i greska sto sam ista ocekivao, mozda je i mala doza, mozda mi je print od pocetka proklet i daje pecurke kojima fali psilocibin, ne znam.
Posle 30 min blaga vrtoglavica, malo slabosti u nogama, ali nista spec.
Posle 1 h lencarenja uzeo da napravim rucak, ali iako me je malo mrzelo u pocetku, uspesno sam ga napravio i bio je super ukusan(bio sam sposoban za sta god, mislio sam na necu biti zbog pecurki koje su ocigledno do jaja slabe.
Taj dan nisam doruckovao nista osim 2 jabuke, bio sam gladan kad sam uzeo curke.
Mozda sam se za sve ovo vreme iznadostao cele ove price, i koliko sam puno citao o growu, o dejstvu pecuraka, i o njima uopste, kao da nisu ni mogle da me iznenade svojim radom, iako verujem da je ova doza malo, ili su pecurke preslabe, ne znam.
Dovodim u pitanje dalji grow, jer toliko ulozenog truda za nesto ovako, bas ne vredi, iako bi mozda nastavio, eto kao hobi, mozda sa nekim drugim vrstama, jestivim, jer kubensis nit je ukusan nit se nesto desi specijalno, nesto kao 2 piva
Posle rucka sam sino topa od koga sam se nacadio kako valja i eto thc mi je keva za psilocibin, bar se nesto desi, ako me kapirate.
Cekam 2. flush, pa cu uzeti 50 grama svezih, mora biti uocljive razlike.
Po ovome bi mi mikro doza bila 1-2 grama.
sranje
Kako su velicanstvena dela Tvoja Gospode, sve si premudroscu stvorio.
Avatar
Firmus
rank11
Postovi: 483
Pridružen/a: 29.05.2019, 15:54
Ima zahvala: 309 puta
 pohvaljen: 260 puta

Re: Moj toboze dnevnik

Post Postao/la Firmus »

imao sam i ja takve, 10 g svjezih pa jedva osjetim nesto
sad sve ovisi sta oces
ako imas vec takva ocekivanja onda bolje uzmi u mraku i tisini, zatvorenih ociju pa promatraj samo misli i gledaj u taj mrak i ocekuj halucinacije tj da ces vidjet nesto
ne znaju svi koristit taj mind's eye na pocetku ali
realno ne bi onda smio uzimat na livadi bolje stvori doma atmosferu da se osjecas ugodno. reci nekome prijatelju ili nesto

nezz jesi uzimao npr edibles od trave ali ekstra jake
sad lijepo odmori malo i onda drugi put uzmi tih 60-70 g svjezih
samo nemoj onda izbjegavat kad udjes u taj film, uvijek na pocetku tripa je nervoza, treba proci taj prvi dio pa je poslije blazenstvo
ali ok vec sve znas... samo hrabro i sigurno ali kad to krene najvaznije je da si na sigurnom negdje i ako bude neka nelagodna situaciija da je prijatelj blizu

sigurnost prije svega
siguran sam da ces imati prekrasno iskustvo, samo eto moja duznost je da kazem onu sta svi valjda vec znaju :)

i nemoj slucajno da nam se ne javis tj ocemo trip report nakon toliko truda
Avatar
storm.raver
rank10
Postovi: 434
Pridružen/a: 11.02.2014, 15:59
Ima zahvala: 96 puta
 pohvaljen: 277 puta

Re: Moj toboze dnevnik

Post Postao/la storm.raver »

Nema razloga za brigu, samo te nisu uradile i to je to. Verovatno ti treba veća doza. A i diskutovali smo već, moguće da pečurke iz kontaminiranih supstrata imaju niži procenat alkaloida.
:mushroom: learning things :mushroom:
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1246
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 552 puta
 pohvaljen: 457 puta

