Koh Samui - probni grow sa peletima od pšenične slame

Pratite Vaš uzgoj i napredak, ovdje objavite Dnevnik Uzgoja
Avatar
faceOff
rank9
Postovi: 359
Pridružen/a: 27.02.2021, 11:46
Ima zahvala: 169 puta
 pohvaljen: 230 puta

Re: Koh Samui - probni grow sa peletima od pšenične slame

Post Postao/la faceOff »

Udrilo mi u glavu da ovo nije micelij. Da uzgajam kontaminacije Sranje je što nemam dobar pogled.
slika
harp je napisao/la: 30.07.2021, 14:03.
Jel normalno ovo širenje? Da širenju gustog micelija prethode sitne niti i točkice?
I kad bi se trebao vidjeti rizomorfni razvoj?
_____________________________

That stone Buddha deserves all the birdshit it gets
I wave my skinny arms like a tall flower in the wind
harp
rank5
Postovi: 176
Pridružen/a: 09.06.2021, 10:27
Ima zahvala: 62 puta
 pohvaljen: 51 put

Re: Koh Samui - probni grow sa peletima od pšenične slame

Post Postao/la harp »

faceOff je napisao/la: 09.09.2021, 20:18 Udrilo mi u glavu da ovo nije micelij. Da uzgajam kontaminacije Sranje je što nemam dobar pogled.
slika
harp je napisao/la: 30.07.2021, 14:03.
Jel normalno ovo širenje? Da širenju gustog micelija prethode sitne niti i točkice?
I kad bi se trebao vidjeti rizomorfni razvoj?
klon?
normalno je, al plijesan isto radi. nekako gusto izgleda. pregusto. moze biti radi bakterijske kontaminacije, a mozda je sve plijesan. prije bi rekao bakterija.

prvo trebaš raditi transfere da se riješiš kontaminacije. uzmi komadić ruba koji je najdalje od uzorka, veličine zrna riže i prebaci na drugi agar. u međuvremenu kreni kuhati novi agar bez nutrienata. micelij ce ovdje skupiti energiju koju će iskoristi tamo (kao sto ljudi akumuliraju mast i crpe energiju po potrebi), a bakterija se nece imati čime pogoniti. transfere radiš kad je uzorak veličine kovanice da micelij previše ne stari.

tek nakon vise transfera, kad si izolirao genetiku koja se najbrže širi krene rizomorfni rast.

da ponovim. nisam 100% siguran sto je točno na agaru. i nakon sto izvadiš uzorak, ostavi ovu zdjelicu i promatraj sto radi.
Avatar
faceOff
rank9
Postovi: 359
Pridružen/a: 27.02.2021, 11:46
Ima zahvala: 169 puta
 pohvaljen: 230 puta

Re: Koh Samui - probni grow sa peletima od pšenične slame

Post Postao/la faceOff »

harp je napisao/la: 09.09.2021, 22:47 uzmi komadić ruba koji je najdalje od uzorka, veličine zrna riže i prebaci na drugi agar. u međuvremenu kreni kuhati novi agar bez nutrienata. micelij ce ovdje skupiti energiju koju će iskoristi tamo
Nisam shvatio.
Da li trebam napraviti normalan agar(mea ili pda) i na njega prebaciti, pa sa njega prebaciti na agar bez nutrijenata. Ili odmah na agar bez nutrijenata?
Napravit ću par hranjivih i par nehranjivih i prebaciti na sve i viditi što se događa
Probat ću uslikati sa donje strane. Sad nisam uspio, a nemam vremena. Dosta uredno izgleda
Jednu čistu podlogu sam iz zajebancije promeljao prstom. Tu ima svega. Bakterija, plijesni... Čitave kulture. Još malo će matematiku i pismo razviti. Nju kad gledam odozdol, drugačije izgleda, iako ima dio sličan ovom
_____________________________

That stone Buddha deserves all the birdshit it gets
I wave my skinny arms like a tall flower in the wind
harp
rank5
Postovi: 176
Pridružen/a: 09.06.2021, 10:27
Ima zahvala: 62 puta
 pohvaljen: 51 put

Re: Koh Samui - probni grow sa peletima od pšenične slame

Post Postao/la harp »

s obzirom da nemas spreman agar bez nutrienata, a ovo moraš odmah na novi agar iskoristi što imaš. a u međuvremenu pripremi agar bez nutrienata, pa ces tek nakon t2 imati spremno.
samo agar i voda, bez nutrienata. agar sa zelenim čajem ima antibakterijska svojstva i nije hranjiv. to bi ti bilo idealno. skuhas zeleni caj, pomjesas s agarom i u express lonac.
nadodaj i boju za hranu. micelij jede boju, pa kada odozdo pogledaš moći ćeš vidjeti dal je micelij ili plijesan po nijansi boje ispod uzorka.
Avatar
faceOff
rank9
Postovi: 359
Pridružen/a: 27.02.2021, 11:46
Ima zahvala: 169 puta
 pohvaljen: 230 puta

Re: Koh Samui - probni grow sa peletima od pšenične slame

Post Postao/la faceOff »

