diy project

Nemate pojma od kuda krenuti, pročitajte jednu od ovih metoda i krenite u avanturu
Avatar
long_pipe_magician
rank4
Postovi: 129
Pridružen/a: 06.01.2014, 11:38
Ima zahvala: 74 puta
 pohvaljen: 30 puta

Re: diy project

Post Postao/la long_pipe_magician »

Znate li dobri ljudi gdje bih mogao kupiti okvir za šator dimenzija 150x150x200. Ili da si ga sam napravim od pvc cijevi. Problem su kutne spojnice. Ne znam di tog ima za kupiti kod nas. https://drainvac.co.za/product/pvc-y-elbow/ Uspio sam naći takvu spojnicu, ali je ppr materijal. Dakle trebala bi se cijev varit na to a meni to ne odgovara, pošto želim da se lako može demontirati u budućnosti. Ne može se ni iskombinirati da kupim pvc cijev koja bi pasala unutar te spojnice ili na nju, jer dimenzije ne odgovaraju a i ulaz u spojnicu je prekratak. Može neki savjet ili ideja od iskusnijih. Ako naručim s ebaya ili amazona, morat ću platit počtarinu 50 eura, ako naručim iz kine neće bit poštarine ali ću čekati paket 3 mjeseca minimalno.

Ako netko ima okvir tih dimenzija i voljan je prodat mi ga nek mi se javi u mail. A ako netko zna di ima za kupit kod nas takvih spojnica ili ima neku ideju kako da to izvedem molim da napiše ovdje.
harp
rank5
Postovi: 176
Pridružen/a: 09.06.2021, 10:27
Ima zahvala: 62 puta
 pohvaljen: 51 put

Re: diy project

Post Postao/la harp »

change my mind...
Privitak/ci
FB_IMG_1638538715497_edit_16092368519939.jpg
Avatar
Korisnik
rank1
Postovi: 3
Pridružen/a: 07.05.2024, 10:57

Re: diy project

Post Postao/la Korisnik »

Veliki pozdrav za celu ekipu, nadam se da nisam omasio temu. Pisem ovo da bih dobio neki savet jer sam siguran da koliko god citao i informisao se uvek mogu cuti neki koristan savet od ljudi koji su iskusni. Elem, imam vec nekoliko izbacenih tura iz malih grow boxo-va, nisam totalni pocetnik ali svakako nisam ni iskusan. Isplanirao sam projekat za koji zelim da cujem mislenje nekog od vas.
Podrum 3x3 sa visinom plafona 2,5m odlicna prostorija za mini lab neki, razmisljao sam da ubacim police na jedan zid i od poda do plafona zatvorim tu(trecinu) prostorije i koristim je za inkubaciju (mogu da ubacim svetlo u taj deo, a i ne moram. Ostatak prostorije bih koristio za grow. Sto se tice sterilnosti na stepenicama podruma bih napravio (komoru za presvlacenje i sterilizaciju i tek onda bih ulazio unutra, kupio sam komplet odela nekoliko komada (klasicna odela za hemijske cestice) Ono sto me zanima jeste to sto ne znam koliko bi to funkcionisalo u vecim razmerama. box je box, ovo je ipak cela prostorija. Zanima me da li neko ima slicno iskustvo i da li bi to funkcionisalo u praksi? Optimalna temperatura je oko 20c bez grejnih tela, ventilaciju mogu da ugradim s tim sto onda u prostoriju ubacujem komtaminiran vazduh i to bas i ne bih. Hvala vam unapred.
Avatar
faceOff
rank9
Postovi: 368
Pridružen/a: 27.02.2021, 11:46
Ima zahvala: 174 puta
 pohvaljen: 234 puta

Re: diy project

Post Postao/la faceOff »

Govoriš o aktivnim gljivama?

Jedan moj prijatelj je nešto na sudu završio i krenula uobičajena procedura. Ime, prezime, bla bla...
-Zanimanje?
-Poljoprivrednik.
Sudac ga pogleda...
-Pazi da te ne uhvate
:D

Uglavnom, nemam ništa protiv. Dapače. Ljudi se ionako hoće drogirati, bolje ih pečurkama punit nego bilo čim drugim.

