Golden teacher na pšenici

Pratite Vaš uzgoj i napredak, ovdje objavite Dnevnik Uzgoja
SPLFMNST
rank2
Postovi: 27
Pridružen/a: 18.08.2021, 21:38
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 11 puta

Re: Golden teacher na pšenici

Post Postao/la SPLFMNST »

Znaci ogromna razlika u samo dan i pol :


slika


Cekam prvu da se otvori i uzimam print, a kada mi dodu petrijeve zdjelice cu i probati staviti na agar :)
Avatar
Firmus
rank11
Postovi: 483
Pridružen/a: 29.05.2019, 15:54
Ima zahvala: 309 puta
 pohvaljen: 260 puta

Re: Golden teacher na pšenici

Post Postao/la Firmus »

I meni isto uznemire zeludac, zadnji put sam uzeo samo 0.3 g ili tako svjezih ili susenih i povracao sam 5-6x i bas imao veliku mucninu. Zato sad samo caj uzimam,i vise ne osjecam nikakve probleme a opet budu jake ako dosta stavis. Samo isjeckaj svjeze ili susene i prelij vodom 100 stupnjeva, pokrij i ostavi da stoji 20 min, mozes ih promijesati svakih 5-6 min. Procijedis ih i eto. Moja preporuka je da uzimas sta vecu kolicinu, tako imas vise benefita i pravo psihodelicno iskustvo, pa ih neces trebat uzimat cesto a imat ces life changing iskustva. Ja obicno napravim caj od 6-7 g. Ako imas svjezih one su bolje za caj jer se nista ne gubi susenjem.
Samo onda moras bit bas spreman tj da se dobro osjecas i da osjetis da je to pravi trenutak. Kad budes imao jake halucinacije sa zatvorenim ocima, onda znas da si pogodio pravu dozu.
SPLFMNST
rank2
Postovi: 27
Pridružen/a: 18.08.2021, 21:38
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 11 puta

Re: Golden teacher na pšenici

Post Postao/la SPLFMNST »

Pozdrav, nasao sam neku informaciju za susenje gljive samljevene i pomijesane sa limunovim sokom da navodno pomaze, tako da cu to sada probati. Iskreno nisam neki ljubitelj njihovog okusa i ne pase mi, tako da me ne privlaci radenje caja od njih, a i ovo sa limunom mi zvuci kao da bi to moglo neutralizirati.

Što se tice growa danas ujutro sam ih pobrao, cini mi se nekako malo to, mislio sam da ce vise rasti...ali sve u svemu bolje nego prvi flush. Ostavio sam jos nekih 3-4 manjih da vidim mozda dobe nesto na masi. Posto nisu velike, 10 klobuka sam stavio da puste spore pa cemo vidjeti kako ce to uspjeti...
Ostatak sam dio stavio pored otvorenog prozora sa spustenim roletama da se susi (da mi susjedi ne gledaju xD), a drugu polovicu pored elektricnog radijatora da budu brze pa cu vidjeti kako ce to ispasti.
Danas stavljam drugu kutiju na fruiting i nadam se da ce ta biti puno bolja...kolonizacija je isla mnogo brze i ostavio sam micelij duze da se lijepo razgrana..
Informacije o kolicini suhih gljiva i slike nove ture ce biti kroz koji dan ( nowi grow mozda vec danas navecer kada ga stavim na fruiting, u slucaju da se ove uz radijator ne posuse vec danas jer ako se posuse opet cu ih probati)...

Nisam jos nekako spreman na neke pre velike doze, trenutno fakat uzivam u growanju, konzumiranje je samo neki plus. Pomalo cu doci do neke vece doze, danas sam planirao 1-1,5g uzet jer ono prije mi je stvarno bilo jako s obzirom da je bilo samo 0.5...
Avatar
long_pipe_magician
rank4
Postovi: 129
Pridružen/a: 06.01.2014, 11:38
Ima zahvala: 74 puta
 pohvaljen: 30 puta

Re: Golden teacher na pšenici

Post Postao/la long_pipe_magician »

