Uzgajanje Psilocybe Serbica na kartonu

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Odgovori
nasumicnoime
rank2
Postovi: 24
Pridružen/a: 21.10.2020, 19:02
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 4 puta

Uzgajanje Psilocybe Serbica na kartonu

Post Postao/la nasumicnoime »

Nisam nasao ovu temu na forumu, a imam pitanje.
Pokusao sam stem butt tek sa jednom drskom serbike na kojoj je visilo malo micelija i supstrata i to stavio u sendvic od natopljenog kartona. Prosle je 15 dana i vidi se rast micelija, iako je samo nekih pola cm precnika. Karton je krenuo malo da smrdi pa sam te kolonizovne delice isekao i prebacio u novi sendvic. Kada sledeci put budem prebacivao prvo cu novi karton da malo prokuvam ili potopim u H202 da uklonim barem neke moguce kontaminacije, iako je ceo ovaj proces nije ni najmanje sterilan. (osim ako mislite da bi H202 bio los po rast micelija)
Mene zanima koja bi bila najbolja temperatura za kolonizaciju? Znam da se ovi woodloveri razlikuju od cubensisa po uslovima rasta ali da li moram da se brinem oko temperature.
Da li je jos neko od vas ovo pokusavao?
Sledeci put cu i staviti neke slike.
Pozdrav!
Avatar
huana.meri
Moderator
Postovi: 500
Pridružen/a: 10.06.2016, 23:03
Ima zahvala: 194 puta
 pohvaljen: 232 puta

Re: Uzgajanje Psilocybe Serbica na kartonu

Post Postao/la huana.meri »

Imam nekoliko panjeva, kvadrata čipsa, već 2 sezone...
Ništa neradja kad smo nisko, planina joj treba brijem
Napred je natrag a natrag je napred, pazi kamo ti ideš ;)
Avatar
storm.raver
rank10
Postovi: 434
Pridružen/a: 11.02.2014, 15:59
Ima zahvala: 96 puta
 pohvaljen: 277 puta

Re: Uzgajanje Psilocybe Serbica na kartonu

Post Postao/la storm.raver »

Treba da se brineš oko temperature a i oko svega.
To i cubensis, nebo i zemlja. Ako nemas neku bas veliku zelju za experimentisanjem, batali taj projekat. Verovatno i prorastu chipove na vecoj temperaturi, ali sledi ti veliko čekanje, najranije rodiće ti sledeci novembar.
Ako uopšte rode. A do tad rodiće i tamo gde si ih ubrao, tako da ne vidim neku poentu, kad ih vec priroda izbacuje svake sezone...A realno i nisu bas toliko retke u Srbiji (hence the name :bigsmilee: ).

Anyway, ja sam prosirio spore do maximuma, i verujem da ce to područje biti krcato pecurkama u narednih par godina. To je najbolje sto moze da se uradi i to bih i tebi i svakome ko ih nadje savetovao. Tako ces imati svoj natural patch, koji te svake jeseni obraduje.

Najblize sto mozes da uporedis je P.Cyanescens, genetski su blizu. A on je opet dosta specifičan i nije ni njega lako naterati da propina. Serbica trazi poseban ekoloski ekvilibrijum, odredjene mikroorganizme iz zemljista, moguce i druge biljke za plodonosonje. Takodje ima i growth cycle, nije kao cubensis da izbacuje pecurke tokom cele godine cim mu das dobre uslove.

Indoor to ne mozes nikako iscenirati, a outdoor isto nije jednostavno, sto i huana iz iskustva potvrđuje.
:mushroom: learning things :mushroom:
nasumicnoime
rank2
Postovi: 24
Pridružen/a: 21.10.2020, 19:02
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 4 puta

Re: Uzgajanje Psilocybe Serbica na kartonu

Post Postao/la nasumicnoime »

Nisam ni nameravao da fruitaju unutra, nego samo da prosirim micelijum na karton, pa na piljevinu, pa napravim neki outdoor bed sa piljevinom. Mada kako mi se cini nesto je poceo da stagnira rast ovog sto imam na kartonu. I sto kazes ima ih dosta da se nadje ovako al eto cisto da probam.
Avatar
storm.raver
rank10
Postovi: 434
Pridružen/a: 11.02.2014, 15:59
Ima zahvala: 96 puta
 pohvaljen: 277 puta

Re: Uzgajanje Psilocybe Serbica na kartonu

Post Postao/la storm.raver »

nasumicnoime je napisao/la: 15.12.2020, 20:47 Nisam ni nameravao da fruitaju unutra, nego samo da prosirim micelijum na karton, pa na piljevinu, pa napravim neki outdoor bed sa piljevinom. Mada kako mi se cini nesto je poceo da stagnira rast ovog sto imam na kartonu. I sto kazes ima ih dosta da se nadje ovako al eto cisto da probam.
Good luck :thumbsup:
:mushroom: learning things :mushroom:
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1246
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 552 puta
 pohvaljen: 457 puta

Re: Uzgajanje Psilocybe Serbica na kartonu

Post Postao/la AFX »

nasumicnoime je napisao/la: 15.12.2020, 20:47 Nisam ni nameravao da fruitaju unutra, nego samo da prosirim micelijum na karton, pa na piljevinu, pa napravim neki outdoor bed sa piljevinom. Mada kako mi se cini nesto je poceo da stagnira rast ovog sto imam na kartonu. I sto kazes ima ih dosta da se nadje ovako al eto cisto da probam.
Sjeti se onda nas i sve lijepo poslikaj i opiši kako si i šta napravio.. :)
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Horos
rank6
Postovi: 237
Pridružen/a: 08.06.2011, 20:26
 pohvaljen: 57 puta

Re: Uzgajanje Psilocybe Serbica na kartonu

Post Postao/la Horos »

Ja sam odrastao po sumama beruci vrganje i lisicarke i amanite i jos sto cuda gljiva i nikad nisam uspeo naci Serbicu a ogromnu zelju imam. Sve sume od Lazarevca do Gornjeg Milanovca sam progazio sto lov, sto ispiranje zlata i svakojke zanimacije u prirodi i sve pored potoka kojekakvih gde je ideala staniste njima
Avatar
huana.meri
Moderator
Postovi: 500
Pridružen/a: 10.06.2016, 23:03
Ima zahvala: 194 puta
 pohvaljen: 232 puta

Re: Uzgajanje Psilocybe Serbica na kartonu

Post Postao/la huana.meri »

poznato je da područje like i velebita slovi za bioraznoliko i bogato, takodjer i papuk, gdje sam ih i nalazio....serbica je uvjek nekako udaljena od civilizavije, nikad ju nisam našo na parkingu npr, a upoznao sam neke ljude koji su doslovno tako naišli u lici, gorskom kotaru...
Napred je natrag a natrag je napred, pazi kamo ti ideš ;)
Odgovori