diy project

Nemate pojma od kuda krenuti, pročitajte jednu od ovih metoda i krenite u avanturu
harp
rank5
Postovi: 176
Pridružen/a: 09.06.2021, 10:27
Ima zahvala: 62 puta
 pohvaljen: 51 put

Re: diy project

Post Postao/la harp »

indukcijska zavojnica za sterilizaciju alata.
https://m.youtube.com/watch?v=QOTSUi24Byk
harp
rank5
Postovi: 176
Pridružen/a: 09.06.2021, 10:27
Ima zahvala: 62 puta
 pohvaljen: 51 put

Re: diy project

Post Postao/la harp »

ne sjedaju svima gljive isto, a to zna uništiti iskustvo.
osobno koristim lemon tek. ali pošto se psilocibin razgrađuje tek na 220°C, može ih se i kuhati. link za facebook grupu s receptima.

https://www.facebook.com/groups/cooking ... ?ref=share
Privitak/ci
Screenshot_20210726_224411.jpg
Screenshot_20210726_223847.jpg
harp
rank5
Postovi: 176
Pridružen/a: 09.06.2021, 10:27
Ima zahvala: 62 puta
 pohvaljen: 51 put

Re: diy project

Post Postao/la harp »

kako koristiti briseve, kad plod poput ape, tat ili sl. slabo baca spore. tzv. "petal" tek by misty west.
Privitak/ci
Screenshot_20210822_132040_com.huawei.photos_edit_24448987554601.jpg
SPLFMNST
rank2
Postovi: 27
Pridružen/a: 18.08.2021, 21:38
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 11 puta

Re: diy project

Post Postao/la SPLFMNST »

Pozdrav, imam tri pitanja :

1. da li ovaj je ovaj agar agar dobar?

slika

2. da li si mislio na ovakav krumpir?

slika

3. kako ide daljnji postupak za dobivanje micelija od gljive? nakon sto se napravi agar agar i priceka da vidimo da nema nikakvih kontaminacija, onda se odreze komadic stabiljke gljive i ubaci unutra?
harp
rank5
Postovi: 176
Pridružen/a: 09.06.2021, 10:27
Ima zahvala: 62 puta
 pohvaljen: 51 put

Re: diy project

Post Postao/la harp »

SPLFMNST je napisao/la: 27.08.2021, 20:32 Pozdrav, imam tri pitanja :

1. da li ovaj je ovaj agar agar dobar?

slika

2. da li si mislio na ovakav krumpir?

slika

3. kako ide daljnji postupak za dobivanje micelija od gljive? nakon sto se napravi agar agar i priceka da vidimo da nema nikakvih kontaminacija, onda se odreze komadic stabiljke gljive i ubaci unutra?
da, taj agar i taj krumpir.
smjesas u 500ml vode 10g agar agar praha i 5g krumpirovih flakesa. staviš u ekspres lonac 90 min na 11psi ili ako imaš lonac od 15psi na 30min.

inače spore na agar. od suhih plodova ćeš teško uspjeti. jedino kloniranje svježeg ploda, gdje prstima raskoliš stabiljku i sterilnim alatom iz sredine izvučeš uzorak (vanjština štabiljke je kontaminirana, tako da kad bi skalpelom rasjekao, unio bi kontaminaciju.)
SPLFMNST
rank2
Postovi: 27
Pridružen/a: 18.08.2021, 21:38
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 11 puta

Re: diy project

Post Postao/la SPLFMNST »

harp je napisao/la: 27.08.2021, 22:36

da, taj agar i taj krumpir.
smjesas u 500ml vode 10g agar agar praha i 5g krumpirovih flakesa. staviš u ekspres lonac 90 min na 11psi ili ako imaš lonac od 15psi na 30min.

inače spore na agar. od suhih plodova ćeš teško uspjeti. jedino kloniranje svježeg ploda, gdje prstima raskoliš stabiljku i sterilnim alatom iz sredine izvučeš uzorak (vanjština štabiljke je kontaminirana, tako da kad bi skalpelom rasjekao, unio bi kontaminaciju.)
kako mislis krumpirovih flakesa? kaj ne dodajem samo prah ovaj?
kaj se tice lonca ne znam kolko ima psi, neki stari lonac je koji sam posudio od sogorice i navodno je potrgan onaj pipac kaj ide gore-dolje tako da mi je rekla da ga odvrnem do kraja i nakosim, posto je to tako inace volim malo duze ostavit da se stvari steriliziraju. jel problem ako tu smjesu duze steriliziram?