Ako ti je do okusa onda definitivno čaj. Ima jako slab okus, gotovo da piješ vodu. A znaš što ide uz čaj i kako ga ja volim ;) pola kriške limuna na šalicu čaja i dobar si. Kod gljiva je mislim jako bitno koliko pojedeš odmah u početku. Nije isto ako pojedeš 3g odjednom ili u nekom vremenskom razmaku. Tipa 1.5g odma pa za sat-sat i po jos 1.5 gram. Kad sam to radio samo sam produljivao već postojeći trip. Ali zato kad sam pojeo 5 odjednom probio sam himen.
Osobno više volim jače doze. Tri grama na više. Ali samo u dobrom društvu i ugodnoj atmosferi.
harp
rank5
Postovi: 176
Pridružen/a: 09.06.2021, 10:27
Ima zahvala: 62 puta
 pohvaljen: 51 put

Re: Golden teacher na pšenici

Post Postao/la harp »

SPLFMNST je napisao/la: 28.08.2021, 18:21 Pozdrav, nasao sam neku informaciju za susenje gljive samljevene i pomijesane sa limunovim sokom da navodno pomaze, tako da cu to sada probati. Iskreno nisam neki ljubitelj njihovog okusa i ne pase mi, tako da me ne privlaci radenje caja od njih, a i ovo sa limunom mi zvuci kao da bi to moglo neutralizirati.

Što se tice growa danas ujutro sam ih pobrao, cini mi se nekako malo to, mislio sam da ce vise rasti...ali sve u svemu bolje nego prvi flush. Ostavio sam jos nekih 3-4 manjih da vidim mozda dobe nesto na masi. Posto nisu velike, 10 klobuka sam stavio da puste spore pa cemo vidjeti kako ce to uspjeti...
Ostatak sam dio stavio pored otvorenog prozora sa spustenim roletama da se susi (da mi susjedi ne gledaju xD), a drugu polovicu pored elektricnog radijatora da budu brze pa cu vidjeti kako ce to ispasti.
Danas stavljam drugu kutiju na fruiting i nadam se da ce ta biti puno bolja...kolonizacija je isla mnogo brze i ostavio sam micelij duze da se lijepo razgrana..
Informacije o kolicini suhih gljiva i slike nove ture ce biti kroz koji dan ( nowi grow mozda vec danas navecer kada ga stavim na fruiting, u slucaju da se ove uz radijator ne posuse vec danas jer ako se posuse opet cu ih probati)...

Nisam jos nekako spreman na neke pre velike doze, trenutno fakat uzivam u growanju, konzumiranje je samo neki plus. Pomalo cu doci do neke vece doze, danas sam planirao 1-1,5g uzet jer ono prije mi je stvarno bilo jako s obzirom da je bilo samo 0.5...
tzv., lemon tek. ph vrijednost citrusa je slična želučanoj kiselini. lemon tek napravi pretvorbu psilocibina u psilocin umjesto tvog želuca. umanji mučninu, al ne svima. najbolje ti je pomiješati lemon tek u šalicu čaja i laganini posrkati. ima kombinacija s đumbirom, al ga ja ne volim, pa nisam ni pamtio.
radijator? gljive suši u dehidratoru, sve ostalo je inferiorno i gubi potenciju radi oksidacije.
ili radijator? grow box makni od radijatora. bolje hladnije i sporiji rast, nego grijanje i poticanje razvoja kontaminacije.
Privitak/ci
Screenshot_20210828_193141_com.huawei.photos_edit_70528056479863.jpg
SPLFMNST
rank2
Postovi: 27
Pridružen/a: 18.08.2021, 21:38
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 11 puta

Re: Golden teacher na pšenici

Post Postao/la SPLFMNST »

harp je napisao/la: 28.08.2021, 19:42

tzv., lemon tek. ph vrijednost citrusa je slična želučanoj kiselini. lemon tek napravi pretvorbu psilocibina u psilocin umjesto tvog želuca. umanji mučninu, al ne svima. najbolje ti je pomiješati lemon tek u šalicu čaja i laganini posrkati. ima kombinacija s đumbirom, al ga ja ne volim, pa nisam ni pamtio.
radijator? gljive suši u dehidratoru, sve ostalo je inferiorno i gubi potenciju radi oksidacije.
ili radijator? grow box makni od radijatora. bolje hladnije i sporiji rast, nego grijanje i poticanje razvoja kontaminacije.

