Bol u vratu

Njegujte svoje tijelo i duh u skladu sa prirodom
Odgovori
Avatar
storm.raver
rank10
Postovi: 434
Pridružen/a: 11.02.2014, 15:59
Ima zahvala: 96 puta
 pohvaljen: 277 puta

Bol u vratu

Post Postao/la storm.raver »

Kako izaci sa ovim na kraj. Strasni razarajući, svakodnevni bolovi u gornjem delu vrata, ukočenost, sasvim blizu glave, sa obe strane vrata ali i u gornjem delu ledja. Naročito posle spavanja.

Ima li kakvih natural lekova vezbi whatever.
Masaze mi pomazu ali moram svaki dan ici, tesko izvodljivo.

Help, ako nista moracu da snimim ovo
:mushroom: learning things :mushroom:
Avatar
Firmus
rank11
Postovi: 483
Pridružen/a: 29.05.2019, 15:54
Ima zahvala: 309 puta
 pohvaljen: 260 puta

Re: Bol u vratu

Post Postao/la Firmus »

Imam ja neku staru knjigu sa vježbama, ima dosta toga, a nije mi sad pri ruci pa ti mogu poslati sutra nakon posla. Ne znam hoće li ti pomoći, ali mozes i samo probati sa nekim laganim istezanjem i pomicanjem vrata, mozda popusti. Kad se tuširaš je li pomaže topla voda? Ako da možda probaš sa toplim oblozima. Mozes probati i lagano utrljavanje sa tigrovom masti.

Ne znam je li ti to do mišića ili kralježnice, možda da nadeš nekog dobrog osteopata ili kiropraktičara pa probaj kod njega.

Na kakvom jastuku spavas i u kakvom polozaju?

Ako je ukočenost trebaš se opustiti na neki način i nemoj raditi nagle pokrete. Nemoj se naprezati, radi što više stvari koje te opuštaju. Ako je bol jaka probaj tu tigrovu mast ili nešto slično na prirodnoj bazi šta ima eterična ulja. Stvori opuštajuću atmosferu i slušaj neku lijepu glazbu ili govore ovakvoga tipa :)

Još jedna preporuka, ako možeš izloži taj dio tijela jakome suncu svaki dan na 20-30 min.


Kucaj na youtube stiff neck yoga ili tako nešto ako ti treba inspiracija, ali mislim da tijelo najbolje zna koji mu pokreti odgovaraju. Samo je bitno biti nježan.
Avatar
storm.raver
rank10
Postovi: 434
Pridružen/a: 11.02.2014, 15:59
Ima zahvala: 96 puta
 pohvaljen: 277 puta

Re: Bol u vratu

Post Postao/la storm.raver »

Hvala Firmus. Da, kad se tusiram topla voda je pomagala nekada. Medjutim Sada usao sam u neki level gde osecam da mi treba led na tom mestu. Kad se sam masiram ili neko drugi osecaju se kao kvrzice necega pracene onim pucketanjem. Jedan fizioterapeut mi je rekao da je to valjda depozit mlecne kiseline.
Bolovi su tupi, ne ostri, ali razarajući. Osecaj je kao da kiseonik ili krv ne stizu do glave. Cim izpritiskam taj deo, prostruji krv i ja odmah ozivim. Jastuka sam izmenjao milion i bez istog spavao. Primetio sam da je bolje da mi je jastuk mekan i sto nizi.
Radim neke vezbe kao. treba me dovesti u top shop kao one na pocetku sto su ocajni i traze pomoc. Postovani gledaoci Imate problem sa vratom? A ja se u pozadini krivim i mrstim kao primer ;)
:mushroom: learning things :mushroom:
Avatar
Firmus
rank11
Postovi: 483
Pridružen/a: 29.05.2019, 15:54
Ima zahvala: 309 puta
 pohvaljen: 260 puta

Re: Bol u vratu

Post Postao/la Firmus »

Javim ti se ipak sutra ili preksutra, istrazit cu o tome koliko mogu. Grow mi je posao krivo, micelij je jak ali cini se da im fali zraka. Uopce ne izgledaju kao cubensis, stavim sutra sliku, nesto jako cudno.
Imam micelija u frizideru, ali zelim odgonetnuti ovaj misterij.
Odgovori