Re: Moj toboze dnevnik

Post Postao/la AFX »

kale.kikor je napisao/la: 14.03.2022, 20:51 otisao sam par km od grada na lokaciju gde inace idem u sumu kad ocu da se odmorim, bilo lep dan i reko da se prosetam, popijem caj, napravim rucak na zaru.
Uz put nabrao sipka, i kada sam dosao do kampa, zapalim vatru i napravim caj u koj sam metnuo 3 g suvih curki.
Ispio caj i iako sam dobro prokuvao i istisnuo pecurke, ipak ih na kraju pojedem sve sa sipkom, za svaki slucaj a i sto bacati.
Ne znam da li sam se razocarao il sta, al nije kako sam ocekivao.
Mozda je to i greska sto sam ista ocekivao, mozda je i mala doza, mozda mi je print od pocetka proklet i daje pecurke kojima fali psilocibin, ne znam.
Posle 30 min blaga vrtoglavica, malo slabosti u nogama, ali nista spec.
Posle 1 h lencarenja uzeo da napravim rucak, ali iako me je malo mrzelo u pocetku, uspesno sam ga napravio i bio je super ukusan(bio sam sposoban za sta god, mislio sam na necu biti zbog pecurki koje su ocigledno do jaja slabe.
Taj dan nisam doruckovao nista osim 2 jabuke, bio sam gladan kad sam uzeo curke.
Mozda sam se za sve ovo vreme iznadostao cele ove price, i koliko sam puno citao o growu, o dejstvu pecuraka, i o njima uopste, kao da nisu ni mogle da me iznenade svojim radom, iako verujem da je ova doza malo, ili su pecurke preslabe, ne znam.
Dovodim u pitanje dalji grow, jer toliko ulozenog truda za nesto ovako, bas ne vredi, iako bi mozda nastavio, eto kao hobi, mozda sa nekim drugim vrstama, jestivim, jer kubensis nit je ukusan nit se nesto desi specijalno, nesto kao 2 piva
Posle rucka sam sino topa od koga sam se nacadio kako valja i eto thc mi je keva za psilocibin, bar se nesto desi, ako me kapirate.
Cekam 2. flush, pa cu uzeti 50 grama svezih, mora biti uocljive razlike.
Po ovome bi mi mikro doza bila 1-2 grama.
sranje
Rucak na zaru? Šta si jeo..mozda je do toga..meni se isto desilo da me 5 nije odradilo uopce..al ono..ništa
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
kale.kikor
rank5
Postovi: 169
Pridružen/a: 29.04.2021, 11:12
Ima zahvala: 51 put
 pohvaljen: 42 puta

Re: Moj toboze dnevnik

Post Postao/la kale.kikor »

skusu i krompir, a kao sto napisah, to jeo sam posle pecuraka pre kojih nista nisam jeo osim 2 jabuke par sati pre curaka.
Kako su velicanstvena dela Tvoja Gospode, sve si premudroscu stvorio.
kale.kikor
rank5
Postovi: 169
Pridružen/a: 29.04.2021, 11:12
Ima zahvala: 51 put
 pohvaljen: 42 puta

Re: Moj toboze dnevnik

Post Postao/la kale.kikor »

