Gubitak veze sa duhovnošću

Proširimo horizonte
Odgovori
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1246
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 552 puta
 pohvaljen: 457 puta

Gubitak veze sa duhovnošću

Post Postao/la AFX »

U zadnje vrijeme, kao da je moja veza sa vlastitom duhovnošću nestala. Jel se kome tako što dogodilo? Nekako mi je sve postalo besmisleno, prestao sam konzumirati gljive/dmt jer sam imao osjecaj kao da sam sve sta sam trebao i iskusio.
Mislio sam da je opće tupilo nastalo svakodnevnom višegodišnjom konzumacijom pljugi na sve otvore zbog čega sam i prestao..no osim što mi se um razbistrio, taj osjećaj nepovezanosti sa vlastitom duhovnošću je ostao.

Nedostaje mi to, onaj osjećaj ujutro kao nakon dobre porcije gljiva kada se osjecas povezan sa svime i pogotovo sa sobom..kada zapališ samo pljugicu a dobiješ vizuale gotovo nalik na dobrom tripu na gljivama.

Nešto nije u redu. Izgubio sam tu "vezu", brine me to.
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Avatar
faceOff
rank9
Postovi: 358
Pridružen/a: 27.02.2021, 11:46
Ima zahvala: 169 puta
 pohvaljen: 230 puta

Re: Gubitak veze sa duhovnošću

Post Postao/la faceOff »

Ovisi kako okreneš stvar. Ono u stilu- ne povlačim se nego uzimam zalet.
Duhovnost je širok pojam i ne vidim način da dvoje ljudi pričaju o istoj stvari.
Možda ne možeš osjećati na stari način, vjerojatno i ne trebaš željeti to.
Ali ipak možda znam o čemu govoriš, možda sam slično proživio. U četrdesetim sam, i umoran. Fizički i psihički i duhovno. Pun kurac mi je svega, sve doživljavam kao pritisak. Želim jednostavno nestati
Ali...
Ima trenutaka kad sam fantastičan. Kad radim nešto što me potpuno uvuče u sebe. Pretpostavljam da zen ide u tom smjeru. Nešto potpuno novo za mene, potpuno drugačije od stare "mentalne duhovnosti". Nekako životinjski, bistro, svjetovno...
Trudim se to tjerati dalje
_____________________________

That stone Buddha deserves all the birdshit it gets
I wave my skinny arms like a tall flower in the wind
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1246
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 552 puta
 pohvaljen: 457 puta

Re: Gubitak veze sa duhovnošću

Post Postao/la AFX »

Našao sam nešto što će trebati dodatno proučiti no poprilično opisuje neku vrstu stadija u kojem se nalazim..naravno kao i uvijek, možda sam u krivu..zasigurno i jesam..no uvijek postoji mogućnost da nisam.
Govorim o "The 3rd Vipassana Jhana, The Dukkha Ñanas, The Dark Night"

Evo link na početnu stranicu gdje su linkani svi leveli..zanimljivo je, pa preporučam početi od prvog: "The Pre-Vipassana Stages, 1st Vipassana Jhana"

https://www.dharmaoverground.org/dharma ... of+Insight

Taj "The Dark Night Of The Soul" dobro opisuje stanje u kojem se nalazim. ..kažem, možda se varam, možda i ne, tko želi..nek baci oko, poruku..ovo mi izgleda kao dobar hint kako dalje..
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1577
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Gubitak veze sa duhovnošću

Post Postao/la Beyond Le Fov »

Rekao bi da je to standardno stanje u kojem masa funkcionira, tako je sve postimano u sistemu, da te drzi u niskofrekventnom mjehuru iluzije u kojem ne osjecas svoju dubinu, zauzet svjescu u plicaku percepcije oko egzistencijalnih problema ili nekom distrakcijom.
Kad bi bio u takvom stanju asocirao sam to s otrovanoscu, iscrpljenosti energetski psihicki emotivno, nepovoljni vanjski uvjeti, um zaglavljen u nekoj mrezi ili na parangalu matrixa. Sama svjesnost sebe u tom stanju je vec puno, poticaj je i potencijal da se nadje nacin za vratiti si konekciju s dubinom. Kod mene bi to uvijek vodilo k nekom obliku ciscenja, prestanka konzumacije otrova iz medija, umova drugih ljudi, kroz analizu i unutarnji rad otpetljavanje iz mreze sacinjene od vlastitih misli, strahova, saboterskih gluposti.
U zadnje vrijeme zivotni flow mi je toliko postiman da mi cesto bude cudno, nista nebi mjenjao, nista me ne muci, da mi das milijun eura nista mi to nebi znacilo, znaci ono, totalna nenapetost, stabilnost, opustenost, povjerenje u tok, konekcija optimalna, kao da je sve bas kako treba biti.
A znam dobro kako je osjecati se kao diskonektana hrpa govana koju negativne misli izjedaju iznutra kao piranje. Osjecaj bas je kao dan i noc duse.
Odgovori