i mislio sam od svjezeg ploda, narucio sam upravo danas 5 staklenih petrijevih zdjelica od 10cm i sutra cu onda kupiti ostatak za agar..
sad cu uploadati sliku u dnevnik da vidis kako napreduju, tvoj savjet sa vrecom crnom je bio pun pogodak i puno ti hvala :)
harp
rank5
Postovi: 176
Pridružen/a: 09.06.2021, 10:27
Ima zahvala: 62 puta
 pohvaljen: 51 put

Re: diy project

Post Postao/la harp »

SPLFMNST je napisao/la: 27.08.2021, 22:55
harp je napisao/la: 27.08.2021, 22:36

da, taj agar i taj krumpir.
smjesas u 500ml vode 10g agar agar praha i 5g krumpirovih flakesa. staviš u ekspres lonac 90 min na 11psi ili ako imaš lonac od 15psi na 30min.

inače spore na agar. od suhih plodova ćeš teško uspjeti. jedino kloniranje svježeg ploda, gdje prstima raskoliš stabiljku i sterilnim alatom iz sredine izvučeš uzorak (vanjština štabiljke je kontaminirana, tako da kad bi skalpelom rasjekao, unio bi kontaminaciju.)
kako mislis krumpirovih flakesa? kaj ne dodajem samo prah ovaj?
kaj se tice lonca ne znam kolko ima psi, neki stari lonac je koji sam posudio od sogorice i navodno je potrgan onaj pipac kaj ide gore-dolje tako da mi je rekla da ga odvrnem do kraja i nakosim, posto je to tako inace volim malo duze ostavit da se stvari steriliziraju. jel problem ako tu smjesu duze steriliziram?

i mislio sam od svjezeg ploda, narucio sam upravo danas 5 staklenih petrijevih zdjelica od 10cm i sutra cu onda kupiti ostatak za agar..
sad cu uploadati sliku u dnevnik da vidis kako napreduju, tvoj savjet sa vrecom crnom je bio pun pogodak i puno ti hvala :)
agar agar prah daje gustoću 2d medija. krumpirovi flakes, ono sto si pokazao na slici, krumpir u prahu je nutrient koji hrani micelij.
možeš "overboil", prekuhati agar. 11psi je eu standard. ako je lonac stvarno star mogao bi imati i više, ali opet gubis pritisak ako ventil nije ispravan. to ces kroz par puta naci zlatnu sredinu.
posto radiš "pour" verziju s petrijevim zdjelicama, to radiš u SAB-u, jel?
nakon sto pretočiš agar u SAB-u (45°C) i kad se stvrdne omotaj petrijeve, jer namjerno imaju prozracnost. micropore traka propusta. najbolje koristi stretch foliju (saran wrap, glade wrap, cling wrap kako god se zove). nježno (da se ne sažvače) skalpelom razrezi na 4-5 komada. jeftino i jednostavno. možeš i električarskom trakom, al ce ostati ljepljivo.
dakle, da se vratim na najbitnije. ostavi zdjelice minimalno 3 dana bez da išta stavljas ili otvaraš/odmotavas zdjelice. ako se ne pojavi kontaminacija nakon 3 dana, znaš da je agar sterilan. kada staviš uzorak i nikne kontaminacija možeš lakše zaključiti odakle dolazi problem.
Privitak/ci
Screenshot_20210827_231604_com.huawei.browser_edit_44256422729705.jpg
SPLFMNST
rank2
Postovi: 27
Pridružen/a: 18.08.2021, 21:38
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 11 puta

Re: diy project

Post Postao/la SPLFMNST »

Ja mislim da sam sve razumio, cekam zdjelice pa se bacam na posao...
Hvala puno na savjetima
Avatar
Gardener
rank2
Postovi: 15
Pridružen/a: 11.09.2012, 21:57
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 1 put

Re: diy project

Post Postao/la Gardener »

Može li mi netko linkat odakle uzet PP posude? Hvala :)
harp
rank5
Postovi: 176
Pridružen/a: 09.06.2021, 10:27
Ima zahvala: 62 puta
 pohvaljen: 51 put

Re: diy project

Post Postao/la harp »

Gardener je napisao/la: 10.09.2021, 22:44 Može li mi netko linkat odakle uzet PP posude? Hvala :)
sve ovisi od kud si. ebay, banggood ili ducani koji prodaju ugostiteljsku opremu poput metroa.
Odgovori