Eto, i ja okusih od hrane bogova, ovaj put je proslo kako je trebalo, ili mozda nije.
Naime, ovaj put zam uzeo 5 grama suvih, za razliku od proslog kad sam uzeo 3 dok sam bio u sumi.
Posle nedeljne liturgije, kuci sam izcedio 2 pomorandze, grejp i pola limuna i u to ubacio pecurke izmrvljene u mrvilici za vutru i popio.
Jaka lenjost u nogama i telu uopste, brzi rad srca i ta neka vrtoglavica, vise opijenost, ali kao da u isto vreme toga nema i da sam ''normalan'', da se nista cudno ne desava iako je krenulo
Prvo od rada sto sam primetio je da zid pored kreveta ''igra'', a kako je bio uradjen u bavalit(fasadni malter sa granulama od 1,5 mm) cinilo mi se kao da mogu da povezem te kamencice u nekakve crteze koje ni sam nisam znao sta su.
Ne secam se kad je psilocin krenuo da radi svoje na mozak, ali kad je rad poceo, tu je krenuo i haos.
Mogu reci da celokupno iskusvo nije nimalo bilo zanimljivo i prijatno, kamoli zabavno i opustajuce; vise uzasno i nerazumno.
Ne desava mi se mnogo ovih dana, nista me specijalno ne muci, osim sam sebe, al je u sustini sve ok, zato sam ocekivao i fin trip il sta god, ali ne, osecao sam kao da se cela patnja i neka dusevna bol slila u te trenutke dok sam bio na pecurkama.
Osecao sam se jadno i beskorisno, bez ikoga da mi pomogne; inace sam svestan koko-toko svojih gresaka i losih navika, samo sto sam previse slab da ih ispravim, ali tih trenutaka, kao da su se svi moji gresi i strasti skupili u tim trenutcima.
Doslo je i neko shvatanje da sve sto do sada znam, ili mislim da znam, zapravo nije istina, i da nista ne znam. Taj trip, da apsolutno nista ne znam, sta god da krenem da mislim, prekida me misao da NE ZNAM.
Bio sam tuzan sto se toliko lose ponasam prema roditeljima i bliznjima uopste, iako sam i samog sebe zalio zbog tolikog greha i nemoci koja je u meni.
Poceo sam da placem, sto inace ne radim, ne pogadjaju me dogadjaji toliko da zaplacem, ali ovde nisam izdrzao i pustio suzu, posle nje jos jednu, da bi kasnije krenule da liju niz lice, doslovno se umivajuci u suzama,
Kako kazu ego distraksn, apsolutno.
Mucilo me je to sto sam beskoristan i sto nista u zivotu nisam pametno uradio, i na neki nacin bio ocajan zbog toga, da bi kasnije, posle oko 2 h od uzimanja curki, odbacio te misli samo da bi druge pocele da me muce, i to jos jace.
Mislio sam, pa sta, svi se muce i pate, takav je ovaj svet, svi i umru jednog dana, ali sta onda?? gde onda? sta ce se desiti, da li sam protracio zivot, i da jesam i da nisam, nije ni bitno kad se umre, ali sta onda nastupa?
Inace sam pravoslavac i verujem u vecni zivot, iako mi je vera prilicno jadna, ali to mi je jedino logicno, iako nema vera veze sa logikom, ali to uzimam kao istinu, iako puno sumljam, ali u ovim trenutcima sam se zapitivao vise nego ikada, sta posle smrti?
Te misli su me toliko mucile da sam shvatio da nisu curke za mene i jedva sam cekao da prodje trip.
Za svo to vreme, tokom celog tripa, u glavi sam bio poprilicno normalan, vid je bio prav, motoricki sam bio sposoban za sta god, mozda ne 100%, ali osim malo krivljenja linija i nekog vibriranja svega okolo, poprilicno sam bio "trezan", ali zato osecanja, emocije...
Najvise me je bolelo sto niko na svetu ne moze da mi garantuje u to sto verujem, i da mozda nije istina, i opet da sve sto znam, zapravo ne znam, veliko neznanje
Cale mi je bolestan, te mu skuvao caj od sipka i otisao do njega(tu je, u kraju) da vidim kako je i da trazim oprost za sve pogreske, jer i nismo u nekim odnosima, naravno primio me je kao sto bi svaki otac koj mari za svoje dete.
Eto, previse duzevne patnje i zalosti za tako kratak period, i inace nisam neki veseljak, ali ovo je bilo bezveze.
Jedno od stvari koje sam primetio da mi pracenje objekata bolje ide, npr sunce sam jasno video kako se pomera, nisam iztripovao, gledam ga i pomera se, nekako sam osecao kako stvari oko mene stare i prolaze, kako se sve sleze pod uticajem gravitacije, iako je to vec bio trip.
Takodje, dok je trip bio jak, kad zatvorim oci, totalno odlutam odatle gde sam;mislima, ali stvarno kao da nisam tu.
Osecao sam i da mi je jasnije kako genetika funkcionise dok sam bio sa caletom, kao da drvo zivota ljudi slici onim od gljiva
Zelim da napomenem da ceo trip, svaki momenat, mozda ceo dan ali sigurno od kad sam uzeo pecurke pa do kad sam zaspao, u glavi mi je odjekivala pesma sa liturgije, Aliluja!
Celo vreme, sta god da sam razmisljao u pozadini se ''culo'' Aliluja! da kad bi naglas poceo da izgovaram molitvu pevajuci, pocinjao sam da placem.
Ne znam da li mi se podsvesno svideo intonitet molitve ili sta, ne znam, znam da sam se na neki nacin, taj dan molio 12 sati bez prestanka, da bi sutradan potpuno zaboravio intonitet molitve, i evo jos ne mogu da se setim kako je zvucala...
Posle nekih 5 h od uzimanja sam primetio vidno oslabljenje, pa sam srolao dzok i skuvao kafu da se opustim na zalasku sunca.
Taj dan sam samo uvece pojeo po neku vocku, da bi sutra za dorucak pojeo sve sto sam imao u frizideru.
Iskreno, nadao sam se da cu vise uzivati u tripu, sto uopste nisam.
Previse emocija, nista osim emocija, koje su, kao i sve misli tokom tripa dolazile ne iz mozga, vec nekako iza glave, kao da osecam uticaj psilocina na sve to.
Nastavicu sa gajenjem pecuraka cisto iz hobija, volim da se igram, ali mi nije cilj da uzimam ovako velike doze jer imaju los ucinak na mene, bar tokom tripa.
Eto i mog dugoocekivanog iskustva sa gljivama, pogole su mi da jos vise uvidim svoje greske i mane koje sam sve jedno video i koje me inace muce, samo da bi me mucile 100 puta vise tokom tripa, sta ce mi to?
Mozda probam sa mikro dozom, moze da bude dobra stvar.
Sta vi mislite da li instinkt coveka moze da se promeni? onako kako smo rodjeni, sa nekim osobinama koje su nase 100%, koje nas opisuju kao ljude, da li je moguce da se promene i da budemo drugaciji, kakvi bi smo zeleli da budemo?
Ja verujem, uz mnogo volje i truda da jeste, ali sta vi mislite?
Zadnja izmjena: kale.kikor, dana/u 22.03.2022, 20:09, ukupno mijenjano 1 put.
Kako su velicanstvena dela Tvoja Gospode, sve si premudroscu stvorio.
kale.kikor
rank5
Postovi: 169
Pridružen/a: 29.04.2021, 11:12
Ima zahvala: 51 put
 pohvaljen: 42 puta