e na taj lemon tek sam i mislio...da li moraju gljive biti suhe za to? pomijesam to sa nekim cajem sa okusom mislis?
dehidrator nemam, a bome ni pare za to...gledao sam po netu i nasao neke skupe samo.. preko 500kn ako se ne varam. grow box mi je u ormaru koji je donekle blizu radijatoru...
harp
rank5
Postovi: 176
Pridružen/a: 09.06.2021, 10:27
Ima zahvala: 62 puta
 pohvaljen: 51 put

Re: Golden teacher na pšenici

Post Postao/la harp »

SPLFMNST je napisao/la: 28.08.2021, 19:51
harp je napisao/la: 28.08.2021, 19:42

tzv., lemon tek. ph vrijednost citrusa je slična želučanoj kiselini. lemon tek napravi pretvorbu psilocibina u psilocin umjesto tvog želuca. umanji mučninu, al ne svima. najbolje ti je pomiješati lemon tek u šalicu čaja i laganini posrkati. ima kombinacija s đumbirom, al ga ja ne volim, pa nisam ni pamtio.
radijator? gljive suši u dehidratoru, sve ostalo je inferiorno i gubi potenciju radi oksidacije.
ili radijator? grow box makni od radijatora. bolje hladnije i sporiji rast, nego grijanje i poticanje razvoja kontaminacije.

e na taj lemon tek sam i mislio...da li moraju gljive biti suhe za to? pomijesam to sa nekim cajem sa okusom mislis?
dehidrator nemam, a bome ni pare za to...gledao sam po netu i nasao neke skupe samo.. preko 500kn ako se ne varam. grow box mi je u ormaru koji je donekle blizu radijatoru...
i suhe i svježe. računaš 30g mokrih, je ispod 3g suho. preko 90% je udio vode.
ja sam preko ali expressa za 150kn uzeo neki bonsai model. izgubit ćeš potenciju ili ti mogu spljesniviti ako nisu dobro posusene.
SPLFMNST
rank2
Postovi: 27
Pridružen/a: 18.08.2021, 21:38
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 11 puta

Re: Golden teacher na pšenici

Post Postao/la SPLFMNST »

ovako imam par pitanja, znaci yield od ovog prvog growa mi je bio stvarno mali, gljive su kao sto vidite na slikama bile mozda malo vece kada sam ih brao i zanima me da li je to do genetike spora, ili do mog nacina uzgoja ili do cega?
trenutno sam stavio drugi box na fruitanje i zanima me mozda da li da promjenim za iduci nacin na koji uzgajam?
za probu sam nabavio sve potrebno da napravim cakeove od rizinog brasna i htio bi jos malo experimentirati. dal da mozda zamjenim psenicu za kukuruz?
imate li kakve savjete?
SPLFMNST
rank2
Postovi: 27
Pridružen/a: 18.08.2021, 21:38
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 11 puta

Re: Golden teacher na pšenici

Post Postao/la SPLFMNST »

evo malo i slika da nabacim:

slika boxa
slika
lijevo je nova tura ceka prve plodove, desno je ovaj prvi grow koji ceka 3. flush

nova tura
slika


ovo su skoro posuse gljive iz drugog flusha s obzirom da sam nekih 20g mokrih vec konzumirao
kapice su skinute jer sam uzimao printove i to uspjesno, danas radim sprice od spora..
slika

malo od opreme koju sam nabavio do sada
slika

ovo je za cakeove i agar, vermikulit i petrijeve zdjelice cekam da dodu naracuio sam ih vec...
slika
slika
Avatar
faceOff
rank9
Postovi: 359
Pridružen/a: 27.02.2021, 11:46
Ima zahvala: 169 puta
 pohvaljen: 230 puta

Re: Golden teacher na pšenici

Post Postao/la faceOff »

Trebao bi kokosova vlakna staviti u igru. Ne gledam previše po netu o raznim načinima uzgoja, ali nisam još vidio da netko miješa cijele žitarice sa čistim vermikulitom kao supstratom. Na prvu bi rekao da je prozračnost loša i da je debelo inferiorno supstratu napravljenom od kokosa i verma. Ili samog kokosa. A priprema nije ništa kompliciranija
Probao sam casing od čistog vermikulita, i neusporedivo je lošiji od zemlje za cvijeće pomješane sa vermikulitom u odnosu 50:50
_____________________________

That stone Buddha deserves all the birdshit it gets
I wave my skinny arms like a tall flower in the wind
Odgovori