S tim prostorom možeš što god hoćeš. Ne trebaju odjela, sterilnost... Uz uvjet da dolje nema plijesni. Što ne bi bilo čudno za podrume.
I vjerovatno ti nije potreban toliki prostor za inkubaciju
_____________________________

That stone Buddha deserves all the birdshit it gets
I wave my skinny arms like a tall flower in the wind
Avatar
Korisnik
rank1
Postovi: 3
Pridružen/a: 07.05.2024, 10:57

Re: diy project

Post Postao/la Korisnik »

Tako je, mislim na aktivne imam sve sto mi treba skoro, a pre svega ljubav prema gljivama generalno ne samo aktivnim. Nista ja to ne bih slikao i kacio, nista to ne bi bilo filmski. Sto se kaze za moj stomak i moj gust i par tu drugara. Bacio bih povremeno tu i tamo neki report i to je to. A podelio sam bas iz tog razloga da bih cuo misljenja. Kazes da mi ne treba tolika sterilnost i inkubator. Okej za inkubaciju i ne treba realno, sto se tice plijesni celu prostoriju cu da poprskam sredstvom za vlagu i nakon toga okrecim, generalno dole i nema vlage s obzorom na to da je podrum. Temperatura je nekih 20c, 2 stepena varira kad je prozorcic otvoren, vlaznost vazduha 55-60%. Idu topli dani temperatura ce sigurno porasti, ispraticu to u narednom periodu dok sve budem pripremao pa cu na kraju znati sta mi je ciniti.
Jos jedno pitanje imam sad kad si rekao to za sterilnost, jedini nacin da spustim temperaturu ako dodje do rasta jeste promaja, da li se ja to previse tripujem sto se tice sterilnosti ili mogu da napravim promaju na neko vreme?
Avatar
faceOff
rank9
Postovi: 368
Pridružen/a: 27.02.2021, 11:46
Ima zahvala: 174 puta
 pohvaljen: 234 puta

Re: diy project

Post Postao/la faceOff »

Ako je tvoj prostor i možeš raditi što hoćeš, ja bi napravio mali, uredni, MOJ prostor. Ovako sa ženom vodim bitke. Tegle u spavaćoj, kolonizacija kako kad, gljive u boxu za vutru. Izmjenjujem ih.

Duž jednog zida bi napravio dva prostora. 1x1 i 2x1.
1x1 bi od knaufa(za inkubaciju i tegle) , a 2x1 od najlona(grow). Zid i strop bi isto najlonom. Unutra 2 police. Imam posude 45cmx32cm. Na jednu policu stane teoretski 12 komada, na dvije 24. Lako se napravi lagani sustav za izmjenu zraka. Veće rupe pokrivene geotekstilom. Gore i dolje. Onda i lagani ventilator može jpasti u igru

Ostatak prostora bi bio za stol, SAB, kante, posude, potrepštine...

Gledao bih prvo da mi bude ugodno dolje

Ako bi izolirao dobru kulturu, sa dobro napravljenom kolonizacijom bi moglo bit brutalno. Jedan flush i mijenjaj.
_____________________________

That stone Buddha deserves all the birdshit it gets
I wave my skinny arms like a tall flower in the wind
Avatar
Korisnik
rank1
Postovi: 3
Pridružen/a: 07.05.2024, 10:57

Re: diy project

Post Postao/la Korisnik »

Tvoja vizija svega toga je potpuno drugacija od moje, cak mi se tvoja vise i svidja kad zamislim sve to.

Moj je prostor moja volja, mogu da radim sta god hocu, iznad svega toga mi je prostorija kao dva podruma, od zida do zida police, mi ih kod nas zovemo "stalaze". na njima se odlazu potrepstine za zimu i sezonske pripreme, tegle, flase, pasterizovano povrce, posude i sto nekih cuda, kroz nju i prolazim do svog omiljenog mesta.
Tek nju sto mogu da sredim to je sou program.

Podrum je jebena prica kad se radi o najlonu i pokrivanju, nema sanse da se ukuca ekser, a ne znam kakvo bi resenje bila ona traka sto lepi obostrano, mozda bi i drzala kad bi zidovi bili cisti, opet s druge strane je prisutna i vlaga. Nemam pojma, nesto smisliti moram.
Imam najlon, a mogu da nabavim i onaj pucketavi za pakovanje. Ne znam da li bi pravilo neku razliku.

Sto se tice ugodnosti sve ovo i radim da bi mi bilo ugodno :D

Stol, potrepstine, posude i ostalo bih sve sortirao kako mi odgovara i eto kako covek nadje dusevni mir.

Muci me taj air flow, mora neki ventilator da se stavi. Ja cu provoditi neko vreme dole, moram disati. A prostorija je mala, lako moze biti da ne bude dovoljno kiseonika.

Mozda da napravim drveni ram velicine prozora i oblepim ga geotekstilom, sta mislis o tome?
Napravim dve zavese od najlona, na pocetku i kraju stepenista da usporim protok zraka i koliko toliko smanjim ulazak nezeljenih cestica dole ako bih povremeno otvarao vrata.
Odgovori