Re: Moj toboze dnevnik

Post Postao/la kale.kikor »

jebeni sastav 5+ da dobijem
Kako su velicanstvena dela Tvoja Gospode, sve si premudroscu stvorio.
Avatar
storm.raver
rank10
Postovi: 434
Pridružen/a: 11.02.2014, 15:59
Ima zahvala: 96 puta
 pohvaljen: 277 puta

Re: Moj toboze dnevnik

Post Postao/la storm.raver »

Fucking A.

Verovatno najbolji trip report koji sam pročitao na forumu. Fenomenalno. Inače ne volim čitati reportove ali tvoj slučaj sa gljivama je bio od starta interesantan, pa rekoh da pročitam. Cela priča i energija su interesantni.

Uvek me je zanimalo kakvo će biti iskustvo na gljivama osobe koja prihvata tradicionalnu religiju. Previše sam se naslušao hipi tripova bog = ja = ti, sve je isto, energija, pičke materine, tako da je ovo pravo osveženje. Interesantno mi je da te gljive nisu bacile u neki religijski trip i ekstazu, zapravo suprotno, bacile su te u nihilizam i u preispitivanje svojih uverenja, ali opet, nisu previše dovodile u pitanje tvoja uverenja nego tvoju posvećenost uverenjima. A ceo trip je imao vajb molitve, wicked.

Mislim da si od starta previše kukao, te neće me da ih nadjem, te neće me da ih uzgojim, te neće da me urade, te ovaj trip nije nešto...Mislim da treba da otvoriš svoju dušu kao što si sa ocem, prepusti se istini i dobroj energiji kojoj te gljive pokušavati naučiti, i daj im šansu. Gljive su ipak tu da ti pomognu, ja verujem da mogu, samo ako im daš malo prostora. Pokušaj se odvojiti od tog osećaja ega koji nam diktira ceo jebeni život, nažalost na taj osećaj smo toliko navikli da sve ostalo izgleda kao gubitak sebe, gubitak kontrole. A ipak dolazimo u kontakt sa pravim sobom kad odbacimo sve te površne gluposti.

Sa srećom !
:mushroom: learning things :mushroom:
Odgovori