U subotu je pao prvi pokušaj liquid culture. Vjerovatno bi bilo bolje, ali od onda sam van kuće i nisam protresao da bi obogatio tekućinu kisikom.
Sad sam došao i prva slika su komadi agara prije trešnje, a druga poslje
Dva transfera agara sam radio
Ima 300ml tekućine. Mislim da je sa LC dovoljno 1ml po tegli. Ako uspijemoglo bi biti zanimljivo. Čim uhvatim vremena napravit ću par tegli pšenice sa agarom. Sa istog sektora sa kojeg sam uzeo za LC. Da vidimo što će izrasti.
Imam još transfera sa drugih sektora, ali tlaka mi je upload radit
LC je 2%meda i 2% dekstroze. Prvo sam pokušao sa dexstrozom i sladom, ali bila je mutna tekućina

slika
slika
Zadnja izmjena: faceOff, dana/u 29.09.2021, 07:40, ukupno mijenjano 1 put.
_____________________________

That stone Buddha deserves all the birdshit it gets
I wave my skinny arms like a tall flower in the wind
Avatar
faceOff
rank9
Postovi: 359
Pridružen/a: 27.02.2021, 11:46
Ima zahvala: 169 puta
 pohvaljen: 230 puta

Re: Koh Samui - probni grow sa peletima od pšenične slame

Post Postao/la faceOff »

Ovo je agar na kojem sam malo vježbao rezanje transfer... Raskupusio sam ga cijelog. I stavio sa strane
I gle vraga, pojavio se pin
Ne vidi se dobro, ali tu je. Transferirati ću ga na novi agar

slika
_____________________________

That stone Buddha deserves all the birdshit it gets
I wave my skinny arms like a tall flower in the wind
Avatar
faceOff
rank9
Postovi: 359
Pridružen/a: 27.02.2021, 11:46
Ima zahvala: 169 puta
 pohvaljen: 230 puta

Re: Koh Samui - probni grow sa peletima od pšenične slame

Post Postao/la faceOff »

Dugo nisam ništa postavljao. Ne da mi se nešto
slika

Ove tri su test za LC. Kultura je čista, ali nisam zadovoljan brzinom kolonizacije. Ne mogu naći termostat sa utičnicom, pa se jebem sa temperaturama. Al što je tu je

slika

Ove tri su tri različita izolata. Agar u pšenicu
slika

Ovoj se najviše radujem. Cijeli krug micelija na agaru sam stavio u ovu teglu. A agar je sa tkivom gljive. Sva genetika odabrane gljive se nalazi u ovom. Zajedno sa termostatom sam izgubio i ostatak printa, tako da ova tegla ide uglavnom za printove
slika

Lijeva je agar koji sam koristio u slici poviše, sa uzorkom gljive. Kad sam izvadio potrebno nisam bacio agar. Sjetio se poslije da bi mogao ubacit pšenicu unutra. Uhvatilo se i danas sam ju protresao.
Desna je izolat, nenačet
slika
_____________________________

That stone Buddha deserves all the birdshit it gets
I wave my skinny arms like a tall flower in the wind
harp
rank5
Postovi: 176
Pridružen/a: 09.06.2021, 10:27
Ima zahvala: 62 puta
 pohvaljen: 51 put

Re: Koh Samui - probni grow sa peletima od pšenične slame

Post Postao/la harp »

koh samui super strain
Privitak/ci
Screenshot_20211029_022140.jpg
Avatar
faceOff
rank9
Postovi: 359
Pridružen/a: 27.02.2021, 11:46
Ima zahvala: 169 puta
 pohvaljen: 230 puta

Re: Koh Samui - probni grow sa peletima od pšenične slame

Post Postao/la faceOff »

Je li tvoj uzgoj? Koliko prosječna gljiva teži?
Dvoumio sam se između SS i klasične. Krenio sam sa klasičnim radi eventualne izolacije i možda stabilizacije.
Zanimaju me ujednačene berbe gljiva, a da su oko 1 gram suhe

Ima li utvrđenih korelacija kod cubensisa?
U stilu:
agresivnost micelija sa brojem pinova
Brzina početka frutanja sa veličinom

Ovo bubam bezveze, ali valjda je jasno što pitam
_____________________________

That stone Buddha deserves all the birdshit it gets
I wave my skinny arms like a tall flower in the wind
harp
rank5
Postovi: 176
Pridružen/a: 09.06.2021, 10:27
Ima zahvala: 62 puta
 pohvaljen: 51 put

Re: Koh Samui - probni grow sa peletima od pšenične slame

Post Postao/la harp »

faceOff je napisao/la: 29.10.2021, 09:49 Je li tvoj uzgoj? Koliko prosječna gljiva teži?
Dvoumio sam se između SS i klasične. Krenio sam sa klasičnim radi eventualne izolacije i možda stabilizacije.
Zanimaju me ujednačene berbe gljiva, a da su oko 1 gram suhe

Ima li utvrđenih korelacija kod cubensisa?
U stilu:
agresivnost micelija sa brojem pinova
Brzina početka frutanja sa veličinom

Ovo bubam bezveze, ali valjda je jasno što pitam
da, ali ovo je loša genetika. svi plodovi prvog flusha su bili veličine ljesnjaka (slika). ovo je 3 flush pa su malo pristojniji plodovi u veličini. inace, s obzirom na gustoću stabiljke, ziher bi bile 1g suhe da genetika nije čorak.
brzina kolonizacije jedino, jer prije dobis plodove. za broj pinova ne bi znao. niti rizomorfni rast ne agaru ne utječe na količinu ili veličinu plodova.
Privitak/ci
Screenshot_20211029_151907_com.huawei.photos_edit_48254381983261.jpg
Odgovori